Postbariatrik Cerrahi Nedir Kimlere Uygulanır?

20 Mayıs 20240

Postbariatrik Cerrahi Nedir Kimlere Uygulanır? Kilolu insanlar uzman desteği altında belli bir tedavi sürecini atlattıktan sonra, önemli oranda kilo verme imkanı elde ederler. Ancak böyle durumlarda ise bu defa da vücudun farklı bölgelerinden sarkan deriler rahatsız edici bir etki ortaya çıkarır. O yüzden mutlaka cerrahi bir müdahalenin gerçekleşmesi gerekmektedir.

İşte bu noktada postbariatrik cerrahi söz konusudur. Yani kişinin yaşamış olduğu kilo kayıplarından meydana gelen sarkmış deriye yapılacak olan müdahaledir. Mutlaka konusunda tecrübe sahibi uzman ışığı altında, profesyonel düzeyde ele alınması gereken önemli bir cerrahi operasyondur. Gerekli olan analizlerin detaylı şekilde yapılması ve buna uygun biçimde operasyon sürecini tamamlanması büyük önem arz eder.

Postbariatrik Cerrahi Nedir?

Obezite ile mücadele etme planları genel ismi üzerinden bariatrik olarak ifade edilmektedir. Uzman doktor ve diyetisyenler kontrolünde gerçekleştirilen tedavinin ardından, kişi önemli oranda kilo kaybı yaşayabilir. Ancak genelde bu süreç oldukça hızlı biçimde meydana gelen bir durum olarak öne çıkabilir. O yüzden böyle durumlar için postbariatrik cerrahi devreye girer. Yani büyük bir kilo kaybı yaşandıktan sonra kişinin vücut derisi için ihtiyaç duyulan cerrahi müdahaledir. Bu cerrahi müdahalenin genel adı ise postbariatrik cerrahi şeklinde ifade edilir. Gerekli tetkikler ve incelemeler yapıldıktan sonra, deri üzerine alınan ölçümlere bağlı olarak bu süreç sağlanır. Özellikle kişinin günlük yaşamını önemli oranda sekteye uğratan kısımlar adına, özel olarak bu cerrahi müdahale söz konusudur.

 Postbariatrik Cerrahi Kimlere Uygulanır?

Özellikle Aşırı kilo vermek ile beraber vücudun farklı bölgelerinde deri sarkmaları söz konusu olabilir. Bunlar Göbek ve kol altı ile birlikte bacağın değişik noktalarında yaşanmaktadır. Aynı zamanda göğüs bölgesinde de yine ciddi anlamda sarkmalar deri üzerinden söz konusu olabilir. Böyle durumlarda ise postbariatrik cerrahi uygulaması ele alınmaktadır. Yani diğer bir ifadeyle ciddi manada kilo verip farklı noktalardan derisi sarkan kişiler için uygulanan bir müdahaledir. Yapılan bu müdahale ile birlikte kişi deri üzerindeki ağırlıklardan kurtularak normal yaşantısına dönme şansını elde etmektedir. Aynı zamanda görsel açıdan da önemli oranda iyi bir estetik oluşturulduğunu söylemek mümkün. Elbette bu durum kişinin yaşamış olduğu kilo kaybı ve oluşan deri üzerinden yapılan analiz ve tetkikler kapsamında sağlanır.

Postbariatrik Cerrahi Nasıl Uygulanır?

Vücudun değişik bölgelerinde derinin sarkması ile beraber bu bölgelerin toparlanması postbariatrik cerrahi olarak ifade edilebilir. Bu durum özellikle dikleştirme, küçülme ve aynı zamanda toparlanma şeklinde üç farklı kategori üzerinden ele alınmaktadır. Bu işlemler ihtiyaç duyulduğu vakitlerde gerçekleştirilen bir uygulama olarak öne çıkar. Bunun için ise yağ enjeksiyonu ya da liposuction gibi süreçler söz konusudur. Özellikle aşırı oranda ortaya çıkan deri sarkması ile birlikte, cerrahi müdahale üzerinden operasyon sağlanır. Bunun için bir ölçüm eşliğinde deri alımı adına çizim yapılır. Uzman doktor cerrahi müdahale üzerinden yapılan çizim kapsamında gerekli olan deriyi alır. Yapılan bu uygulama neticesinde kişi kısa bir zaman içerisinde sağlıklı hayatına dönüş yapar.

Profesyonel Postbariatrik Cerrahi

Hassas ve ciddi bir operasyon olduğu için postbariatrik cerrahi konusunda uzmanların süreceğe dahil olması büyük önem arz etmektedir. Özellikle hem estetik olarak istenilen etkinin yaratılması hem de oluşabilecek sorunların meydana gelmemesi konusunda profesyonel bir süreç önemlidir. Bu noktada en iyi hizmeti elde edebilmek adına hemen site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Alanında tecrübe sahibi uzman doktor eşliğinde sarkmış olan deriler cerrahi yöntem üzerinden ortadan kaldırılır. Kısa bir süre içerisinde ise kişi yeniden özgüven kazanarak sağlıklı yaşamına dönüş yapar.

 

 

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image