Türkiye’nin En iyi Estetik Cerrahları 2020

Türkiye Plastik estetik cerrahı konusunda uluslararası devletler arasında en ön sıralarda yer almaktadır.  Özellikle son yıllarda sağlık turizmi konusundaki gelişmeler de Türkiye’nin bu konuda ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesidir.  Bu durum genel anlamda değerlendirildiğinde Türkiye’deki sağlık kurumlarının ve plastik cerrahi doktorlarının başarılarının da bir göstergesidir.  Sağlık turizminin ileri aşamada olmasının yanı sıra en fazla yapılan operasyonlar estetik cerrahi konusunda olmaktadır.

 

Estetik Cerrahi Alanına giren Operasyonlar

İnsanların uzun yıllardır,  gerek kadın gerekse erkekler, estetik görüntüye her zaman önem vermişlerdir.  Estetik ameliyatlar uzun yıllardır Dünyada ve Türkiye’de yapılmaktadır.  Ancak son yıllarda teknolojinin gelişmesi,  teknolojik cihazların çeşitliliği,  plastik cerrahi alanında da daha işlevsel ve kısa sürede işler yapabilir duruma getirmiştir.  Bir bakıma plastik cerrahiye alternatif oluşturacak derecede teknolojik gelişmeler sağlanmıştır.  Türkiye’nin en iyi plastik estetik cerrahları 2020 yılında olağanüstü işlere imza atmışlardır.  Bunun içinde cerrahi ameliyatların yanı sıra ufak çapta cerrahi estetik operasyonlar veya operasyon olmadan yapılan estetik uygulamalar bulunmaktadır.  Genellikle görselliği öne çıkaran estetik cerrahi en fazla yüz bölgesinde operasyonlar yapmaktadır.  Ardından vücudun diğer bölgelerinde meme,  kalçalar gibi konularda da birçok cerrahi operasyonlar yapılmaktadır.

 

En Fazla Yaptırılan Estetik Operasyonlar

Dünyada ve Türkiye’de estetik plastik cerrahi konusunda çok fazla gelişmeler bulunmaktadır.  Estetik ameliyatlarda her türlü,  neredeyse bütün ameliyatlar Türkiye’de çok başarılı bir şekilde yapılmaktadır.  Bunların içinde en çok yaptırılan estetik cerrahi operasyonlar yağ aldırma ile ilk sıralardadır. Bunlar;

  • Göz kapağı ve çevresine yapılan operasyonlar
  • Liposuction (Yağ alma)
  • Meme büyütme ameliyatı
  • Dolgu, yüze yağ enjeksiyonu
  • Burun estetiği ( Rinoplasti)
  • Karın germe ameliyatı
  • Meme dikleştirme
  • Yüz gerdirme
  • Meme küçültme
  • Saç ektirme

 

Göz Kapağı ve Çevresine Yapılan Operasyonlar

Göz kapağı ve çevresine yapılan operasyonlar Türkiye’de en çok yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir.  Bu ameliyatlarda alt ve üst kapaklarda oluşan torbalanmış yağların kırılarak ve alınarak gerçekleştirildiği operasyonlardır.  Derinin fazlası da toplanarak alt ve üstteki kırışıklıkların giderilmesi şeklinde yapılmaktadır.  Özellikle kadınların tercih ettiği bu operasyonlar Türkiye’nin en iyi estetik cerrahları 2020 yılında bu işlemlerin çok daha geliştirilmiş halini yaparak estetik cerrahi literatürüne geçmişlerdir.

 

Liposuction (Yağ alma)

Aynı şekilde Liposuction diğer bir adıyla yağ alma operasyonu genellikle kadınların en fazla yaptırdığı operasyonlardır.  Kadınlarda yağlanma erkeklere oranla daha fazla görülmektedir.  Özellikle hamilelik dönemindeki aşırı kilolar kadınların hormonal hareketliliği,  menopoz döneminde oluşan yağlanma bütün bunlar kadınlarda görüntüyü bozan ve rahatsız eden durumlardır.  Vücudun herhangi bir yerinde bulunan aşırı yağlar plastik cerrahinin operasyonuyla vakumla alınarak estetik olarak istenilen görüntü sağlanmaktadır.  Aynı zamanda bu konuda da Türkiye ve Türk hekimleri son derece başarılıdır.

 

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme estetiği birkaç çeşit de yapılmaktadır.  Memelerin dikleştirme operasyonu,  meme küçültme operasyonu ve meme büyütme operasyonları genel anlamda meme estetiği ne giren operasyonlardır.  Kadınların en fazla mutsuz olduğu durumlar sonucunda yaptırılmaktadır.  Kadınlarda özellikle doğumlardan sonra oluşan memelerde sarkma kadınların psikolojisini bozmakta ve uzun vadeye yayılan bir özgüven sorunu oluşturmaktadır.  Meme estetiği alanına giren meme büyütme,  meme küçültme veya meme protezi son derece basit ve kısa süreli ameliyatlarla yapılmaktadır.

 

Dolgu, Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze dolgu yapılarak yüzdeki kırışıklıkların açılması ve yüze dolgun bir görüntü verilmesi işlemidir.  Bu işlem hem çok sağlıklı bir biçimde yapılmakta hem de çok iyi sonuçlar elde edilmektedir.  Kişinin kendi yağından alınan doku ayrıştırılarak sıvı hale getirilmekte,  trombositlere ayrılmakta ve zenginleştirilmiş bu trombositler yüzdeki kırışıklık olan bölgelere verilerek o bölgelerin hem açılmasını hem de cildin genç görünmesini sağlamaktadır.  Verilen yağ dokusu o bölgedeki Kolajen üretimini tetikleyerek gençleşmenin daha uzun vadeye yayılmasını sağlamaktadır.

 

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları Türkiye’de uzun yıllardır yapılmakta ve yıllar önceki bu konudaki başarılar bugün çok daha geliştirilerek devam etmektedir.  Burun estetiği genel anlamda bakıldığında zor bir ameliyattır.  Ancak Türk hekimleri bu konuda uluslararası düzeydedir.  Hatta Avrupa ülkeleri arasında en iyi durumda olanlar Türk plastik cerrahi hekimleri burun operasyonları geliştirilmiş teknoloji ile daha kısa sürede daha az komplikasyonla yapılmaktadır.  Özellikle kemikli burunlarda yapılan burun estetik operasyonlarında çok büyük bir başarı grafiği bulunmaktadır.  Burun estetik ameliyatları yapılırken aynı zamanda fonksiyonel olan burnun Nazal problemleri de ortadan kaldırılarak iki işlem bir arada yapılmaktadır.  Soluk alıp vermeyi engelleyen burun kemikleri ameliyat edilerek deviasyon denilen nefes alma güçlüğü de bu ameliyatla ortadan kaldırılmaktadır.

 

 

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatları daha çok kadınlar tarafından tercih edilen estetik ameliyatlardır.  Kadınların bu konudaki sıkıntısı her zaman yaşanan sorunlardan biridir.  Kadınlardaki hormonal değişiklikler,  menopoz dönemindeki yağlanmalar,  hamilelikte alınan aşırı kilolar, hızlı kilo alıp vermeler kadında yağlanmayı oluşturduğu gibi vücudun belli bölgelerinde sarkmalar da oluşturmaktadır.  Bu konuda çok başarılı ameliyatlar yapılmaktadır.  Fazla yağların alınması bir vakumla gerçekleştirilmektedir.  Bu ameliyatlar aynı zamanda cerrahi müdahale olmadan da teknolojik cihazlarla da yapılabilmektedir.

 

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme operasyonları yine kadınların en çok muzdarip oldukları konulardan biridir.  Büyük memelerdeki sorun ileriki yıllarda sarkma biçiminde bir deformasyona dönüşmektedir.  Ayrıca meme emziren kadınlarda emzirme sonunda oluşan sarkmalar yine aynı şekilde kötü bir görüntü oluşturarak kadınların psikolojisini bozmaktadır.  Bu konuda yapılan operasyonlarda çok başarılı meme dikleştirme operasyonları yapılmaktadır.  Küçük memeli kadınlara protez uygulanarak dikleştirilir.  Büyük memelerde ise kesiler oluşturularak meme küçültülür ve dikleştirme operasyonları gerçekleştirilir.

 

Yüz Gerdirme

Yüz gerdirme operasyonlarında da özellikle son yıllarda çok fazla geliştirilmiş teknikler bulunmaktadır.  Bu estetik uygulamalar estetik cerrahi ile yapılabildiği gibi cerrahi ameliyat olmadan da yapılmaktadır.  Son yıllarda özellikle kullanılan Fransız askısı,  örümcek ağı estetiği,  kök hücre tedavisi gibi tedavilerle de yüz germe,  yüzdeki kırışıklıkların açılması işlemleri yapılmaktadır.  Ancak plastik cerrahi de bu konuda çok başarılı ameliyatlar yapılmaktadır.  Cerrahi müdahaleler yapılan estetik uygulamalar daha uzun süre kullanılmaktadır. Ancak her iki durumda da Türkiye’nin en iyi estetik cerrahları 2020 yılında bu konuda çok daha geliştirilmiş operasyonlar yapmaktadır.

 

Meme Küçültme

Meme küçültme operasyonları yine kadınların en büyük dertlerinden biridir.  Büyük göğüslerin en büyük dezavantajı aşırı derecede sarkmalarıdır.  Bu ilerleyen yaşlarda daha fazla gerçekleşmektedir.  Ancak bu sarkmalar estetik açıdan kaygı verici olmakla birlikte ağırlığından dolayı sırt ve boyun kaslarında ağrı,  pozisyonlarını rahat kullanamama ve hijyenik problemler üst üste gelerek estetik kaygının daha ötesine geçen sağlıkla ilgili sorunlar oluşturmaktadır.  Bu konuda yapılan estetik ameliyatlar ise son derece başarılı olmaktadır.  Memelerin alttan kesiler yapılarak küçültülmesi ile görsel olarak estetik bir meme görüntüsü verilmesi ile çok başarılı ameliyatlar yapılmaktadır.

 

Saç Ektirme

Saç ektirme genellikle erkeklerin tercih ettiği estetik operasyonlardır.  Erkeklerde sıklıkla görülen erkek tipi saç dökülmesi görsel anlamda erkekleri oldukça rahatsız etmektedir.  Saç ektirme konusunda da Türk hekimleri uluslararası düzeyde saç ekimi operasyonları yapmaktadır.  Bu konudaki başarı,  dünya ülkeleri sıralamasında Türkiye’nin en önde olması,  başarının grafiği hakkında bize bilgi vermektedir.  Son teknolojik cihazlarla yapılan saç ekme işlemleri artık en son aşamada,  tek tek saç kök folikülleri alınarak yine tek tek dikilmesi biçiminde çok daha kısa sürede ve çok daha sağlıklı saç ekimleri gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA