Karın Germe

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Karın Germe

İnsanların belli nedenlerden dolayı karın bölgelerinde yağ fazlalığı ya da sarkma meydana gelebiliyor. Bu durum da insanlarda estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme neden oluyor. Ancak tıp alanında yaşanan gelişmeler sonrasında artık karın bölgesinde oluşan yağ ve deri fazlalığı, sarkmalar şikâyet olmaktan çıkıyor. Estetik cerrahi yöntemleri sonrasında insanlar kısa sürede bu sorunlardan kurtularak çok daha genç bir karın bölgesine kavuşuyor. Karın bölgesinde sorun yaşayan insanlar için uygulanan cerrahi uygulama karın germe ameliyatıdır. Bu ameliyat sayesinde istenilen vücut hatlarına kavuşmak oldukça kolaydır.

Karın Germe Nedir?

İnsanların dış görünümlerine büyük oranda önem göstermesi birçok farklı uygulamayı yaptırmalarına neden oluyor. Bunlardan birisi de hiç kuşkusuz karın germe işlemidir. Karın germe nedir? Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatı, karın duvarında bulunan fazla yağ ve derinin alınarak bu alandaki gevşeyen kasların daha sıkı hale getirilmesi ve gençleştirilmesi işlemidir. Bu uygulama sonrasında karın ve göbek kısımları daha sıkı ve genç bir görünüm alıyor. Fazla yağlar alındığı için otomatik olarak sarkmalar da ortadan kalkıyor. Uygulama ile birlikte karın bölgesi daha düz hale gelir ve özelikle de göbek deliğinin çevresinde oluşan çatlakların tamamen giderilmesi sağlanır. Basit bir uygulama olması insanların güven içerisinde karın gerdirme operasyonları yaptırmasını sağlamaktadır.

Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı

Son yıllarda oldukça revaçta olan ameliyatlardan biri de karın germe ameliyatı uygulamalarıdır. Bu uygulamalar sayesinde özellikle kadınlar son derece fit bir görünüm kazanıyor ve özellikle yaz ayları onlar için kâbus olmaktan çıkıyor. Abdominoplasti yani karın germe işlemi en basit tanımı ile estetik cerrahi işlemidir. Bu ameliyat ile karın ve göbek kısmında bulunan fazlalıklar alınıyor ve insanların istedikleri vücuda kavuşmaları sağlanıyor. Vücut estetiği ameliyatları içerisinde en etkili olan ameliyatlardan biride karın germe ameliyatı denilebilir. Hamilelik döneminden sonra bazı kadınların karın kısımlarında birtakım değişmeler meydana gelir. Kas ve deri bu süreçten sonra bozulduğunda kendiliğinden eski formuna geri dönemeyebiliyor. Buda karın bölgesinin estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm kazanmasına neden oluyor. Böyle durumlarda da kadınlar kalıcı sonuçlar verecek operasyonlar aramaya başlıyor.

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/vct.png

Bize Ulaşın

Bizi Arayın
+90 541 478 3845
+90 544 271 8182
E-posta
info@drtamersakrak.com
Adres
Adres: Maslak, Sun Plaza, Dereboyu Caddesi Bilim Sk. No:5, 34365 Sarıyer/İstanbul

Karın Germe Ameliyatı

Son yıllarda oldukça revaçta olan ameliyatlardan biri de karın germe ameliyatı uygulamalarıdır. Bu uygulamalar sayesinde özellikle kadınlar son derece fit bir görünüm kazanıyor ve özellikle yaz ayları onlar için kâbus olmaktan çıkıyor. Abdominoplasti yani karın germe işlemi en basit tanımı ile estetik cerrahi işlemidir. Bu ameliyat ile karın ve göbek kısmında bulunan fazlalıklar alınıyor ve insanların istedikleri vücuda kavuşmaları sağlanıyor. Vücut estetiği ameliyatları içerisinde en etkili olan ameliyatlardan biride karın germe ameliyatı denilebilir. Hamilelik döneminden sonra bazı kadınların karın kısımlarında birtakım değişmeler meydana gelir. Kas ve deri bu süreçten sonra bozulduğunda kendiliğinden eski formuna geri dönemeyebiliyor. Buda karın bölgesinin estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm kazanmasına neden oluyor. Böyle durumlarda da kadınlar kalıcı sonuçlar verecek operasyonlar aramaya başlıyor.

Karın Germe Ameliyatı Kimler Yaptırıyor?

Karın germe ameliyatını yaptıracak olan kişiler farklı şekillerde kategorize ediliyor. Bunlardan ilki olan grup hamilelik sürecini atlatarak eski kilosuna dönen kadınlardır. Bu kadınlar hamilelik boyunca aşırı kilo alımı ve rahim büyümesi ile karın kısmının ön duvarında kalıcı bir deformasyon yaşıyorlar. Bu deformasyon sonrasında kadınlar çok isteseler dahi kasların anatomik yapısı değiştiği için tekrardan eski hallerine geri dönemiyorlar.

Bir diğer karın germe adayları ise aşırı kilo vermiş olan kadınlardır. Çok fazla kilo alan kadınlar zayıflama programları sonrasında hızlı şekilde kilo verdiklerinde karın ön kısımlarında sarkmalar meydana geliyor. Bu durum aynı zamanda erkeklerde de meydana geliyor. Tüm bu sorunları yaşayan kişilerin kesin çözüm elde edebilmesinin tek yolu ise karın germe ameliyatı işlemidir.

Karın Germe Ameliyatı İz Bırakıyor Mu?

Karın germe ameliyatı yaptıran kişilerin en büyük problemlerinden birisi de iz bırakıp bırakmayacağı konusudur. Ancak bu durum kişilerin karın bölgesinde bulunan gevşeklik ile doğru orantılı olarak gerçekleşmektedir. Eğer gevşeklik çok ise karın bölgesinde yapılan ameliyatın izi de bir o kadar uzun olacaktır. Fakat bu izler operasyon yapılırken dışarıdan görülmeyecek şekilde bir plan dâhilinde bırakılır. Yani iç çamaşırının ya da bikininin altında kalacak şekilde yapılır ki hasta kalan izler nedeni ile sorun yaşamasın.

Karın Bölgesinde Oluşan Sarkmaların Neden Olduğu Durumlar

Birçok insan bu ameliyatın estetik bir uygulama olduğunu düşünse de aslında büyük oranda fizyolojik bir ameliyattır. Yani kadınlar doğum sonrasında karın kaslarında önemli deformasyonlar yaşıyorlar. Bu süreç sonrasında spor yapmak, diyet ya da herhangi bir uygulama bu karın kaslarının yeniden eski işlevini kazanmasına yardımcı olmuyor. Karın kasları gevşediğinde ister istemez karın öne doğru sarkacaktır. Bu iç organların da öne doğru sarkmasına neden oluyor. Sarkan organlar da kişilerde bel ve sırt ağrılarına neden oluyor. Bunlara ek olarak hem bağırsaklar hem de iç organlar öne doğru sarkarsa kan dolaşımı da bozularak sindirim sistemini etkiliyor. Bu da yine karın bölgesinde sarkma olan kişilerin yemek sonrasında aşırı şişkinlik, kabızlık ya da gaz gibi sorunlar yaşamasına neden oluyor. Karın bölgesinde meydana gelen gevşeme kişilerin cinsel organlarının da aşağı doğru sarkmasına neden olur. Bu da idrar kesesinde boşaltma borusunda düzleşmeye neden olur. Öksürme ya da hapşırma gibi durumlarda idrar kaçırma durumu ortaya çıkar.

Karın Germe Ameliyatının Sağlık Açısından Faydaları

Karın germe ameliyatı yapıldıktan sonra kişiler fizyolojik açıdan da oldukça rahatlayacaklardır. Bu ameliyatlar cinsel organları gerip karın duvarını sabitleyecektir. Aynı zamanda bağırsakların ve iç organlarında yerine dönmesini sağlayacak ve kişiler de eski sağlıklarına kavuşacaklardır. Bunun yanında daha düz ve pürüzsüz bir karın görüntüsü ortaya çıkacağı için insanların özgüveni düzelerek psikolojilerinde de önemli faydalar olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Karın germe ameliyatının süresi kişiden kişiye değişebiliyor. Bu ameliyat genel olarak 3 saat ile 3.5 saat arasında değişiyor. Ancak sarkmanın fazla olduğu kişilerde bu süre 4 saate kadar çıkabiliyor. Ameliyatın süresini doktorlar önceden hastayı görerek tahmin edebiliyorlar. Mini karın germe ameliyatlarının süresi daha kısa oluyor. Bu süre ise 1 ile 1.5 saat arasındadır. Bu süreyi en önemli faktörler ise derinin fazlalık durumu, sarkmanın miktarı, yağ alımı olup olmayacağı, karın bölgesinin alanı gibi faktörlerdir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatı iyileşme süreci de insandan insana değişen bir durumdur. Bu ameliyat koşullarına bağlı olarak bir iyileşme süreci sunuyor. Ameliyat sonrasında hastalar bir ya da iki gün hastanede gözetim altında tutuluyor. Bu ameliyat sonrasında hastaların mutlaka özel bir korse giyilmesi öneriliyor. Bir ay boyunca giyilmesi zorunlu olan bu korse karın bölgesinin istenilen forma ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Kişiler ameliyattan 4-5 saat sonra yardım alarak yürüyebilir ve hareket edebilir. Ameliyat sırasında karın bölgesine dikiş atıldığından ilk günlerde ağrılar olacaktır bu da normal karşılanan bir durumdur. Doktor uygun gördüğü takdirde ağrı kesici vererek ağrılarınızı dindirmenize yardımcı olacaktır. Ameliyattan 2-3 sonra banyo yapabilir ve çok basit olan günlük işlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak dikişler tam kaynamadığı müddetçe ağır kaldırılması ya da ağır bir iş yapılması, ıkınılması kesinlikle hastaların yapmaması gereken bir durumdur. Bu hem hastanın canını yakacaktır hem de dikişlerin açılmasına neden olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

İnsanların en çok merak ettiği konulardan biri de karın germe fiyatlarıdır. Karın germe fiyatları karın bölgesindeki durumlara göre değişebiliyor. Bu durum özel kliniklerin uygulamalarına göre de farklılık gösterebiliyor. Karın bölgesinde mini bir ameliyat ile geniş çapta bir germe ameliyatının fiyatı aynı olmayacaktır. Bu alandaki uzman doktorlar hastayı inceledikten sonra kesin olarak bir fiyat bilgisi verebilirler.

Diğer Cerrahi İşlemler

Close-up portrait of a attractive serene asian female face over white background

Burun Estetiği

Burun estetiği, burun şeklini ve boyutunu düzelterek yüzün genel uyumunu artıran cerrahi bir müdahaledir.

Part of naked woman's body

Meme Estetiği

Meme estetiği, meme şeklini, boyutunu veya simetrisini düzeltmeyi amaçlayan cerrahi veya cerrahi olmayan müdahaleleri içerir.

Woman measuring beauty slim waist. Health eating concept

Karın Germe

Karın germe, karın bölgesindeki sarkma ve gevşekliği düzeltmek için yapılan cerrahi bir işlemdir, vücut hatlarını yeniden şekillendirerek daha sıkı bir görünüm sağlar.

Woman in the black underwear measuring her waist with meter tape.

Liposuction

Liposuction, istenmeyen yağ birikimlerini emerek vücut hatlarını düzeltmeyi amaçlayan cerrahi bir işlemdir.

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image