Vücut Estetiği

İnsanların vücutları zamanla deforme olur. Bu deformeler vücudun çeşitli yerlerinde ortaya çıkabilir. Karın bölgesi, yüz bölgesi, bacak, el ve göğüs gibi alanlar yaş almaya bağlı olarak ya da hamilelik sonrasında normal görünümünü kaybedebilir. Böyle zamanlarda da çeşitli cerrahi operasyonlar ile yepyeni bir cilde kavuşmak mümkün olabiliyor. Bu cerrahi operasyonlar arasında birçok farklı uygulama bulunuyor. İnsanların hayallerindeki vücut yapısına kavuşmak için sordukları ilk soru ise vücut estetiği nedir sorusu oluyor. Vücut estetiği deri ve dokularda oluşan sarkmaların giderilmesi için yapılan uygulamaların tümüdür. Bu uygulamalar sayesinde daha canlı ve diri bir vücut yapısına kavuşmak mümkündür.

 

Vücut Estetiği Neden Yaptırılıyor?

Vücut estetiği yaptıranlar bu uygulamayı genelde farklı nedenlerle yaptırıyorlar. Hamilelik sürecinde sonra kendi normal kilosuna dönen kadınların vücutlarının belli yerlerinde kas ve doku bozulması meydana geliyor. Bu kas ve doku bozulması ise spor ile ya da çeşitli diyetler ile düzeltilemeyecek olan durumlardır. Vücut estetiğine başvuran bir diğer grup da aşırı kilo veren insanlardır. Çok fazla kiloyu çok hızlı şekilde veren insanların derilerinde yumuşama ve sarkma meydana geliyor. Bu da vücudun tamamen kendini salmasına neden oluyor. Bu durumda çeşitli cerrahi operasyonları gerekli hale getiriyor. Kısa bir süre içerisinde oluşan ödem, kilo, çatlak ve sarkmalar için cerrahi müdahale şarttır.

 

Vücut Estetiğinde Kullanılan Uygulamalar Nelerdir?

Vücut estetiği uygulamasında birçok farklı uygulama bulunuyor. Bu alanda hizmet veren en iyi vücut estetiği doktorları vücudunuzu eski haline getirmek için en iyi şekilde destek veriyor. Bu uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Karın Germe Ameliyatı yani Abdominoplasti
  • Yağ Aldırma Uygulaması yani Liposuctıon
  • El, Kol ve Bacak Estetiği
  • Genital Bölge Estetiği
  • Uyluk Estetiği
  • Popo Estetiği

Bu uygulamalar insanların vücutlarını eski haline ya da daha da iyi hale getirmek için başvurdukları estetik cerrahi işlemidir. Vücut estetiği uygulaması yalnızca estetik amaçlı yapılan uygulamalar değildir. Aynı zamanda fizyolojik ve psikolojik açıdan da önemli faydaları olan ameliyat türleridir.

 

Vücut Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut estetiği uygulaması yaptıracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım durumlar vardır. Vücut estetiği tavsiye isteyen insanların öncelikle bu uyarılara dikkat etmesi gerekiyor. Uygulamalar öncesinde hastalar ve cerrahlar ortak bir karar vererek bu işlemleri yapmalıdırlar. Gerekli testler ve tetkikler yapılmadan kesinlikle uygulamaya geçilmemelidir. Hastaların kullandıkları düzenli ilaçlar varsa bu ilaçların listesi uygulamayı yapacak olan doktora verilmesi gerekiyor. Bu uygulamaları yaptıracak kişiler sigara kullanıyorsa uygulama öncesinde sigaranın bırakılması gerekiyor. Alkolden uzak durulmalıdır. Kişilerin bu uygulamaları yaptırabilecek fizyolojik yeterliliğe ulaşmış olması da son derece önemlidir. Vücut estetiği öneri isteyenlerin öncelikle bu ince ayrıntılara titizlikle yaklaşması gerekiyor.

 

Vücut Estetiği Nasıl Yapılıyor?

İstanbul’da vücut estetiği doktorları vücut estetiği konusunda çok geniş bir skala sunuyor.  Gerek karın germe gerekse yağ aldırma gibi operasyonlarda artık insanlar çok daha profesyonel hizmet alma imkânı buluyor. Bu süreçte yapılan her operasyonun farklı bir amacı bulunuyor. Bu da uygulamaların farklı şekillerde yapılmasını gerekli kılıyor. Bu uygulamalar neticesinde insanlar hem mutlu oluyor hem de çok sağlıklı bir vücut yapısına kavuşma imkânı elde ediyor. Vücut estetiği operasyonları dokuların yerine yerleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması için yapılmaktadır. Bu operasyonlar hem aynı anda hem de tek tek farklı zamanlarda yapılabilecek olan uygulamalardır. Her uygulamanın kendine has yöntemleri vardır. Örneğin karın germe operasyonlarında fazla olan deriler çıkarılıyor ve pürüzsüz bir karın görünümü ortaya çıkarılıyor. Göğüs dikleştirme operasyonlarında sarkma derecesi hesaplanıyor, simetri ayarlaması yapılıyor ve sonrasında uygulamaya geçiliyor.

 

Vücut Estetiği Uygulamalarını Nerede Yaptırabilirsiniz?

Maslak’ta vücut estetiği yaptırmak isteyen insanlar için oldukça profesyonel olan klinikler bulunuyor. Özellikle bu alanda daha önce birçok insanın hizmet aldığı yerlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bir yerde karar kılmadan önce farklı klinikleri de dikkate almanız ve onlarla da görüşmeniz gerekiyor. İstanbul’un birçok yerinde olduğu gibi Sarıyer’de vücut estetiği yapan yerler de bulunuyor. Ancak sizlere en yakın yerlerden değil en profesyonel olan kliniklerden hizmet almanız gerekiyor. Bu uygulamalar uzman doktorlar tarafından hijyenik hastane ortamlarında yapılan uygulamalardır.

 

Vücut Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci

Vücut estetiği uygulaması yaptıracak olan kişilerin operasyonlar sonrasında iyileşme süreci hakkında da bilgi edinmesi gerekiyor. bu uygulamalar genelde lokal anestezi ile yapılmaktadır. Ancak hastanın isteğine ya da operasyon durumuna göre genel anestezi de uygulanabiliyor. Yapılan işlemler uygulamanın türüne göre 1 ile 4 saat arasında değişmektedir. İyileşme süreci de birkaç gün hastane de yatması zorunlu olan hastalar 3-4 gün içerisinde günlük rutinlerine dönebiliyorlar. Ancak işe dönüş süreci 7 günü bulabiliyor. Cinsel hayata dönme süresi ise 2 ile 7 hafta içerisinde değişmektedir. Bu operasyonları yaptıran kişilerin uzun bir süre çok ağır kaldırmaması gerekiyor. Ikınmak, ağır kaldırmak insanların hem acı çekmesine neden oluyor hem de yeni olan dikişlerin açılmasına neden olabiliyor.

 

Vücut Estetiği Yaptırmanın Faydaları

Vücut estetiği yaptırmanın kişilere birçok önemli faydası bulunuyor. Her şeyden önce bu operasyonların yalnızca birer estetik uygulama olarak görülmemesi gerekiyor. İstanbul Avrupa Yakasında vücut estetiği yaptırmak isteyen kişiler güzel görünmenin yanında sağlıklı bir vücut yapısı için de bu uygulamaları yaptırabilmektedirler. Kişinin hem fizyolojik açıdan rahatlamasını sağlayan operasyonlar hem de psikolojik olarak iyi hissetmesine olanak tanıyor. Vücut estetiği uygulaması içerisinde bulunan obezite ameliyatları özellikle sağlık açısından büyük bir öneme sahiptir. Karın germe, yağ aldırma uygulamaları direkt olarak kişileri sağlık açısından etkileyen uygulamalardır.

Vücut Estetiği Yaptırmanın Zararı Var Mıdır?

Vücut estetiği yaptırmanın herhangi bir zararı bulunmuyor. Bu uygulamalar daha sağlıklı ve daha diri bir vücuda sahip olmak için yapılan uygulamalardır. Yine de her ameliyatın bir riski olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bu süreçte profesyonel bir doktorla çalışmak ve hijyenik bir hastane ya da klinik ortamı seçmek operasyonların olası zararlarını da en aza indirecektir. Vücut yapısı ne kadar dirençli ise ve doktorunuz ne kadar iyi ise ameliyatlardan alınacak sonuçlar da o kadar iyi olacaktır. Bu uygulamaların estetik kaygıdan çok sağlık açısından yaptırılması da önemli bir detaydır.

 

Vücut Estetiği Uygulamalarının Fiyatları

İnsanlar daha sağlıklı ve genç bir vücut için vücut estetiği fiyatları hakkında araştırma yapıyor. Bu fiyatlar yapılacak operasyonlara göre değişme gösteriyor. Aynı zamanda kişilerin vücutlarının yapısı, uygulamanın yapılacağı alandaki hasarların durumu da fiyatlara önemli etkiler ediyor. Vücut estetiği ameliyatı fiyatları tüm bunların yanında hastanelerin koşulları ve doktorun yoğunluk durumuna göre dahi değişme gösterebiliyor. Vücut estetiği ameliyatları sonrasında kişiler istedikleri görünümleri elde ediyorlar. İyi bir doktor ile çalışarak vücudunuzun eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz. Gerek yağ aldırma gerekse karın germe işlemlerinin tamamı vücut estetiği fiyatları kapsamında değerlendirilen operasyonlardır. Bunların her biri ayrı ayrı yaptırılabilirken tümü için de hizmet alınabiliyor. Bu da fiyatların farklılaşmasına neden oluyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA