Meme Büyütme Ameli̇yatı Nedi̇r Nasıl Uygulanır?

10 Mayıs 20240

Meme Büyütme Ameli̇yatı Nedi̇r Nasıl Uygulanır? Meme büyütme, implantlar kullanılarak göğüslerin boyutunun arttırılması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Göğüslerinizin boyutundan memnun değilseniz meme implantı yapılabilir ve aynı zamanda kanser tedavisi gören ve göğüsleri alınmış kadınlar için de bu bir seçenektir. Meme implantları için farklı tipte implantlar mevcuttur ve hastanın ihtiyacına göre uygun malzeme seçilir.

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Herkes meme implantına uygun değildir. Peki meme büyütme ameliyatı nedir nasıl uygulanır ? Öncelikle kişinin bu ameliyata uygun olup olmadığına bakılır. Uygun görülmesi halinde ameliyat yapılabilir. Meme implantlarında göğüslerin olması gereken yere tuzlu su veya silikon jel ile doldurulmuş implantlar yerleştirilir. Bu ameliyat göğüs altından yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir ve implant göğüs kasının altına veya üstüne yerleştirilir. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır ve ağrısızdır. Ameliyattan sonra bir süre bir miktar ağrı hissedilmesi normaldir. Kullanılan implantın türü iyileşme sürecini etkileyecektir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Meme büyütme ameliyatı, göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayan kişilere yapılan bir ameliyattır. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı nedir nasıl uygulanır sorusuna cevap olarak meme büyütme ameliyatına başvurulmasının yaygın nedenleri şunlardır:

-Küçük göğüslerin büyütülmesi,

-Kilo kaybına bağlı olarak küçülmüş göğüslerin yeniden büyütülmesi,

-Asimetrik meme görünümünün ortadan kaldırılması,

-Mastektomi sonrası meme görünümünün yeniden sağlanması.

Meme İmplantı Türleri Nelerdir?

Ameliyat sırasında implant yerleştirme tekniği kadar kullanılan implantın türü de önemlidir. Meme implantlarının yüzey, dolgu ve şekil gibi farklı kategorilerde çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. En yaygın implant türleri silikon jel veya salinle doldurulur. Ancak kullanılacak implant tipine mutlaka cerraha danışarak karar verilmelidir.

İçi Jel Dolu Meme İmplantları

Jel dolgulu meme implantları silikon jel ile doldurulmuş bir silikon kabuğa sahiptir. Bu jel dolgulu silikon kişinin göğsüne yerleştirilir. Salinle doldurulmuş meme implantlarına göre daha sık test edilmeleri gerekir.

İçi Salin Dolu Meme İmplantları

Salinle doldurulmuş implantlar için dolgu malzemesi tuzlu su gibi bir çözeltilerdir. Bu sıvı silikon bir kılıf içerisinde gelir ve sterildir. Meme içine sıvı dolu bir implant olarak yerleştirilebilir veya bazı kişilerde ameliyat sırasında kabuk sıvı ile doldurulabilir. Salinle doldurulmuş meme implantları çeşitli şekillerde gelir ve pürüzsüz bir kabuğa sahiptir.

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image