Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir Nasıl Uygulanır?

11 Mayıs 20240

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir Nasıl Uygulanır? Meme dikleştirme ameliyatı, göğüslerin doğuştan yapısal şekli nedeniyle estetik olarak hoş görünmeyen veya zamanla şeklini kaybeden meme şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan kozmetik bir işlemdir. Meme dikleştirme işlemi sayesinde kişinin vücuduyla orantılı ve kendini daha rahat hissedeceği göğüslere sahip olabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Neden Yapılır?

Yaş ve diğer birçok faktör göğsünüzün deforme olmasına neden olabilir. Bu deformeler sizi günlük hayatta zorlayabilir veya özgüveninizi düşürebilir. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı tavsiye edilir. Meme dikleştirme ameliyatı nedir nasıl uygulanır gibi sorular bu ameliyatı olmak isteyen insanlar için merak uyandırır.

Meme Sarkmasına Sebep Olan Faktörler

Hamilelikte meme hacmi büyüdüğünden, kadınların doğumdan sonra göğüslerinin sarkmasına neden olabilir. Emzirme de aynı zamanda göğüslerin sarkmasına neden olabilir ve kadınlar göğüslerinin orijinal şeklini kaybetmesinden dolayı rahatsızlık duyabilirler. Doğumda veya zamanla bir memenin diğerinden daha aşağıda olması durumunda da meme dikleştirme ameliyatı gerekli olabilir. Yerçekimi, doğum yapmamış kadınların da göğüslerinin sarkmasına neden olabilir. Ayrıca, yanlış sutyen kullanmak da göğüslerin sarkmasına veya asimetrik olmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda meme dikleştirme ameliyatı nedir nasıl uygulanır diye kadınlar tarafından araştırılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mastopeksi olarak da bilinen meme dikleştirme işleminden önce detaylı bir kontrol ve muayene yapılmaktadır. Meme ucu pozisyonu, meme sarkması gibi standartlar belirlenir. Cerrahi süreç hastanın anatomisine göre iki bölüme ayrılır.

Meme Boyutlarına Göre Ameliyat

Memesi küçük olan hastalarda meme altına silikon dolgular konularak meme dikleştirme işlemi yapılır. Meme dikleştirme, göğüslerin hacminin orantılı olarak arttırılmasıyla gerçekleştirilir. Büyük göğüs dikleştirme ameliyatı, meme içindeki dokunun bir kısmının çıkarılmasını içerir. Eğer meme asimetrisi gibi başka rahatsızlıklar varsa bunlar da ameliyat sırasında düzeltilecektir. Genel anestezi altında yapılan meme büyütme ameliyatının iyileşme süresi genellikle bir gündür ancak doktorunuzun uygun görmesi halinde hastanede kalış süreniz uzayabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasındaki iyileşme süreci üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Ameliyat sonrası uygun sütyen kullanılması ve meme bölgesine dikkatli davranılması süreci kolaylaştıracaktır. Her ameliyatta olduğu gibi estetik meme ameliyatı sonrasında da ortaya çıkabilecek iki temel komplikasyon vardır. Kanama ve enfeksiyon riski vardır. Doğru giyim ve hijyen kurallarına uyarak, doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli kullanarak enfeksiyon riskini en aza indirebilirsiniz. Kanama ihtimali çok düşük olsa da gereksiz hareketlerden kaçınılmalıdır.

 

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image