Kombine Estetik Nedir, Nasıl Yapılır?

26 Nisan 20230

Kombine Estetik Nedir, Nasıl Yapılır? Kişide ciddi bir değişim oluşturmak için kombine estetik ameliyatlarından yardım alınabilmektedir. Ameliyat içeriği, hastanın istekleri ve doktorun önerileri doğrultusunda değişim gösterebilmektedir. Birden fazla ameliyat aynı anda yapıldığı için maliyet azaltılabilmekte, iyileşme süresi de kısaltılabilmektedir.

 Kombine Estetik Nedir?

Birden fazla işlemi içeren estetik operasyonlarına kombine estetik ameliyatı adı verilmektedir. Bu işlemler genellikle birden fazla bölgeden yağ alınması veya yağ transferi yapılmasıdır. Yalnızca bir bölgede değil vücudun tamamında değişiklikler yapılmaktadır. Estetik yapılacak alanlar hastaya göre değişim gösterebilmektedir. Hızlı sonuç veren bir işlem olduğu için popüler olarak tercih edilmektedir.

 Kombine Estetik Nasıl Yapılmaktadır?

Yapılacak işlem süresi uzun olduğundan doktorun hastayı muayene etmesi gerekmektedir. Eğer kişinin sağlık durumu ameliyata elverişliyse yapılan testler sonucunda ameliyat süreci başlatılabilmektedir.

Genel anestezi altında uygulanan işlemlerde öncelik sırası değişebilmektedir. Yağ alma ve transfer etme işlemleri birlikte yapılacaksa, bir bölgeden alınan yağ diğer bölgeye transfer edilmektedir. Şekillendirme işlemleriyse doktorun önerisine göre sıralanmaktadır.

 Kombine Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Çoğunlukla toplu yüz estetiği ve vücut şekillendirme işlemleri kombine ameliyat olarak yapılmaktadır. Özellikle bir bölge üzerinde birden fazla işlem yapılacaksa ameliyatların aynı anda yapılması tercih edilmektedir. En çok yapılan ve beğeni gören kombine estetik işlemleri şu şekilde sıralanmaktadır.

 

Kol ve meme estetiği

 

Meme ve karın estetiği

 

Burun, yanak ve dudak estetiği

 

Çene, diş ve burun estetikleri

 

Karın, popo ve genital bölge estetiği

 

Kişiye göre değişen diğer estetik işlemleridir.

 

Kimler Kombine Estetik Yaptırabilmektedir?

Dileyen herkes kombine estetik ameliyatları için doktora başvurabilmektedir. Ancak her bireyin kombine estetik ameliyatına alınması mümkün değildir. Uzun bir ameliyat türü olduğundan dolayı sağlık durumunun elverişli olması ve uzun süre bayıltılmaya uygunluk gerekmektedir.

Kan değerleri normal seviyede olmalı, kronik rahatsızlıklar olmamalı ve sigara kullanan bireylerde ameliyat süresi uzun tutulmamalıdır. Fazla yaşlı olan bireylerde de genellikle kombine estetik ameliyatı önerilmemektedir.

Kombine Estetik İşlemlerinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudun her bölgesi aynı anda iyileşme gösterememektedir. Bu nedenle ameliyat sonrası bir bölüm hızlı iyileşirken diğer taraf daha yavaş şekilde iyileşebilmektedir. İşlem yapılan bölgeye göre hareket kısıtlamalarına veya daha fazla hareket etmeye ihtiyaç duyulabilmektedir.

Ameliyat sonrası ödem toplanabileceğinden dolayı bol su içilmeli, sigara ve alkol tüketimine ara verilmelidir. Ayrıca hasta psikolojisine girmemek, tam sonucu görmek için yaklaşık 6 ay iyileşme süresini tamamlamayı beklemek gerekir.

Özellikle karın, popo ve bacak bölgesinde yapılan estetik işlemlerinin sonrasında kilo alıp vermemeye dikkat edilmelidir. Kilo değişimi, yağ alınan bölgede yeni yağ hücrelerinin oluşmasına veya var olan yağların yakılmasına neden olabilmektedir. Bu durumda, ameliyat çok başarılı şekilde tamamlansa bile hastanın değişimi tam olarak görmesi mümkün olmayabilir.

Kombine Estetik Ameliyatlarının Avantajları

Zamandan tasarruf sağlayan ve maddi olarak daha uygun olan kombine estetik ameliyatlarının pek çok avantajı bulunmaktadır. Genellikle iyileşme süreci, iki ayrı ameliyatın iyileşme süresinin toplamından daha kısa sürmektedir.

Birden fazla işlem yapıldığı için vücutta daha belirgin bir değişiklik ortaya çıkmaktadır. Ayrıca yakın bölgelerde yapılan işlemler, kişinin hayalindeki görünüme ulaşmasında daha etkili olmaktadır.

Ameliyat doktorunun değişmemesi, vücutta daha orantılı ve estetik bir görünüm yakalamayı kolaylaştırmaktadır. Yapılan hata sayısını azaltmakta ve bir bölgeyi yaparken başka bir bölgenin olumsuz etkilenmesinin önüne geçilmektedir.

Kişi, yalnızca bir operasyondan çıkmış gibi hissedeceğinden dolayı psikolojik olarak da daha iyi hissedebilmektedir. Özellikle vakti olmayan ve iş nedeniyle izin almayan kişiler, kolayca hayallerindeki vücut tipini elde edebilmektedir.

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image