fbpx

Somon Dna

Somon Dna Nedir?

Somon dna aşısı işlemi hayatımıza yeni giren yenilikler arasında sayılabilmektedir. Halk arasında çok bilinen bir işlem değildir. Bu yüzden öncelikli olarak somon dna aşısının ne olduğunu ve hangi durumlarda kullanılabileceği ve ne gibi sonuçlar elde edebileceğinizi açıklamakla başlayalım.

Öncelikle somon dnası saf olarak hyaluronik asit ile somon balığı spermi ile ortaya çıkan dna molekülü sayesinde hücrelerin yeni bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu işlem ile birlikte çabuk bir şekilde cilt daha genç ve sağlıklı bir görüntü elde edebiliyor. Bu hızlı etkisi sayesinde son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Somon dna işlemi de diğer uygulamalar ile birlikte kullanılabilmektedir. Örneğin, botoks ve dolgu işlemlerinde, ip işlemlerinde ve prp işlemlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Somon dna aşı işlemi ile güneşten zarar gören ciltler ve yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan çizgiler, kırışıklıklar, lekeler, gözeneklerin genişlemesi ve cildin daha solgun durması durumlarının ortadan kalkması için uygulanan bir işlem türüdür. Somon dna aşı işleminde asıl önemli unsur ise hyalüronik asit ihtiva etmesi. Bu madde ile cilt hem nem kazanıyor hem de bu sayede daha sağlıklı olması için adım atmış oluyor. İşlemin diğer aşaması ise somon balıklarından elde edilen bir serumu çok ufak miktarda olmak koşulu ile cildin altına enjekte ediliyor. Bu uygulama ile güneşin zararlı etkileri ve kötü alışkanlıklardan dolayı yıpranmış ve protein yönünden fakirleşmiş cilde yeniden protein kazandırılır ve cildin gençleşmesine katkıda bulunulmuş olur. Somon dna işlemi sonrasında ortaya çıkan en baskın görünüm ise cildin sağlıklı görünerek daha aydınlık bir hal almasıdır. Bununla birlikte hem cilt sıkılaşır ve elastikiyetinde hatırı sayılır bir artış olur, hem de nem kazanan bir cilt elde edilmiş olmaktadır. Bu işlemin yanı sıra cildin ihtiyacına göre çeşitli vitamin uygulamaları da yapılabilmektedir. Cilde kaybettiği vitamin ve nemin geri kazanması için uygulanan oldukça doğal bir yöntemdir.

Somon dna işlemini diyabet hastalığı olan kişiler, damar tıkanıklığı rahatsızlıkları yaşayan kişilerle, kalp hastaları ve hamilerin uygulamasına izin verilmemektedir.