Vücut Şekillendirme

Anasayfa / Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme Ameliyatı

Vücut şekillendirme ameliyatı  uygulamaları günümüzdeki aşırı kilo verimi sonrası olan vücut sarkmaları, yaş ilerlemesi sonucu deri sarkması için yapılan estetik ameliyatlardır. Hastanın sağlık durumuna göre seans ve süre değişebiliyor. Bu ameliyatın bir diğer adına, post bariatrik cerrahi denir. Ülkemizde çok tercih edilen bu ameliyatlar, hastayı hayata daha pozitif şekilde bakmasını sağlıyor. Vücut, aşırı kilo sonrası yapılan diyetlerle foruma girildiğinde basen ve bel bölgesinde sarkmalar meydana geliyor. Bu sarkmaları önlemek ve önüne geçmek için tercih edilen ameliyatlardır. Kadınlar doğum sonrası vücutlarında meydana gelen bozukluk sonrası kendilerini çok rahatsız hissederler. Sonrasında, ciddi şekilde özgüven bozukluğu yaşayabilmektedirler.

Genellikle kış ayları hava şartlarından dolayı sürekli evde olduğumuz için, aktivitelerin azalması ve sakin bir yaşam nedeniyle giydiğimiz kışlık kıyafetler bu sorunların az da olsa kapatmayı sağlamaktadır. Yaz ayları yaklaştığı zaman ise diyete girmek isteriz. Yaz ayı yaklaştıkça diyet dışında ise, egzersiz programları ile yapılan yürüyüş ve sporlarla ideal kilonuza düşebilirsiniz. Ancak maalesef ki bir süreç sonrası bazı bölgelerimizde şekil bozukluklarının görünmesi bir hayli moral bozucu olabilir. Kişi her ne kadar yoğun diyet programları ve spordan sonra istediği kiloya kavuşsa da vücudun belli yerlerinde farklı deformasyonlar oluşmaya başlayacaktır. Bu durumda plastik cerrahi ameliyatları sayesinde bu tür sıkıntılardan rahatlıkla kurtulabilirler. Vücut şekillendirme ameliyatı  uygulamaları pek çok kişinin vücut sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Vücut Şekillendirme Ameliyatları
 Neden Tercih Edilir?

Vücut şekillendirme ameliyatı  uygulamaları birçok kişi tarafından genelde kilo verme amaçlı bir ameliyat gibi görülse de bu tamamen yanlış bir yargıdır.  Bu ameliyatın amacı vücudun oran dengesini ve şekli bozukluğunu yerine getirmeye, düzeltmeye ve kişilerin en ideal formda olan kilolarına ulaşabilmesi için yapılan ameliyatlardır.  Bu rahatsızlık genel olarak vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelen deformasyonlar için yapılmaktadır. Hastanın birden fazla bölgesinde yağ sorunu varsa aynı gün ve aynı seansta rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu uygulamalar genel olarak vücudunda yağ fazlası olan ve bunları spor ile eritemeyen kişiler için geçerlidir. Liposuction adı verilen yağ alma uygulamaları birçok kişiye rahatlıkla uygulanabilen operasyonlardır. Özellikle cilt elastikiyeti bu ameliyatta büyük önem taşımaktadır. Vücut sarkma eğiliminde ise bu uygulama sayesinde kişi, elastikiyetini kaybettiği bölgelere uygulanarak en ideal sonuçları gösterebilmektedir. Bu ameliyat için liposuction tedavisi hasta için büyük önem taşımaktadır.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı  İşlemler Nasıl Yapılır?

Her ameliyat gibi, liposuction cerrahisi de özel komplikasyonları normal seyirde olmalıdır. Bu uygulamada ise istenmeyen rahatsız edici sonuçlar ise morarma ve şişlik, kontur düzensizlikleri, enfeksiyonlar, uyuşma, akciğer ödemi, iç organ delinmesi şeklindedir.  Bunlardan kısaca sizlere bahsedelim.

Morarma ve şişlik, cerrahi işlem sonrasında hastanın aspirin ve benzeri ilaçlar kullanması sonucunda kanama eğilimi olması gibi durumlarda ortaya çıkar. Ayriyeten yanlış yapılan cerrahi operasyondan sonra da olabilir. Her ameliyat sonrası gibi bu cerrahi operasyonunda da küçük miktar bu yan etkiler görülebilir.  Kontör düzensizlikleri ise kişinin deri elastikliği, vücut yağı tam olarak çıkartılmışsa, tedavi dışında bir iyileşme görülmüşse o bölge dalgalı ve şişkin görülebilmektedir. Bu durum kalıcı olabilir ve hasta için ek cerrahi için operasyon gerekebilir.

Tromboflebit  ameliyatı ise, toplardamardaki iltihap sonucu vücuttaki kan akımının yavaşlaması ile beraber kan pıhtısının oluşmasına sebep veren  komplikasyondur. Bu ameliyata başlamadan önce hastanın daha önce böyle bir rahatsızlık geçirip geçirmediği sorulur. Eğer hastanın bir riski yoksa eğer bu tedaviye başlanmasında sakınca yoktur. Uyuşma genellikle hasta için geçici bir durumla beraber, bölgede hissedilir ve bir süre sonra geçer. Infeksiyonlar, liposuction cerrahi sonucu pek nadir görülen enfeksiyonlardır. Pulmoner Embolizm, liposuction cerrahisi için hakkında denilen en yanlış bilgilerden bir tanesidir. Toplardamarın açılması ile birlikte yağ parçacının karaciğere kadar ilerlemesi sonucu çok nadir ortaya çıkan komplikasyondur. Ama sonuç olarak için hasta için hayati tehlikesi gibi bir şey söz konusu değildir.  İç organ delinmesi, ehil olmayan kişiler tarafından pek nadir görülür. Ancak bu da hasta için önemli bir risk teşkil etmez.

Diğer Olası Riskler Nelerdir?

Akciğer ödemi açıklanacak olursa eğer, liposuction ameliyat öncesinde bölgeye sıvı enjektesi sonucu olur. Son olarak Anestezik Madde Toksisitesi, planlanan ameliyatlarda aşırı miktarda yağ alımı yapılan, liposuction yapılması gereken alan için aşırı dozda lokal anestezik ve serum enjeksiyonu içeren toksisitesine, hastanın aşırı şekilde zehirlenmesine yol açabilir. Ancak tüm bu riskler uzman doktorlar tarafından önceden ön görülebildiği için tüm önlemler operasyonlar sonrasında alınabilmektedir. Uygulama sırasında ve sonrasında kişi hayatını riske atacak hiçbir uygulamaya yer verilmemektedir.

Vücut Şekillendirme Estetikleri Nelerdir?

Vücut ameliyatları ve cerrahi işlemler, egzersiz ve diyet sonucu hüsran ile biten kişiler için vücutta ki aşırı yağlardan kurtularak mükemmel form kazanmak için yapılıyor.  Yapılan vücut şekillendirme estetikleri şöyledir.

  • Meme Estetiği

Bunlardan biri olan Meme Estetiğinde, küçük göğüsler büyütülüp, büyük göğüsler küçültebiliyor ayrıca sarkık olan göğüsler ise kolay bir cerrahi işlemle dikleştirilebiliyor. Bu ameliyatlarda, implantlar istenen her şekilde kullanılabiliyor.

  • Kalça İmplantı

Kalça implantı, Brezilya tipi kalça germe, Üst bacak, uyluk germe, Kol germe gibi vücut estetikleri mevcuttur. Kalça implantı vücut için aşırı önem taşıyan cerrahi operasyondur. Bu operasyonda, fazla olan deri alınarak geride kalan deri ile sıkılaştırma operasyonu yapılmaktadır.  Kalça germede vücutta başka bölgeden alınacak yağ, temizlenerek yuvarlak bir kalça görünümü için kullanılmaktadır. Uzun ve basit işlemlerle süren bir ameliyattır.

  • Üst Bacak ve Uygun Germe

Üst bacak ve uyluk germe cerrahisi, basene bağlı olan üst bacak genişlik yönünden vücutta orantılı bacakların yanında daha hoş görünmesini sağlar. Kasıklara atılan kesi, gözükmezsizin dış uyluktan rahatlıkla alınıp bölgeye kontur verilmektedir.

  • Kol Germe Uygulaması

Kol germe ameliyatı, kol kısmın üst bölgesinde ki sarkık fazla deriyi alma işlemine denir. Bunun nedenleri ise yaşlılık, hızlı kilo kayıpları en büyük etkenlerdir.  Alınan fazlalık deri, daha mükemmel görünüme sahip olur. Sadece hastanın dikkat edeceği bir nokta ise, yağ fazlalığı olan vücutlar için ilk önce liposuction yaptırması daha doğrudur.

  • Liposuction

Liposuction, en çok tercih edilen cerrahi estetik operasyonlardan biridir. Bu operasyon da, ayrıntılı estetik olduğu için tercih edilenlerin arasında ilk önde gelir. İncecik kesi açılarak yapılan Liposuction, inat eden yağ depoları sayesinde üstesinden kolaylıkla bir daha olmayacak şekilde gelinebilmektedir. Liposuction, çok farklı çeşitlerle yapılmaktadır. Karın bölgesi yağlarınız ve katlanmış göbeğiniz varsa en güzel operasyonlardan biri olan Abdominoplasti işlemidir. Göbek bölgesinde oluşan, fazla aşırı yağların, deri alınması ve karın kasların da gerilmesi operasyonu ile yapılan estetik cerrahisidir. Vücudunuzda oluşan selüloitler, aşırı rahatsız edici yağlar için yapılan operasyonlardır. Eğer her ikisi de sizlerde mevcut ise, sorunlarınız için harika bir seçim olacaktır. Bu ameliyatlar sayesinde, kişi harika bir esnek vücuda sahip olabilmektedir.  Bu ameliyatlar sayesinde, yağ fazlalıklarından kolayca kurtulabilirler. Ülkemizde tercih edilen en çok operasyonlardan biri olan bu estetikler sayesinde, kişi fit vücuda sahip olabiliyor.

Adresimiz

Dereboyu Cad. Bilim Sokak. Sun Plaza no:5   kat : -2 Maslak-Sarıyer / istanbul

E-posta

info@drtamersakrak.com

Telefon

TR +90 541 378 3845

Op. Dr. Tamer Şakrak

Bizi takip Edin

Popüler Hizmetler

Linkler

Sosyal Medya