Meme Büyütme

Meme büyütme kadınların göğüslerinin dolgunluğunu, boyutunu değiştirmek ve görünümünü güzelleştirmek için yaptırdığı cerrahi operasyonlardır. Bunun haricinde daha önceki başarısız olan bir ameliyat sonucunu düzeltme, kanser tedavisi gibi hastalık nedenlerinden dolayı da meme büyütme ameliyatlarına başvurulur.

Meme Büyütme Ameliyatlarını Kimler Yaptırır

Mamoplasti de denilen meme büyütme ameliyatları birçok nedene bağlı olarak yapılan cerrahi operasyonlardır. Meme büyütme yaptıranlar için genel sebepler şunlardır;

  • Tamamen gelişimsel süreçlere bağlı olarak memelerin gelişmeyip küçük kalanlar,
  • Gebelik yada emzirme dönemlerinden sonra memelerde oluşan sarmalar
  • Bazı kadınların her iki göğsü arasında ciddi boyutlarda orantısızlık bulunması
  • Görsel olarak dayandık ve hacimli görünmesini istemek.

Meme büyütme ameliyatları olmak isteyenlerin en az on sekiz yaşını doldurmuş olmaları gerekir. Ancak meme büyütme ameliyatı olmak belli bir üst yaş sınırı yoktur. Genel olarak meme büyütme ameliyatı olmak isteyen bayanların sağlıklı olmaları yeterlidir.

Meme Büyütme Ameliyatları Neden Tercih Edilir

Bayan vücudunda en önemli görsel unsur göğüslerdir. Göğüslerin duruşu kadınların görünüşlerini, duruşunu güzelleştiren en önemli ayrıntılarındandır. Göğüslerin olması gereken büyüklükler de olması kadınların kendine olan öz güvenlerini artırır. Giyilen bir kıyafetin bile vücutta güzel durması bu ayrıntıya bağlıdır. Sosyal hayat da daha öz güvenli olabilmek, daha güzel bir görünüme kavuşabilmek için bayanların tercih ettiği bir cerrahi yöntemdir. Bu sebepler meme büyütme tavsiye etme de oldukça büyük rollere sahiptir. Meme büyütme ameliyatları Giderek gelişen teknolojiler ile en çok başarı sağlanan cerrahi ameliyatlardan birisi olmuştur. Gelişen teknoloji en iyi meme büyütme doktorları ile bir araya gelerek ortaya çok iyi sonuçlar çıkarmış çok iyi başarılar elde edilmiştir.

İdeal Meme Büyütme Oranı Nasıl Belirlenir.

Meme büyütme ameliyatlarında cerrahi operasyon geçirecek kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri memeler de uygun orantının neye göre ve nasıl belirlendiğidir. Meme büyütme öneri ve orantı sağlanırken cerrahi operasyon geçirecek kişinin fiziksel yapısı, estetik görünümü göz önünde bulundurulur. Operasyon geçirecek kişilerin boyu kilosu meme büyütme operasyonu sırasında kullanılacak silikon protezin boyutunu belirler. Göğüs kafeslerinin şekli de meme büyütme oranının nasıl olacağını belirlemedeki önemli faktörlerdendir. Burada en çok dikkat edilen bir diğer husus ise cerrahi operasyon sonucunda memelerin görünümünün doğal olmasıdır. Yapılan meme büyütme ameliyatları sonucunda memelerin doğal bir görünüm ile güzelleştirilmesi ve estetik görünüme kavuşmuş olması bu operasyonların en önemli odak noktalarıdır.

Meme Büyütme Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşinin ehli bir plastik cerrah bulmak bu tarz görsellikte büyük etki sağlayan operasyonlarda yapılması gereken en öncelikli iştir. İstanbul’da meme büyütme doktorları araştırılıp tercih edilmelidir. İşinin ehli ve yeterli tecrübeye sahip doktorlar güzel sonuçlara ulaşmada daha etkili olur. İyi bir plastik cerrah tercihi yapıldıktan sonra yapılması gereken bir diğer işlem ise vücut için ver görsel güzelliğin bütünlüğü için doğru meme büyüklüğüne karar vermektir. Meme büyütme oranının belirlenmesinde herhangi bir teknik işlem bulunmadığı için meme büyütme operasyonu geçirecek kişi ile meme büyütme operasyonunu gerçekleştirecek plastik cerrahın daha önceden konuşmaları ve operasyon geçirecek kişinin bu ameliyattan beklentilerini tam ve detaylı olarak doktoruna anlatması gerekmektedir. Maslak da meme büyütme ameliyatları uzman cerrahlar ve ekipleri tarafından hizmettedir. Plastik cerrah ile birlikte operasyon geçirecek kişinin boyu, kilosu, vücut yapısı, göğüs kafesi genişliği, kol ve omuz genişliği var olan memenin taban ve yüksekliği bir bütün olarak göz önünde bulundurularak karara varılır. Sarıyer meme büyütme klinikleri karar sürecinizi kolaylaştıracak uzman ekibiyle her zaman yanınızdadır.

Meme Ameliyatlarında Profesyonel Çalışmalar

Meme büyütme için memeye yerleştirilecek implantın nereden uygulanacağı da ameliyat öncesi belirlenmesi gereken bir konudur. Meme implantları meme ucundaki koyu renkli kısımdan, koltuk altından, memenin alt kısmından vücuda yerleştirilebilir. Bunun nereden yapılacağı ameliyata girecek olan kişi ve plastik cerrah tarafından ortaklaşa bir karara varılarak netleştirilir. Ancak implantın meme başından yerleştirilmesi tekniği ameliyat sonrasında herhangi bir iz bırakmadığı için en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Doğru ve detaylı bilgi için İstanbul Avrupa yakasında meme büyütme uzman cerrahları ve kliniklerine ulaşabilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme ameliyatı geçirenlerin en çok merak ettiği ve endişe duyduğu süreçlerden biride ameliyat sonrası durumdur. Ameliyat sonrası yaşanılacak ağrı sızı, yapılması gerekenler, nelere dikkat etmek gerekir meme büyütme ameliyatlarının çokça sorulan sorularındandır. Genel olarak
Ameliyattan bir gün sonra hastalar taburcu edilmektedir. Bunun için meme büyütme ameliyatı sonrasında yanınızda bir refakatçi bulundurmak çok iyi olacaktır. Ameliyatın hemen sonrasında sporcu sutyenleri takılır ve bir süre kullanmaya devam edilir. Yaklaşık 3 hafta kadar süren sonrasında da sadece gündüzleri takılmaya devam edilen sporcu sutyenleri göğüslerin daha iyi toparlanması ve iyileşme süreci açısından önemlidir.

İyileşme Sürecini Destekleyen Davranışlar

Operasyon geçirilen memede ameliyat sonrası herhangi bir sıvı oluşumu birikmesini önlemek amacıyla ameliyat sonrasında memelere direnler takılır. Gerekli kontroller yapıldıktan bir süre sonra çıkarılabilir ameliyat sonrasında özellikle ilk üç gün içerisinde az da olsa ağrılar olabilir. Bu durumda ağrı kesicileri kullanmamda herhangi bir mahsur yoktur. Cerrahi operasyon sonrasında memede kısmı hissizlik ve şişlik oluşabilir. Yavaş yavaş bu belirtiler kaybolur. Bir kaç hafta sonra ancak tam iyileşmeler olur. Cerrahi operasyondan yaklaşık olarak 3-4 gün sonra banyo yapılabilir. Cerrahi operasyon sonrasında özelliklerimi bir hafta çok önemlidir. Zorlayıcı ve ani hareketler yapılmamalıdır. Yaklaşık olarak 6-8 hafta sonra tam olarak iyileşmeler sağlanır. Detaylı meme büyütme fiyatları ve ameliyatları bilgilerinize sunulmuştur.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Meme büyütme ameliyatları hakkında kesin bir bilgi vermek oldukça zordur. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kişileri öncelikle muayene etmek gerekmektedir. Meme büyütme ameliyatlarının fiyatları hastaya gire değişiklikler gösterir. Öncelikle hastaya uygun tahliller yapılmalı meme büyütme operasyonunda on hazırlık kısımları tamamlanmalıdır. Daha sonra meme büyütme operasyonunda kullanılacak meme de dolgunluğu sağlayacak malzemenin türü belirlenmelidir. Meme büyütme ameliyatı esnasında kullanılacak olan damla protez silikonlar mı yoksa memeye yerleştirilip sonradan özel solüsyonlar kullanılarak şişirilebilen türlerin mi tercih edileceği belirlenmelidir. Ancak yapılacak olan tahliller belirlenir, ameliyat esnasında kullanılacak olan silikon türü netleştirilir ve ameliyat için belirlenen silikon uygulamasının nereden yapılacağına karar verildikten sonra ortalama bir fiyat vermek mümkün olur. 

Meme Büyütme Operasyonları Fiyatları

Meme büyütme ameliyat fiyatları meme büyütme operasyonunun yapılacağı hastanenin özelliklerine bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Meme büyütme ameliyatı için tercih edilen hastanenin lüks ve konforlu oluşu da meme büyütme ameliyatlarının fiyatlarında farklılıklar oluşmasına neden olmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatlarının Faydaları

Meme büyütme operasyonları tamamen kişi odaklıdır. Meme büyütme ameliyatını geçirdikten sonra kişinin kendine olan öz güveni artar. İstediği vücut hatlarına sahip olmak kişini kendini daha güzel hissetmesini sağlar. Bu sayede kadınlar daha mutlu daha sağlıklı ve keyifli olurlar. Meme büyütme ameliyatları ile istedikleri sonuca varan kişiler hayata daha bağlı ve öz güveni yüksek kişiler haline gelirler. Çünkü dış görünümün insanların kendini iyi hissetmesine ve kendine duyduğu iz güvenin artmasında oldukça fazla bir etkisi vardır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA