Popo Esteti̇ği Nedir Kimlere Uygulanır?

17 Mayıs 20240

Popo Esteti̇ği Nedir Kimlere Uygulanır? Günümüzde popo estetiği kişilerin kalçaları üzerinde yapılan estetik operasyonların genel adıdır. Güzel ve çekici bir vücuda sahip olmanın önemli bir yolu yuvarlak vücut hatlarına sahip olmaktır. Bu sebepten ötürü popo büyütme estetiği kadınlar açısından önemlidir.

Özellikle kadınlarda kalça bölgesinin ne kadar yuvarlak kalkık ve belirli bir oranda büyük olduğu çekici bir görünümün belirleyici unsurlarından biridir. Özellikle günümüzde Güney Amerikalı kadınların fiziksel özelliklerinden biri olan bu formdaki kalçalar genellikle dikkat çekicidir.

Herkes bu fiziksel özelliklere doğal olarak sahip değildir. Dolayısıyla güzel ve dolgun kalçalara sahip olmak için cerrahi müdahale yani popo estetiği gerekebilir. Cerrahi müdahalelerin yanı sıra bazı dolgu uygulamaları da bu amaçla kullanılabilir.

Aynı zamanda birçok kadın doğal yollarla daha güzel ve kalkık kalçalara sahip olmanın zor olduğunun farkındadır. Günümüzde bu tür bir görünüme sahip olmak için genetik bir yatkınlığın olması gerekebilir.

 Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo büyütme ve popo estetiği şekillendirme için farklı yöntemlerin uygulandığından dolayı operasyonların süreçleri de değişkenlik gösterir. Bazı hastalarda tek bir uygulama yapılabilirken farklı hastalarda ise birden fazla yöntem bir arada kullanılabilir.

Operasyonun süresi kullanılan yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir genellikle ortalama 45 dakikadan 25 saate kadar sürebilir. Hangi yöntemin kullanılacağına bağlı olarak hastalara genel anestezi uygulanır. Ameliyatsız dolgu uygulamalarında genellikle lokal anestezi tercih edilir. Aşağıdaki yöntemlerle estetik yapılır;

 

-Popo dikleştirme yöntemi,

 

-Popo biçimlendirme süreci,

 

-Popo dolgunlaştırma işlemi,

 

-Popo küçültme işlemleri gibi farklı şekilde yapılmaktadır.

 Popo Estetiği Ameliyatları Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiği kapsamında büyütme işlemlerinde cerrahi müdahale istemeyen kişiler için dolgu ile popo büyütme etkili bir alternatif sunar. İşlem genellikle Aquafilling olarak adlandırılır ve özel bir dolgu malzemesi kullanılarak gerçekleştirilir.

Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi bu malzeme de iğne yardımıyla kişinin vücuduna enjekte edilir. Kullanılan dolgu maddeleri sağlık açısından hiçbir zararı veya yan etkisi olmayan ürünlerdir.

Bu özel malzeme diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak dokunulduğunda hemen anlaşılmayan bir uygulamadır. Aynı zamanda diğer dolgu uygulamalarına kıyasla daha uzun süre popo estetiği kalıcıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle bu dolgu uygulamasının etkisi yaklaşık 3 yıl boyunca devam eder.

 Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıldır?

Popo büyütme estetiği sonrasında operasyonun olduğu gün hastanede bir gece kalınması yeterlidir. Operasyondan sonra 4-6 hafta boyunca özel bir korse kullanılması gerekmektedir. Böylelikle işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken faktörler kapsamında süreç sorunsuz bir şekilde tamamlanır. İşlem sonrası ne kadar dikkat ederseniz estetik yönteminden alacağınız verim de bu kapsamda yüksek düzey de olacaktır.

İyileşme süreci uygulanan yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir ve genellikle ortalama 2-10 gün arasındadır. Operasyon sonrasında hastanın şişliklerinin inmesi ve kalçanın tam şeklini alması genellikle 3-6 ayı bulabilir. Yaklaşık 30-45 gün sonra kişiler aktif olarak spor yapmaya başlayabilirler.

Protez işlemi uygulamaları sonrasında kişilerin oturup kalkarken daha dikkatli olmaları önemlidir. Aynı zamanda hem silikon uygulamasında hem de yağ enjeksiyonu uygulamasında kişilerin 3 hafta boyunca yüz üstü yatmaktan kaçınmaları gerekir. Otomobil kullanırken ve seyahatlerinde popo yastığı kullanmaları önerilir. Siz de drtamersakrak.com sitesinden hizmetler alabilirsiniz.

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image