Op. Dr. Tamer Şakrak – Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Yüze Yağ Enjeksiyonları

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Otojen Yağ Grefti Nedir?

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokunun, belli bir sıkılaştırma ve saflaştırma işleminden geçirdikten sonra vücudun başka bir yerine enjekte edilmesi işlemine ‘Otojen Yağ Grefti Uygulaması’ adı verilir. Bu amaçla ihtiyaç duyulan yağ dokusu göbek çevresi, bel ya da bacak arasından kolaylıkla alınabilir. Yağın alımı ve dolgu maddesi haline getirilmesi için farklı yaklaşımlar vardır. Tıpkı liposuction prosedüründe olduğu gibi ıslak/yarı ıslak yöntemle alınan yağ dokunun santrifüj edilmesi ya da tamamen kuru yöntemle yağın alınarak direk kullanılması mümkündür. Uygulanacak bölgeye göre yağ dokunun akışkanlığı farklı çaptaki kanüllerden geçirilerek ayarlanabilir. bu şekilde mikro yağ enjeksiyonu ya da nano yağ enjeksiyonu olarak adlandırılan işlemler yapılabilir.

 

Yüze Yağ Enjeksiyonlarının Avantajları Nelerdir?

 

Yüze Yağ Enjeksiyonları Hangi Durumlarda Uygulanır?

 

Yağ enjeksiyonları

 

Yüze Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mı?

 

Yağ doku hücreleri oksijensiz kalmaya ve fiziki hasarlara son derece duyarlı ve dayanıksız hücrelerdir. Bu nedenle İşlem yapılan bölgeye verilen yağ dokunun belli bir kısmı erken dönemde yaşamını yitirerek kaybolmaktadır.

 

Yağ Enjeksiyonu Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Erken dönemde bazı yağ hücrelerinin ölmesi %30-45 arasında volüm kaybına neden olur. Bu nedenle ilk işlem sırasında, istenilen miktardan daha fazla miktarda yağ doku enjeksiyonu yapılır.. Buna bağlı olarak işlemin ilk 2-3 haftasında yüz normalden daha şiş ve ödemli görünür. Sigara kullanımı dokuya tutunacak yağ miktarını belirgin olarak azaltır. Bu nedenle işlem öncesi ve sonrasında sigara kullanımı önerilmez.

 

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yüze yağ enjeksiyonu farklı işlemlerle çoğu zaman kombine edilebilir. bu nedenle işlemin fiyatı hastanın ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version