Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

30 Mart 20230

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir? Yağ aldırma operasyonları vücudun farklı bölgeleri üzerinde yapılmaktadır. Biriken yağlar belirli bir süre sonra istenmeyen görünüme neden olmaktadır. Yağ aldırma ameliyatları anestezi ile yapılmaktadır. Bu ameliyat ile beraber istenmeyen ve fazla olan yağlar kısa süre içerisinde vakumlanarak vücudun yağ oranı azaltılmaktadır.

Bu herhangi bir zayıflama ameliyatı değil vücudu şekillendirme operasyonu olarak bilinmektedir. Aynı zamanda vücutta bulunan fazla yağ hücrelerinin azalmasına yardımcı olur. Direnç gösteren yağlar bu şekilde azaltılmaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatı ilk olarak vücutta bulunan yüksek orandaki yağ dokularının azalmasına adına yapılmaktadır. Aynı zamanda bu operasyon kişilerde istenen vücut görünümü de oluşturmaktadır. Başka bir deyişle diyet ve egzersizin yeterli gelmediği durumlarda yağ aldırma operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu nedenle yağ aldırma ameliyatı özel cihazlar ve vakumlu aletler yardımı ile yapılmaktadır. İşlem boyunca cihaz deri altında bulunan yağ dokularını vakumlamaktadır. Böylelikle bu bölgede fazlalık olan yağlar hızla vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Klasik Liposuction Operasyonu Nedir?

Klasik iposuction operasyonları inatçı yağlara karşı tedavi oluşturmaktadır. Özellikle bölgesel incelme isteyen kişilerin en sık tercih ettikleri uygulamaların başında yer almaktadır. 2 ila 6 mm çaplarındaki kanüller ile deri altında bulunan yağlar çekilmektedir. Aynı zamanda yağ biriken tüm bölgelerde bu işlem tekrarlanmaktadır.

Başka bir ifade ile küçük kesikler açılarak bu bölgelerde bulunan yağ dokuları hızla çekilmektedir. Klasik liposuction işlemlerinde vücut için daha sağlıklı bir görünüm oluşturulması hedeflenmektedir. Böylelikle kişiler istedikleri görünüme kısa süre içerisinde ulaşmaktadır.

Kimler Yağ Aldırma Ameliyatı İçin Uygundur? Yağ aldırma ameliyatları belirli bir seviyede yağlanma problemi olan kişilere yapılmaktadır. Bu yağlanma oranının altı operasyon için uygun görülmemektedir. Bu nedenle ilk olarak işlem öncesinde hasta vücudu analiz edilmektedir. Kilo ve boy takibi, vücudun yağlanma oranı çıkarılmaktadır.

Ona uygun şekilde ameliyat programı yazılmaktadır. Yüksek seviyede yağlanma problemi olan ve bu yağlardan bir türlü kurtulamayan kişiler için uygun ameliyatlardan biri olarak tercih edilmektedir. Pek çok kişi yüzeysel liposuction operasyonları ile istediği görünüme kavuşmaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatında Anestezi Kullanılır mı?

Ameliyatların çoğunda anestezi kullanılmaktadır. Anestezi hastaların herhangi bir acı ya da ağrı hissi yaşamasını önlemektedir. Aynı zamanda doktorların da işlerini daha kolay ve sağlıklı bir şekilde ilerletebilmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle liposuction olarak bilinen yağ aldırma operasyonlarında da anestezi kullanılmaktadır.

Bu ameliyat süresi kişiden kişiye ve vücudun yağ oranına göre değişmektedir. Daha uzun süren ameliyatlar için hastaya mutlaka anestezi uygulanması gerekmektedir. Aynı zamanda anestezi daha iyi ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkartmaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonunda Çok Ağrı Yaşanır mı?

Yağ aldırma ameliyatları anestezi ile beraber yapıldığı için hasta ameliyat sonrası da pek ağrı hissi yaşamamaktadır. Aynı zamanda ameliyat sonunda yaşanan ağrı ve acı hissi minimum seviyede olarak belirtilmektedir. Kişilere verilen ağrı kesici ile beraber hasta kendisini çok daha iyi ve enerjik hissetmeye başlamaktadır. Hastaya uygulanan bu işlem ile vücut daha hızlı bir toparlanma yaşamaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yağ aldırma ameliyatı sonunda dikkat edilmesi gereken noktalar oldukça büyük önem taşımaktadır. Üstelik kişinin bu yağları tekrar kazanmaması adına diyet ve egzersiz programına dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun yanında vücudun daha hızlı sıkılaşması için yaklaşık 3 hafta korse takılması önerilmektedir.

Bol su tüketimi ve ödem atıcı besinlerin yenmesi de önerilen noktalar arasında yer almaktadır. Vücut hızla iyileşme göstererek istenen görünümü sunmaktadır.

 

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image