Karın Germe Ameliyatı Tedavisi Nasıl Yapılır?

21 Nisan 20230

Karın Germe Ameliyatı Tedavisi Nasıl Yapılır? Karın germe ameliyatı göbek deliği altı ve hemen üzerinde sarkmış fazla deri ve yağ dokusunun alınması ve de karın ön duvarındaki gevşemenin onarılması amacıyla yapılan bir ameliyat olmaktadır. Karın derisindeki çatlaklar, karın bölgesindeki fazla ve gevşek deri ve yağ dokusu, karın ön duvarındaki kas ve kas zarı gevşemeleri kilo alıp verme, doğum ve genetik yapıdan kaynaklanmaktadır.

Bu tür şikayetler pantolon, etek, mayo ve bikini giymekte zorluk çekmeye bazen de şiddetli sarkma ve gevşeme aşırı terlemeye bağlı olarak yaralara ve mantar enfeksiyonlarına neden olmaktadır. Tüm bu süreçlerde en iyi tedavi yöntemi karın germe ameliyatı olmaktadır.

 Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe, karın bölgesinde yer alan fazladan deri ve yağın alındığı bir ameliyat olmaktadır. Ameliyat ile aynı zamanda kaslar da sıkılaştırılmaktadır. Birçok hamilelik geçirmiş kadın veya çok kilo vermiş herkes için uygun olmaktadır.

Genelde fazla yağ ve deri kısmını alarak ve karın duvarınızda bulunan kasları sıkılaştırıp, karnınızı düzleştiren bir prosedür olmaktadır. Bu cerrahi prosedür çok zorlu ve olumlu sonuç veren bir süreç olmaktadır.

 Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Genel olarak bu ameliyat öncesinde sigara içmek komplikasyon riskini artırmaktadır. Sigara içiyorsanız, sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Ameliyattan en az 1 ay önce ve ameliyattan sonra iki hafta boyunca her türlü nikotin kullanmak tamamen bırakılmaktadır. Sigarayı bırakmanız ile ameliyat olmanız arasındaki süre ne kadar uzunsa o kadar iyi sonuçlar elde edilmektedir.

 Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Genelde kişinin istediği sonuçlara bağlı olarak, bu ameliyat 1 ila 5 saat arasında sürmektedir. Ameliyat genellikle ayakta tedavi prosedürü olarak yapılmaktadır. Prosedürü yaptırmak için şehir dışına gidiyorsanız, bir gece yatılı olarak kalmanız istenmektedir.

Liposuction da bu tedavi ile birlikte aynı anda önerilmektedir. Ameliyat sırasında sizi uyutacak genel anestezi alınmaktadır. Kişinin yanında mutlaka refakat eden biri olması önerilmektedir. Karın germe ameliyatının farklı türleri bulunmaktadır.

 Tam Karın Germe Ameliyatı

Bu tedavi yöntemi en çok düzeltmeye ihtiyaç duyan hastalar için yapılmaktadır. Kesi kasık kıllarınız ile aynı oranda olan bikini çizgisinde yapılmaktadır. Yara izinin uzunluğu fazla deri miktarına bağlı olarak değişmektedir. Cerrahınız daha sonra cildi ve kası gerektiği gibi manipüle edecek ve şekillendirmektedir.

Göbeğiniz çevre dokulardan arındırılmalıdır. Bu işlemle göbek deliğinizin çevresinde de bir kesi atılmaktadır. Drenaj tüpleri cildinizin altına yerleştirilmektedir. Bunlar cerrahınızın uygun gördüğü şekilde birkaç gün içinde çıkarılmaktadır.

Kısmi – Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini karın germe ameliyatları daha kısa kesiler ile yapılmaktadır. Genellikle deri fazlalığı daha az olan kişilerde yapılmaktadır. Göbek deliğiniz büyük olasılıkla bu tür prosedürler sırasında hareket etmemektedir. Cildiniz kesi hattı ile göbek deliğiniz arasında ayrılmaktadır. Bu prosedür genelde 1 ila 2 saat sürmektedir. Tam karın germede olduğu gibi, ameliyattan sonra drenaj tüpleriniz olmaktadır.

Çevresel Karın Germe Ameliyatı

Genel olarak çevresel karın germe ameliyatı sırt bölgesini içermektedir. Karnın yanında sırtta da çok fazla yağ varsa, sırta liposuction ya da çevresel karın kası ameliyatı da yaptırılmaktadır. İkinci prosedür ile vücudunuzun şeklini tamamen iyileştiren kalça ve sırt alanlarından derinin ve yağın alınması sağlanmaktadır.

Karın Germe Ameliyat Sonrası

Kısmi veya tam karın germe işleminden sonra kesi bölgeniz dikilir ve bandajlanmaktadır. Uzman cerrah ameliyattan sonra elastik bir bandaj ya da kompresyon giysisi giymenizi önermektedir. Cerrahınızın bu giysiyi giymeniz ve bandajın bakımıyla ilgili tüm talimatlara uymanız konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Cerrahınız tarafından size en az ağrıyı çekmeniz için oturmanın veya uzanmanın en iyi yöntemi de anlatılmaktadır.

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image