Yağ Aldırma

Tıpta Liposuction olarak bilinen yağ aldırma, plastik cerrahinin alanına giren operasyonlara verilen genel addır. Yağ aldırma insan vücudunun yağlanabilen her bölgesine uygulanan bir operasyondur. Bu bölgeler; karın, kalça, uyluk ve yüz gibi bölgelerine uygulanabilir.

 

Yağ Aldırma Nedir?

Yağ aldırma yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerde biriken, diyet ve egzersizle erimeyen inatçı yağlara uygulanan bir ameliyattır. Yağ aldırma ameliyatı kilo verme değil bölgesel yağlardan kurtularak incelme sağlayan bir işlemdir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, yağ aldırma ameliyatı herkes için uygulanan bir incelme yöntemi değildir. Elbette kişi yağlarından kurtulmaya karar verebilir, ancak bu operasyonlarda kararı cerrah vermektedir. Yağ aldırma ameliyatının tıbbi olarak uygulanma prosedürü vardır. Belirlenen ölçüler içine giren hastalara yağ aldırma ameliyatı uygulanmaktadır. Yağ aldırma nedir? Sorusunun yanı sıra hastalar, bu operasyonlarla bütün yağlarından kurtulacaklarını düşünmektedir. Ancak yağ aldırma ameliyatı uygulanan hastalarda yağın alınma ölçütü hastanın kilosuyla ve vücut ağırlık endeksiyle ilgili bir konudur.

 

Yağ Aldırma Fiyatları

Yağ aldırma operasyonları,  plastik cerrahinin alanına giren operasyonlardır.  Ancak hastanın kilosu,  operasyonun ne kadar süreceği,  hastanın hangi bölgelerinden yağ alınacağı gibi hastadan hastaya değişen bir takım konular bulunmaktadır.  Yağ aldırma fiyatları dolayısıyla hekimin hastayı muayene ettikten sonraki belirleyici en son konudur.  Bundan dolayı ameliyat öncesi bir fiyat belirlemek mümkün değildir.  Hastanın sağlık durumu,  bu ameliyatı olup olamayacağı,  ameliyat olmadan önce hastaya yapılması gereken bir takım tetkikler sonucunda Hekimin hastayı ameliyat edip edemeyeceği kararı bütün bunlar ameliyatı etkileyen dolayısıyla fiyatları etkileyen durumlardır.

 

Yağ Aldırma Yaptıranlar Kimler?

Yağ aldırma bazı durumlarda yanlış bilinmektedir.  Yağ aldırma operasyonu bir zayıflama yöntemi değildir.  Yağ aldırma yaptıranlar genellikle kilosu normal veya biraz daha kilolu insanlarda görülen yağlanma,  belli bölgelerde birikmiş olan yağların alınması operasyondur.  Genellikle biriken yağlar dışarıya doğru bombe yaparlar ve bu da vücut estetiğini bozan unsurlardan biridir.  Dolayısıyla bazı kişilerde,  özellikle kadınlarda psikolojik durumu olumsuz etkileyen etkenlerdir. Diyete ve spor yapmalarına rağmen yağlarından kurtulamayan kişilerde yağ aldırma operasyonu yapılmaktadır.  Vücudun belli bölgelerinde biriken yağlar ne kadar spor ve diyet yapsanız da kaybolmaz.  O bölgelerdeki yağlar genellikle farklı bir karakteristik yapıya sahiptir.  Bu nedenle doğru tercih yağ aldırma operasyonudur.

 

 

 

Yağ Aldırma Ameliyat Fiyatları Neden Değişiyor?

Yağ aldırma işlemleri eskisinden çok farklı, son sistem teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmakta ve iyileşme süresi de oldukça kısadır. Cerrahi operasyonla uygulanan yağ aldırma sınırlı uyuşturma ve isteğe bağlı olarak genel anestezi altında yapılarak uygulanır. Her iki durumda da iyileşme süreci çok uzun değildir.  Yağ aldırma ameliyat fiyatları, hastanın durumuna, hekimin tecrübesine ve bu konudaki deneyimlerine bağlıdır. Ayrıca işlemin yapılacağı sağlık kurumu da bu konuda fiyat değişikliğine neden olmaktadır. Ameliyat genel anestezi altında yapılmadıysa, işlemden sonra yağların alındığı bölgede hafif morluklar ve ilk iki gün de hafif ağrılar dışında hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Bazı uygulama yapılan hastalarda bu komplikasyonlar da görülmez.

 

En İyi Yağ Aldırma Doktorlarından Yardım Alın

Yağ aldırma günümüzde, en gelişmiş teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır. Bu yeni yöntemler klasik yağ aldırma yöntemiyle aynı mantığa dayanan ancak farklı teknik ve uygulamalarla yapılmaktadır. Bu nedenle diğerlerinden çok farklıdır. En iyi yağ aldırma doktorları, bu konuda teknolojik gelişmeleri takip eden doktorlardır.  Ses dalgası ile yağların bulunduğu bölgeye uygulanan yöntem yağları ses dalgası ile sıvılaştırıyor. Sıvı hale gelen yağlar kanüllerle çekilerek alınıyor. Bu uygulamanın diğerinden çok daha tercih edildiğini söylemek mümkün. Çünkü bu yöntemle çok daha fazla yağ alınarak, daha geniş alanlarda bölgesel incelme sağlanmış oluyor.

 

İstanbul’da En İyi Yağ Aldırma Doktorları

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, yağ aldırma uygulama veya cerrahi estetik müdahaleler, en tecrübeli ve donanımlı hekimler tarafından yapılmaktadır. İstanbul’da Yağ Aldırma Doktorları bu konuda çok tecrübeli ve çok olumlu hasta referanslarına sahip doktorlardır. Yağ aldırma, eskiye göre çok fazla gelişmiş özelliklerle yapılmaktadır.   Diğer klasik uygulamalara göre bugünkü yöntemler arasında ciddi anlamda farklılıklar bulunmaktadır. En basitinden, eski klasik yöntemlerde akut dönem dediğimiz sancılı dönemin olmaması veya çok hafif seyretmektedir.  

 

Maslak’ta Yağ Aldırma Merkezleri

Yağ aldırma işlemi yağların çokluğu, alanın genişliğine bağlı olarak değişse de ortalama olarak 1 saatlik bir işlemdir. İşlem sonrasında, hastaya özel korse giydirilmekte ve ağrı kesiciler verilerek akut dönemin hafif geçmesi sağlanmaktadır. Bu konuda Maslak’ta yağ aldırma operasyonları en fazla tercih edilmektedir. Yağ aldırma işlemi cerrahi bir işlem olduğundan, genel anestezi altında yapılması gerekmektedir. Tam teşekküllü bir hastanede yapılması en uygun durumdur.  Farklı teknikler uygulanarak yapılan yağ aldırma işlemlerinde,  tam bir cerrahi operasyon olmamasına rağmen doktor kontrolünde ve güvenilir sağlık koşullarında yapılması en doğru tercihtir.

 

 

Sarıyer Yağ Aldırma Merkezleri

Yağ aldırma artık günümüzde lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla kesikler olmadığından hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönmektedir. İşlemden sonra, özel korsenin giyilmesi ve 15 gün süreyle takılması zorunludur. Sarıyer yağ aldırma bu uygulamaların en güvenilir ve sıklıkla yapıldığı yerdir.  Yağ aldırma sonrasında, iyileşme tamamen gerçekleştikten sonra, aynı bölgelerde yağ birikimi olmaması için egzersiz yapılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca, yağların alınmış olması, tekrar yağlanma olmayacağı anlamına gelmemektedir. Bundan dolayı, işlem sonrasında, katı bir diyet yapılmasa da doğru ve önerilen bir beslenme düzeni oluşturulmalıdır.

 

Yağ Aldırma Tavsiyeleri Nelerdir?

Kilolar,  şişmanlık özellikle kadınların her zaman başının derdi olmuştur.  Aynı zamanda estetiğe gölge düşüren durumlardır. Bugün bu durumun bugünkü teknoloji ile kısa sürede yok edilmesi mümkündür.  Vücuttaki yağ birikiminin bir sonucu olan bu kötü görüntüler son derece gelişmiş teknolojik yöntemlerle kısa sürede alınmaktadır.  Bu konuda en doğru yağ aldırma tavsiye olarak en yeni teknolojiler kullanılarak yaptırılan kişilerden alınmaktadır.  Dolayısıyla yağ aldırma işlemi yaptıran hastalar konu ile ilgili deneyimlerini ve yaşadıklarını çok daha iyi aktarabilirler.  Artık günümüzde yağ alma işlemi gelinen en son teknolojik buluşlarla yağların sıvıya dönüştürülerek sonrasında kanüllerle çekilmesi işlemidir.  Bu yöntemle çok daha fazla vücuttan yağ alma işlemi yapılabilmektedir.  Aynı zamanda bu yöntem vücudun birçok bölgesine de uygulanabilen bir yöntemdir.  Buradaki mantık vücuttaki yağ depolayan hücreleri mümkün olduğu kadar azaltmaktır.

 

Yağ Aldırmada Önemli Öneriler

Yağ aldırma işlemi kadınlarda ve erkeklerde uygulanan yöntemlerden biridir. Özellikle kadınlarda kolların iç kısımları ile kalça ve basen bölgelerinde yağlanmalar görülmektedir.  Onun dışında karın ve belin yan kısımları en fazla yağlanan bölgelerdendir.  Yağ aldırma operasyonu bu bölgelerdeki görüntü bozukluğunu ortadan kaldırmaktadır.  Bu konuda yağ aldırma öneri ve tavsiyeleri dikkate almak konu hakkında bilgi sahibi olmak insanı rahatlatmaktadır. Dolayısıyla yaptırmak istediği işlemin ne olduğu hakkında genel bir bilgi sahibi olmalarını tavsiye edilen bir durumdur.

 

İstanbul Avrupa Yakasında Yağ Aldırma

Bölgesel yağlanmaların ortadan kaldırılması işlemi olan yağ aldırma,  diyet ve egzersizlere rağmen kilo vermenin ve yağlardan kurtulmanın mümkün olmadığı durumlarda uygulanan işlemlerden biridir.  Yağ aldırma işlemi ile bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.  Ancak bu işlemin yapılması bu konuda tecrübeli Hekim ve güvenilir sağlık kuruluşlarında mümkündür. Bu nedenle İstanbul Avrupa Yakası’nda yağ aldırma bu konudaki endişelerinizi tamamen ortadan kaldıracak bir durumdur.  İstanbul bu konuda doktorlar açısından güvenilir ve yağ aldırma operasyonlarının gönül rahatlığı ile yaptırılacağı şehirlerden biridir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA