Vücut Estetiği Nedir?

Vücut estetiği birtakım rahatsızlıklar ya da obezlik sonucu çok kilo alıp hızlı bir şekilde veren insanların vücudunda oluşan sarkma ve aşırı yağlanmaları çözmek için yapılan cerrahi işlemlere verilen genel bir isimdir. Plastik ve medikal cerrahinin bu alanla uğraşan kısmına pediatrik cerrahi adı verilir. Özellikle bu tarz sorunlar için kendisini geliştirilmiş ve deneyimli bir sağlık merkezi ve hekimler bu tarz cerrahi operasyonlarda daha başarılı olur. Vücut estetiği nedir? Konusunda yardıma ihtiyacınız varsa zaman kaybetmeden deneyimli ve profesyonel bir hekime başvurabilirsiniz. 

Vücudumuzun Estetik Görünmesi Neden Önemlidir?

Çağımız gittikçe hızlanan ve herkesin üstüne yüklenen sorumlulukların arttığı bir çağdır. Bu yüzden herkes kendisini daha sıkışmış ve stresli hissedebilir. Obezite ve gereksiz yere sağlıksız yemek alışkanlıkları hem gençlerde hem yetişkinlerde ciddi bir sorun haline gelmiştir. Bir insanın kendisini obeziteden kurtarması kolay bir şey değildir. Ama bu dertten çeşitli yöntemlerle kurtulduktan sonra da vücudunuzda sorunlar devam edebilir. Derimiz belirli ve uzun bir süre ağır bir yağlanmanın etkisiyle genişler ve vücudumuzu sarmaya çalışır. Daha sonra kilo versek ve derinin altındaki yağların büyük bir kısmından kurtulsa bile vücudumuz derinin ve de deride biriken yağların toplanması ve de kolay eritilememesi sonucu hala estetik görünmeyebilir. Estetik görünmeyen ya da insanın kendisinin bile görmek istemediği vücut hatları herkes için önemli bir sorundur. vücut estetiği nedir?  Konusunda geçiştirilmeden profesyonel bir hekime başvurularak çözülmesi gerekir. 

Orantılı ve Estetik Bir Vücut Kendimize Güveni Arttırır

İnsanın kendi vücuduyla ilişkisi önemli bir sorundur. Çünkü dışarıda nasıl göründüğümüzden önce kendimize nasıl göründüğümüz önemlidir. Bu durum kendimize olan saygımız ve güvenimizle doğrudan bağlantılıdır. Güvenimizi tam olarak kazanmazsak ve kendimize saygı gösterip özen göstermezsek dışarıdaki insanların değil kendimizin bile vücudumuzu sevmesi mümkün değildir. Bu yüzden insanın vücudunda rahatsız olduğu orantısızlık ya da yağlanmaların çözümü varsa hemen çözülmelidir. Bugün fazla sarkması olan herkes vücut estetiği yöntemine başvuruyor. Eğer böyle bir sorununuz varsa siz de vücut estetiği nedir? diyorsanız vakit kaybetmeden bunu çözmeye çalışmalısınız. 

Fazla Yağlardan Kurtulmak

Kilo verip yağlarından büyük ölçüde kurtulan herkes sarkma problemiyle karşılaşır. Özellikle de çok kilo almış ve vermiş olan kişiler hala vücudunun bazı kısımlarının görünmesini istemez. Çünkü yoğpun gir şekilde kilo veren bir vücudun derisinin toparlanması çok uzun sürer. Bu noktada bazen düzenli beslenmeye ve egzersize devam etmek de sorunu çözmez. O yüzden uzman bir hekime ve sağlık merkezine başvurmanız gerekir. Eğitimini yurt dışında tamamlamış ve de bu tür konularda deneyim kazanmış bir hekime başvurursanız çok daha hızlı ve rahat bir şekilde bu sorunlardan kurtulmanız mümkündür.

Vücut Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Aslında vücut estetiğinde de diğer plastik ve medikal estetik yöntemlerinden faydalanılır. Kontur bozuklukları ve sarkmaların düzeltilmesi için yine yağ alma işlemi ve liposuction gibi klasik yöntemler kullanılabilir. Ama bu ameliyat diğer yağ aldırma işlemlerinden çok daha geniş kapsamlıdır. Ameliyatı yapan kişi rekonstrüktif cerrahi konusunda da uzman birisi olmalıdır. Bu ameliyata girecek olan hastaların vücudu diğer hastalardan çok daha farklıdır. Bu yüzden ameliyata kesinlikle bu alanda deneyimli bir hekim girmelidir. Kilo verme sonrası hastalar kalçasında, karın bölgesinde, kollar ve bacaklardaki sarkmalardan kurtulamamış olabilir. Zaten yoğun bir şekilde kilo verildiğinde bu tür sorunlar bir süre daha devam eder. Şekilsel ve kontur bozuklukları için cerrahi bir operasyon şarttır. Vücut estetiği nedir? Konusunda bu tür ameliyatların yapıldığı cerrahi bölüme genel olarak post bariatrik cerrahi adı verilir.

Hastaya Özel Problemler 

Post bariatrik bir operasyona girecek olan hastaların diğer hastalardan daha farklı problemleri vardır. Mesela normal bir beslenme sürecinde olmayabilirler. Uzun bir süre aşırı kilolu oldukları için beslenme bozukluğu sorunundan mustariptirler. Ciltleri bu değişiklikten dolayı önemli bir ölçüde elastikiyetini kaybetmiştir. Üstelik bu tür hastaların yaraları çok daha geç iyileşebilir. Bu durum ameliyata girmeden önce hastalara bazı tetkiklerin yapılmasını zorunlu kılar. Ayrıca hastaya ameliyat öncesi ya da sonrasında bazı protein ve vitamin takviyeleri yapılması gerekli olabilir. Hastanın son 6 ay içerisinde sabit bir kiloda olması da önemlidir. Eğer böyle bir durum yoksa ameliyat yapılamaz. Yani hasta aslında ideal kilosuna yakın ya da buna ulaşmış olmalıdır. 

Genel Olarak Vücut Estetiği

Aşırı derecede kilo vermiş olan bir hastanın vücudunda yaşanan sorunlar tek bir ameliyatla çözülmeyebilir. Hasta birbiri ardına birkaç ameliyata girmek zorunda kalabilir. Vücudun birden fazla estetik operasyona ihtiyacı olabilir. Bütün bu ameliyatların hastanın sağlık kontrolleri ve tetkikleri düzenli bir şekilde yapılması gereklidir. B yüzden hasta sürekli kontrol altında tutularak profesyonel hekimi tarafından izlenir. Böyle bir ameliyata girecek olan kişilerin düzenli, sürekli ve gereken şekilde kontrol edilmesi ve izlenmesi şarttır. Bütün bu izleme sürecinin tek ve uzman bir hekim tarafından yapılıp ona göre karar verilmesi gereklidir. Yani doktor hastanın sorunlarına ve koşullarına tamamen hâkim olmalıdır. 

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Kilo vermiş olan bir hasta eğer zamanında aşırı derecede bir yeme bozukluğu yaşamış ve çok fazla kilo almışsa, vücudunun her yerinde sarkmalar oluşabilir. Öncelikle ameliyat sırasında fazla yağ dokusunun alınması amaçlanır. Tabi ki ameliyata başlamadan önce hastanın bu durumu kaldırıp kaldıramayacağı da hesaplanmalıdır. Fazla dokular alındıktan sonra ameliyat sırasında açılan yerlerin kapatılması ve estetik bir şekilde dikilmesi işlemi yapılır. Hastanın vücudu önemli değişiklikler geçirdiği için hassas olduğu için her ameliyat sonrası kendisini toparlaması için bir süre tanınır. Bu şekilde bütün ameliyatların tamamlanması çok uzun bir süre alabilir. 

Vücudumuzu Toparlamak ve Şekil Vermek

Obezite bugün hemen herkesin kapısında olan ciddi bir problemdir. Stres, zorluklar ve her türlü sıkıntılar sizi bu rahatsızlığa sürükleyebilir. Ayrıca günümüzde organik ürünlerle sağlıklı beslenmek de giderek zorlaşmaktadır. Her şeye rağmen sağlıklı bir beslenme düzeni ve egzersiz programına devam etmek zor gelebilir. Ama vücudumuza sahip çıkmak ve korumak bizim en birincil görevlerimizden birisi olduğu için aşırı derecede kilo aldıktan sonra bile kısa sürede toparlanmaya çalışmalıyız. Kendimizi daha sağlıklı ve iyi hissetmek için elimizden geleni yapmalı ve kendimize özen göstermeliyiz. Eğer beslenme bozukluğu yaşadıktan sonra sarkma ve şekil bozuklukları sorunu yaşıyorsanız unutmayın ki bunun da bir çözümü vardır. Belki çözüm süreci diğer ameliyatlardan biraz daha uzun sürebilir ama hastanın ihtiyaçlarına göre bir ameliyat programı belirlenerek bu sorunlardan kurtulmak mümkündür. 

Post Bariatrik Cerrahi Çözümleri

Sağlık merkezimiz özel olarak çok kilo verdikten sonra vücudunda kontur ve şekil bozukluğu yaşayan hastalara hizmet veriyor. Hekimlerimiz bu alanda uzman ve profesyonellik kazanmıştır. Bu tarz hastaların yaşayabileceği her türlü soruna karşı önlemler alarak çözüm üreten sağlık merkezimiz böyle zor durumlarda bir dizi ameliyat serisi ile sizin sorununuza da çözüm bulabilir. Vücut estetiği nedir?  Diye merak ediyor, y eniden hayata dönmek ve vücudunuza ve kendinize olan güveninizi yeniden kazanmak için yapmanız gereken tek şey bizimle görüşmektir.   

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA