Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?

28 Mart 20230

Revizyon Burun Ameliyatı Nedir? Estetik amaç ile yapılan burun ameliyatlarında görünüm tamamen hastanın yüz ölçülerine uygun şekilde yapılmaktadır. Burunda oluşan her türlü asimetri ve eğilmenin düzeltilmesi için revizyon ameliyatları yapılmaktadır. İlk olarak hastanın yüz hatları incelenmektedir. Daha sonra cerrahi anlamda görsel bir plan yapılmaktadır.

Bu 3 boyutlu burun tasarımı şeklinde hastaya gösterilmektedir. Böylelikle hasta ameliyat sonrası görünüm nasıl olacağını önceden görmektedir. Burun üzerinde yaşanan anatomik şekil bozuklukları ve problemleri için revizyon ameliyatı yapılmaktadır.

Revizyon Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşme Gösterir?

Revizyon burun ameliyatları kişiden kişiye değişmektedir. Üstelik yapılan ameliyat sonrası iyileşme tamamen kişiye bağlı ilerlemektedir. Aynı zamanda eğilime ve burun ölçüsüne bağlı olarak iyileşme süresi değişmektedir. Genellikle revizyon burun ameliyatlarında tam toparlanma 1 yıl sürmektedir.

Hasta bu süre içerisinde burnuna özenli bakmaktadır. Aynı zamanda burun için verilen ilaçlar düzenli kullanılmaktadır. Revizyon ameliyatları en önemli burun ameliyatlarından biri olarak bilinmektedir. Bu nedenle hastaların ameliyatın ilk 6 ayı dikkatli olması gerekmektedir.

Revizyon Burun Ameliyatlarında Yaşanacak Problemler Nedir?

Revizyon burun ameliyatlarında çeşitli komplikasyonlar her daim geçerliliğini korumaktadır. Ameliyattan önce hastanın tıbbi kaydı mutlaka incelenmektedir. Böylelikle yaşanacak problemler için gerekli önlemler en başından alınmaktadır. Bu komplikasyonlar arasında ilk olarak hastanın durumuna dikkat edilmemesi gelmektedir.

Aynı zamanda cerrahi anlamda da çeşitli komplikasyonlar oluşabilmektedir. Bunun yanında hastanın fazla kan kaybetmesi, tansiyon düşmesi gibi sorunlar da risk grubu içerisinde yer almaktadır. Fakat bunların hepsi çok düşük risk oranı taşımaktadır.

Revizyon Burun Ameliyatı Neden Yapılır?

Revizyon burun ameliyatlarının kişiye bağlı yapım nedenleri bulunmaktadır. İlk olarak burun eğriliğine bağlı olarak hastanın rahat nefes alıp vermemesi öne çıkan problemler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda estetik açıdan kişinin özgüvensiz hissetmesi de bu nedenlerden biri olarak bilinmektedir.

Çok fazla kişi güzel ve daha küçük bir burun yapısı oluşturmak için ameliyat olmaktadır. Böylelikle majör ve minör sebepler bulunmaktadır. Hasta kemik eğriliğini düzelme adına revizyon ameliyatı yaptırabilmektedir. Aynı zamanda estetik görünüme sahip olmak için de yapılmaktadır.

Kimler Revizyon Burun Ameliyatı Yaptırabilir?

Burun ameliyatında revizyon yaptırmak isteyenler genellikle rahat nefes alamayan ya da estetik açıdan rahatsız olanlardır. Yüz hatlarının daha net ortaya çıkmasını isteyenler ilk olarak revizyon ameliyatı yaptırmaktadır. Bunun yanında revizyon ameliyatları 18 yaşını dolduran tüm hastalar için uygun hale gelmektedir.

Geliştirilen teknoloji ile ameliyat öncesinde hastanın nasıl bir burun şekli istediği belirlenmektedir. Aynı zamanda bu ameliyat sırasında burun kanalları temizlenmektedir. Varsa oluşan kistler alınarak daha sağlıklı bir solunum yolu oluşturulmaktadır.

Revizyon Burun Ameliyatı Sonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Revizyon ameliyatları burnun yapısını düzeltme adına gerçekleşmektedir. Aynı zamanda burun kemiğinin asitmetrik duruşu giderilmektedir. Başka bir deyişle burun tam olarak yüze uygun bir form kazanmaktadır. Bunun yanında revizyon ameliyatı ile kişi tam 6 ay burnuna dikkat etmektedir.

Herhangi bir darbe ya da baskıya karşı burun korunmaktadır. Burun oturma süreci toplamda 1 yılı bulmaktadır. Böylelikle kişi 1 yıl boyunca düzenli beslenmeli ve ağır işlerden kaçınmaktadır. Burun ve çevresinde oluşan ödemi atmak için ödem atıcı çaylar içilmesi önerilmektedir.

Revizyon Ameliyatlarında Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Revizyon ameliyatlarında burun ucu en önemli noktalardan biridir. Sivri ya da daha dik yapıda olmasını isteyen kişiler için kemik ona uygun şekillendirilmektedir. Çok fazla hastanın talep ettiği burun ucu revizyon estetiği de yüz şeklini daha minyon bir görünüm hale getirmektedir.

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image