Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

18 Mart 20240

Meme Estetiği Nasıl Yapılır? Meme estetiği günümüzde pek çok kişinin başvurduğu estetik operasyonlarından biridir. Meme estetiği ya da göğüs estetiği olarak adlandırılan bu işlem plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Göğsün daha orantılı ve istenen boyutta olması adına tercih edilmektedir.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği nasıl yapılır soruları için uzman kişilerden tavsiye almak önemlidir. Meme estetiği alanında uzman cerrahlar kişinin vücut tipine göre bir operasyon gerçekleştirmektedir. Meme estetiği nasıl yapılır soruları da bu şekilde yanıtlanmaktadır. Uygulanan işlemlerin her biri şekil ve duruşu etkilemektedir.

Kişisel yaşamın en önemli noktalarından biri duruş ve vücut tipidir. Bu nedenle kişiler rahatsız oldukları bölgeleri için plastik estetik operasyonlarından faydalanmaktadır. Son zamanlarda pek çok kişi meme estetiği nasıl yapılır sorularını detaylı bir şekilde araştırmaktadır.

Uzman kişilerden tavsiye almak ve muayene olmak bu işlem öncesinde daha doğru bir çalışma planı oluşturmaktadır. Göğüsleri çok büyük olan kişiler küçültme ameliyatına gitmektedir. Bu operasyon sayesinde bel ve boyun üzerinde oluşan baskı ve ağrı zaman içerisinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Neler Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı öncesinde kişiler uzman plastik cerrahları tarafından muayene olmaktadır. Yapılan muayene ve görüşmeler sonrasında nasıl bir adım izleneceğine karar verilir. Bu şekilde operasyon tam olarak kişinin beklentilerini karşılamaktadır.

Gelişen teknoloji ekipmanları kullanılarak göğüs ameliyatı daha başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle memenin boyutları ve ölçümleri ameliyat öncesinde yapılmaktadır. Yapılan bu muayene sonrasında hangi silikon malzemenin ve boyutunun yerleştirileceğine karar verilir.

Meme estetiği alanında büyütme işlemlerinin yapılması çok önemli bir yer almaktadır. Bu işlemlerin her biri tamamen profesyonel kişiler tarafından gerçekleşmektedir. Meme büyütme operasyonları kişinin sosyal hayatında daha özgüvenli bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur.

Meme estetiği alanında büyütme işlemleri öncesinde silikonun boyutu ve modeline karar verilmektedir. Kullanılacak protezin boyutunu bu ameliyat öncesinde en önemli noktalardan biridir. Meme dokusuna uyum sağlayacak malzemeler kullanılarak yapılan bu işlem ile büyütme operasyonu tamamlanır.

Göğüs Büyütme ve Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Göğüs büyütme ve dikleştirme ameliyatı genel olarak kişinin duruşunu düzeltmektedir. Özellikle genetik olarak sarkık göğse sahip olan kişilerin bu operasyonu olması daha iyi bir duruş sağlamaktadır. Meme estetiği çeşitleri arasında yer alan dikleştirme ve büyütme operasyonları göğüs çevresindeki dokular üzerinde yapılmaktadır.

Kıvrım bölgesine yerleştirilen protez sayesinde istenen görünüm kazanılmaktadır. Sarkık meme görünümü operasyon sonrası tamamen ortadan kalkmaktadır. Aynı şekilde meme pitozu denilen durum giderilmektedir.

Göğüs Büyütme ve Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ve dikleştirme operasyonları sonrası hasta muayene edilmektedir. Kendi göğüs şekli belirlenerek ne oranda büyütme işleminin yapılacağı belirlenmektedir. Aynı şekilde dikleştirme işlemleri de yatay ya da dikey olarak yerleştirilmesini etkilemektedir.

Silikon implant içerisine yerleştirilen cep sayesinde fazla dokular çıkarılır. Aynı şekilde uygun büyüklükte silikon malzeme kullanılarak göğüs büyütme işlemleri tamamlanır. Ameliyat öncesi ve sonrası yapılan kontroller sayesinde hasta dilediği göğüs görünümünü oldukça kısa süre içerisinde kazanmaktadır.

 Hangi Ameliyatın Gerektiğini Nasıl Anlaşılır?

Kişiler için estetik ameliyat öncesinde neye ihtiyaç duyduğunu bilmek önemlidir. Operasyonların sağlıklı bir şekilde yapılması ve hastanın isteklerinin karşılanması için uzman plastik cerrahları operasyon öncesi muayene ve görüşme yapmaktadır.

Aynı şekilde sarkık olan göğüs görünümünü tamamen ortadan kaldırmak için toparlama işlemi yapılır. Küçük göğse sahip olan kişiler ise silikon protez taktırarak dilediği boyutu elde etmektedir. Meme dikleştirme operasyonları da öncesinde hasta ile birebir görüşme yapılarak planlanmaktadır.

 ​​​​​Göğüs Büyütme ve Dikleştirme Ameliyatında Nasıl Bir İz Kalır?

Göğüs dikleştirme ve büyütme işlemleri sonrasında oluşan iz zaman içerisinde gitmektedir. Pek çok kişi bu ameliyatlardan sonra oluşacak iz konusunda merak duymaktadır. Bu ameliyat belirli bölgelerde oluşan kesikler ile dikiş atılması sonucunda tamamlanır. Buna bağlı olarak kesi izleri standart değildir.

Oldukça küçük ve minimal kesikler şeklinde ameliyat sonrası iz kalabilmektedir. Fakat bu izler de zaman içerisinde ortadan kaybolmaktadır. Estetik cerrahi konusunda profesyonel kişiler tarafından yapılan ameliyatlar ile bu iz kalma durumu detaylı konuşularak anlaşılmaktadır.

​​​​​​Ameliyatta Kullanılacak Silikon İmplant (Protez) Nasıl Olmalı?

Ameliyatta kullanılan silikon implant boyutları ve malzemesi farklı olan ürünler şeklinde hazırlanmaktadır. Kişiye en uygun olan silikon protez öncesinde kararlaştırılır. Yuvarlak anotomik, yüzey özellikleri olan silikonlar, profil yüksekliği farklı olan silikonlar şeklinde çeşitleri bulunmaktadır.

Genel olarak protez seçimi hastanın yaptırmak istediği işleme uygun şekilde belirlenmektedir. Protez silikon ürünleri göğüs bölgesinde oluşan sarkık görünümü tamamen gidermektedir. Aynı şekilde meme büyütme işlemlerinde de tercih edilen malzemeler kişinin göğüs yapısına göre belirlenmektedir.

Göğüs Estetiği Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Göğüs estetiği yaptırmak kişinin hem beklentilerini karşılamakta hem de sosyal hayatında daha özgüvenli bir şekilde hareket etmesini sağlar. Sarkık görünüm zaman içerisinde bel ve boyun ağrılarına neden olmaktadır. Bu ağrılar fıtık rahatsızlıklarına kadar gitmektedir. Bu nedenle göğüs büyütme, sarkık giderme ve dikleştirme operasyonları sağlık açısından oldukça faydalıdır.

​​​​​​​Aynı şekilde göğüsleri büyük olan kişiler de aynı rahatsızlıkları yaşamaktadır. Bunun için meme küçültme ameliyatları tavsiye edilmektedir. Profesyonel uzman hekimler tarafından yapılan bu operasyonlar sayesinde kişi hem sağlıklı hem de estetik bir görünüm kazanmaktadır. Bu nedenle göğüs estetiği ameliyatları pek çok açıdan faydalıdır.

 

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image