Sarıyer Plastik Cerrahi

Gelişen teknoloji hayatımıza daima yeniliklerde getirmektedir. Bu yenilikler sayesinde zor gibi görünen işler şimdi daha rahat ve kolay olmaktadır. Buna en güzel örnek estetikle olan yeniliklerdir. Estetik uygulamaların her geçen gün çok talep görmesi sonucu gelişen teknolojiile oldukça başarılı uygulamalar yapılabilmektedir.  Ülkemiz bu konuda çok başarılı işlere imza atmıştır. Dünyada plastik cerrahi konusunda gidilecek 10 şehir olarak İstanbul’un olması çok mutlu edecek ve sevindirici bir durumdur. Sizde bu konu hakkında bilgi almak isterseniz size en yakın Sarıyer plastik cerrahı ile görüşüp randevu alabilirsiniz. Aldığınız randevuya zamanında gitmenizde önemlidir.

 Nerede Yapılacağı Önemlidir

Aslında bu konu bilindiği gibi basit değildir. Bu işin sağlıklı bir yerde hastane klinik gibi steril bir ortamda ve konusunda işinin uzmanı tarafından nasıl yapılacağına dair bütün ayrıntıları başından konuşmak çok önemlidir. Araştırma sırasında internette bazen yanlış bilgilerinde olduğunu unutmayalım. Onun için daha plastik estetik olmuş kişilerden bilgi alınması, estetiği yapacak Sarıyer plastik cerrahı  ile görüşüp bilgi alınması çok doğru olacaktır. Bu görüşme ile kafanızdaki olan soruları sorup konuyla ilgili uzmanından cevap almanız daha doğru olacaktır.

İşinin Uzmanı

İşin de çok  iyi olmak plastik estetik konusunda geçerli değildir. Plastik estetik olmak için  daha detaylı bilgi ve başarı çizgisi yüksek uzman olması  gereklidir. Bu detayları öğrenip bu bilgiler  sayesinde estetik olmanız önemlidir. Plastik estetiğin başarılı olup olmadığı reklamını da göreceğiniz bir resim ile anlaşılmaz. Hastanın özellikleri kişiden kişiye değişebileceğini bilmeliyiz. Bu maddeleri incelersek karşımıza çıkacak onlar hastanın alerjisi gibi farklılıklar bulunacağını unutmamak gerekir. İşinin uzmanı daima size doğru izlenimler ile güven verecek doğru yön gösterecek kişidir.

Başarılı Bir Görüntü

Plastik estetiğin başarılı olabilmesi için ayrıntılar sayesinde daha iyi bir istenilen görünüm olacaktır. Bundan dolayı operasyonu hangi cerrah yapacağını ve hangi tekniği kullanacağını öğrenmek çok önemlidir. Operasyon sırasında kullanılan yöntemler ileri cerrahi yöntemlerle mi yoksa eski yöntemlerle mi yapılıyor?  Eğer eski tekniklere göre yapılıyorsa iyileşme sürecinin uzun olacağını bilmemiz gerekir.Eski tekniklerle yapılan işlemlerin fazla verimli olmayacağını da bilmenizde fayda vardır.Yeni tekniklerin kullanıldığı yeri tavsiye edilen yer olması da çok önemlidir.

En Çok Hangi Estetik  

Bu kişiden kişiye değişen istekler doğrultusunda olmaktadır. Plastik cerrah genelde görüntü düzgünlüğü, sağlık sorunları için, daha çok güzelleşmek, doğum sonrası sarkmalar gibi isteklerle kişi değişim ister. Burun estetiği, kulak estetiği, göğüs estetiği, göğüs büyütme, göğüs küçültme, yüz estetiği, vücut estetiği, ameliyatsız estetik, liposuction, karın germe, jilet izi tedavisi, jinekomasti, dudak dolgusu, erkeklere saç ekimi, gözaltı torbaları ameliyatı, karın toplama, elmacık kemiği estetiği, burun törpüleme, burun kemiği eğriliği gibi en çok ilgi çeken plastik estetikler  arasında yer almaktalar.Sağlık için yaptırmak isteyenlerin de sayı olarak çok olduğu bilinmektedir. Estetik olduktan sonra daha huzurlu ve mutlu olmak mümkündür.

Görüşmeler Önemlidir

Her zaman işin uzmanı olanla yapılan görüşmeler kişiyi iyi tanımakta etkendir. Asılsız haberleri takip etmek yerine en doğru olan plastik cerrahla yapılacak görüşme önem taşır. İlk önce Sarıyer plastik cerrahı olarak tercih edilen plastik cerrahı arayarak bir randevu almak gerekir. Akılda olan soruları plastik cerrahına sorarak bilgi almak daha doğru olacaktır. Alınan cevaplar doğrultusunda hareket edilmelidir.

Sonuçlar Farklı Olabilir

Plastik estetik olduktan sonra kişiden kişiye göre sonuçları değişiklik gösterecektir. Plastik estetik yapılan yer her kişide aynı olmadığından iyileşme sürecide herkes de farklı olabilmektedir. Bu farlılıkta diğer operasyon geçirmiş kişiyle kıyaslama yapılması gerekir. Her hastanın iyileşme sürecinin değişik olduğunun farkına varılmalıdır. Her insanın vücudu bir değil  yapısı da farklıdır. Haliyle aynı beklentiler de olamaz.  

Plastik Estetik Kopyalamak Değildir

Plastik estetik olunca beklenti yüksek olur ve ister istemez hemen kıyaslama yapılmaya başlanır. Ama unutulmamalı ki sonuçlar herkeste aynı olmayabilir. Çünkü estetik olmak kopyalamak değildir. Başkasında daha farklı doğaldır. Herkese durumuna uygun  çözümler ve teknikler uygulanır. Plastik estetik sonrası için beklenti çıtası çok yüksek olmamalıdır. Bu hayal kırıklığı yaşanmasına engel olacaktır. Bu konuda daha başarılı sonuç almak için plastik cerrahla iletişim halinde olunması gerekir. Soruları ayrıntılı olarak sormak tedavinin sonuçları hakkında önceden detaylı bilgi sahibi olmayı sağlayacaktır. 

Estetik Sonrası Beklenti

Plastik estetik olduktan sonra haliyle beklentilerde olacaktır. Bu konuda daha çok kadınların fikirlerin de kararsızlık olduğu görülmektedir. Daha önce geçirmiş olduğu olumsuz bir estetiğin  sonrası yapılacak  yeni bir operasyon için kararsız olmaktadır. Karar verdikten sonrada eskisi gibi olmaması yönünde beklenti içine girecektir. Genel olarak kadınlar göğüs dikleştirme, toplama için, burun gibi kendini rahatsız eden veya sağlığını etkileyen konular için estetik talebinde bulunmaktalar.  Estetik sonrası kullanılan ilaçlar ve diğer tıbbi malzeme ödem yapabilir. Zamanla geçecek olanlar için üzülmek yerine doktorla iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

Saçtan Tırnağa Estetik

Gelişen teknoloji ile yenilikler yaşantılara hızlı bir şekilde girmektedir. En çok plastik estetik de yenilikler olmaktadır. Plastik estetik ilerlemesiyle artık günümüzde saçtan tırnağa değişim  olmaktadır. Estetik olmuş kişi dış görünüşünde sorun gittiği için daha kendine güvenli olduğu bilinmektedir. Çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olacaktır. Plastik estetik güzelleştirirken bazıları da psikolojik rahatlık için istemektedir

Ülkemiz Estetikte Daha Başarılı

Ülkemizde de plastik cerrahi ön plana çıktığı için insanlar artık  bu konu için yurt dışına gitmiyorlar. Yurt dışına çıkmaya gerek kalmadan hayaller gerçek olabilir. Ülkemizde birçok uzman, plastik  estetiği çok başarılı olarak  yapmaktadır. Ülkemizde bu başarılı kişilere ulaşıp bilgi almak daha doğru olacaktır. Olumlu adımlarla estetik cerrahına gidip tanışmak faydalı olacaktır. Plastik estetik olan kişinin özgüveni daha çok  artacaktır. Kişi kendini daha dinç ve güzel hissetmeye başlayacaktır.

 Yer Çekimi

Yaşlanmaya bağlı olarak vücudumuzun belirli bölgeleri yer çekimine maruz kalarak sarkmalar olmaktadır. Yağ dokusu azaldığı için aşağı doğru yer değiştirir. Kişi bu sarkmalardan rahatsız olmaya başlayınca aklına hemen estetik olmak gelmektedir. Gelişen teknolojiyle ameliyata ve neştere gerek kalmadan estetik yapılabilmektedir. Medikal estetik ile doğru ve hızlı bir çözümdür. Medikal estetik ile cerrahi estetik bir olmaz. Cerrahi estetik ile daha kalıcı olan çözümler olmaktadır. Medikal estetik ise bazı durumlarda daha geçici çözümler bulmaktadır. Bu konu hakkı da estetik olacak kişinin de bilgisi olmalıdır.

Plastik Cerraha Güven

Kadınlarda dış görünüşü belirleyen hatları oluşturan omuz, kalça ve basen genişliği arasında farklar göğüs de olursa kadın bu yönde çözüm arayacaktır. Yüzünde burun büyük duruyorsa veya kemikli ise burnu bunun için çözüm yolunu arayacaktır. Erkeklerde saç konusunda bu hassasiyeti göstermekteler. Saçı dökülmeye başlayınca kel kalma korkusu da başlayabilir. Çözüm yolu aranırken diğer yandan güven olması da beklenilir. Güven konusu da aslında çok önemlidir. Güven olmayınca tedirgin olursunuz. Hasta doktor ilişkisinde de güven en ön planda olmaktadır. Kişi ne kadar çok plastik cerrahına inanır ve güvenirse o kadar çok çabuk iyileşeceği gibi kendisine söylediklerini de yapacaktır.  

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA