Meme Estetiği Fiyatları 2023

1 Ekim 20230

Meme estetiği, çeşitli implant ve teknikler kullanılması ile memenin fiziksel özelliklerinin değiştirilmesidir. Meme estetiği ile boyutu, dolgunluğu ya da şekli üzerinden değişiklikler yapılması mümkündür.

 Meme Estetiği Nedir?

Birçok kişi tarafından meme estetiği nedir merak edilen konular arasındadır. Özellikle de kadınlar tarafından bu konu merak edilir ve araştırılır. Peki, meme estetiği nedir? Meme estetiği, çeşitli teknikler ya da implantlar kullanarak memenin fiziksel özelliklerinin değiştirildiği operasyonlardır. Bu operasyonlar ile memenin şekli, memenin boyutu ve dolgunluğu üzerinde planlandığı gibi değişiklik yapılabilir.

Meme estetiğinde kullanılan implantlar aslında medikal protezlerdir. Birçok çeşidi bulunan bu implantların en çok kullanılanı salin implant olarak karşımıza çıkar. Steril salin solüsyonu (tuzlu su) ile dolu olan bu implantlar esnek silikon kılıf ile sarılı olur.

Bu implantın içindeki solüsyonun miktarı değiştirilerek operasyonlardan sonra doku ve şekil üzerinde oynama yapılabilir. Göğüs silikonu görevindeki implantlar göğüslerin hacimli ve daha dolgun görünmesinde etkilidir. Kadınların meme estetiği nedir sorularına kısaca bu şekilde yanıt vermek mümkündür.

 Meme Estetiği Çeşitleri

Son dönemlerde meme estetiği dikkat çeken ve ilgi gören bir operasyon olmaya başlamıştır. Meme estetiği uygulamaları, istenen görünüme bağlı olarak farklı teknikler ile gerçekleşebilir. Bu estetik operasyonlardaki amaç memenin büyümesi ya da simetrik bir görünüme sahip olması olabilir.

Meme büyütme operasyonunda kişinin kendi yağ dokusu meme bölgesine transfer edilebilir ya da direkt implant yerleştirilebilir. Yerleştirilen bu implant göğüs bölgesindeki kasların arasında ya da meme dokusunun arkasına yerleştirilir.

Meme boyutunda bir ya da birkaç beden büyüme sağlayan bu operasyon sıkça tercih edilir. En çok tercih edilen meme estetiği operasyonlarından biri de meme dikleştirmedir. Sarkık görüntüden rahatsız olan kadınlar bu operasyonu tercih ederek fiziksel anlamda daha olumlu bir görüntüye sahip olurlar.

Bu noktada meme estetiği fiyatları da merak edilen bir konudur. Özellikle operasyon yaptıracak kişinin muayene olması ve fiyat öğrenmesi çok daha sağlıklı olur. Çünkü operasyonun büyüklüğü ve operasyonun yapılacağı yer meme estetiği fiyatları üzerinde belirleyici olabilir.

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme operasyonu sarkık bir görünümden kurtulmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Birçok etkene bağlı olarak göğüs bölgesinde deforme meydana gelebilir. Genelde çok fazla kilo kaybeden kişilerde sarkık bir göğüs olur ve göğüs toparlama işlemi tercih edilir. Emzirmeye bağlı olarak da göğüs sarkabildiğinden eski forma kavuşması adına meme dikleştirme operasyonu yapılabilir.

Estetik cerrah tarafından uygun görülen tüm hastalara meme dikleştirme estetiğinin yapılması mümkündür. Fiyatları da işlemin süresine, kapsamına ve operasyon yapılacak yere göre değişebilir. Ayrıca silikon ekleme ya da doku çıkarma gibi müdahaleler de fiyat üzerinde belirleyici olabilir.

 Meme Toparlatma

Kilo alıp verme, emzirme ya da gebelikten sonra göğüs sarkması sıklıkla görülen şikayetler arasındadır. Birçok hasta daha doğal ve dolgun bir meme görünümü için meme estetiği yaptırmak ister. Göğüs estetiği fiyatı yapılacak olan işleme göre farklı olabilir. İşlem esmasında kullanılan protezin materyalinden uzmanın deneyimine kadar birçok belirleyici faktör vardır.

Meme toparlatma ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve yaygın bir operasyondur. Göğüs bölgesi eski görünümüne kavuşturulur ve hastanın istediği şekilde müdahale gerçekleştirilir. Göğüs toparlatma ya da dikleştirme operasyonu kadınlar tarafından sık sık tercih edilir.

Göğüs küçültme ameliyatı da özellikle büyük göğsü olan kişilerin sırt ve boyun ağrısı dolayısı ile tercih edilir. Kullanılan sütyen kolda uyuşmalara da neden olabilir. Meme derisi ve göğüs derisi sık sık birbirine çarptığından meme altı oluğunda pişik ve yaralar da ortaya çıkabilir. Büyük memesi olan kişiler günlük aktivitelerini gerçekleştirirken de zorluk yaşayabilir.

Kişinin yaşam tarzı da zamanla göğüslerinin büyümesine neden olabilir. Aşırı kilolu olmak, hormonal düzensizlikler, yaş, emzirme ve gebelik meme küçültme ameliyatı tercihleri arasındadır. Meme küçültme operasyonu hem medikal problemlerin hem de estetik kaygıların ortadan kaldırılmasını sağlar. Meme büyütme ve küçültme ameliyatı en çok tercih edilen meme estetiği operasyonları arasındadır.

Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonunda kullanılacak olan teknik memenin ne kadar büyüyeceğine ve dikleşeceğine göre değişebilir. Operasyondan önce hastaların sürekli kullandıkları ilaç olup olmadığı öğrenilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin operasyondan 2 gün önce ilaç kullanmayı bırakmaları gerekir.

Tütün kullanımı da iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceğinden 1 ay öncesinde azaltılmış ya da bırakılmış olması gerekir. Genel anestezi altında yapılan göğüs dikleştirme areola çevresine atılan kesinin meme altına kadar ilerlemesi ile yapılır.

Daha sonra cerrah memenin yeniden şekillenmesini sağlar ve operasyonu tamamlar. Operasyonda fazla cilt dokusu alınır ve bu sayede memeye daha sıkı bir görünüm sağlar. İstenen görüntü elde edildikten sonra cerrahi sütürler ile bölge kapatılır ve hasta dinlenmeye alınır.

Meme Estetiği Fiyatları

Meme estetiğinin fiyatları her ne kadar merak edilse de bununla ilgili net bir şey söylemek doğru olmaz. Son dönemlerde meme estetiği fiyatları ile ilgili merak edilen birçok konu ortaya çıkmıştır. Hastanın öncelikle operasyona karar vermesi ve sonrasında da operasyonu yaptıracağı yeri seçmesi önerilir.

Daha sonra muayene için randevu alınabilir ve hekim ile gerçekleştirilen görüşme sonrasında fiyat öğrenilebilir. Kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre operasyonda, operasyon tekniğinde değişiklik olabileceğinden fiyatlar da kişiye uygun olarak belirlenir.

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image