Penis Büyütme Ameliyatı Ve Fiyatları

Anasayfa / Penis Büyütme Ameliyatı Ve Fiyatları

Penis Büyütme Ameliyatı Ve Fiyatları

Penis Büyütme Ameliyatı Ve Fiyatları Erkeklerde penis büyütme, penis estetiği olarak da adlandırılabilir. Hem cinsel yaşam kalitesini artırmak, hem de estetik kaygıları gidermek amacı ile penis büyütme ameliyatı yapılması mümkündür.

Penis Büyütme Nedir?

Erkeklerde penis boyunun kısa olması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Estetik kaygıları gidermek ya da cinsel hayatın kalitesini artırmak için erkeklere penis büyütme ameliyatı yapılabilir. Çünkü erkeklerde cinsel yaşamı sekteye uğratan nedenler arasında penisin ince olması ya da boyunun kısa olması yer alır. Öncelikle ürolojik muayenenin gerçekleştirilmesi ve uzman hekim tarafından hastanın şikayetlerinin dinlenmesi gerekir. Uygun hastalarda estetik müdahale ile penis boyu uzatılabilir ve kalınlığı  arttırılabilir. Farklı amaçlar için penis operasyonlarının yapılabilmesi mümkündür.

Penis büyütme ameliyatının genel ya da lokal anestezi ile yapılması  mümkündür. En çok yapılan operasyonlar arasında penis kalınlaştırma, penis uzatma ve penoskrotal bant kesilmesi ameliyatları vardır.

Penis Büyütme Neden Yapılır?

Hem cinsel hayatı olumsuz etkilemesi hem de estetik kaygı amacı ile erkekler penis büyütme ameliyatını tercih etmektedir. Öncelik cinsel hayat olmasına rağmen bazı erkeklerde estetik kaygı da önemli bir unsurdur. Bu durum bazı kişiler tarafından her ne kadar utanç kaynağı gibi gözükse de normal bir durum olduğunu kabul etmek gerekir.

Muayene,tedavi ve takip sürecinde her şeyin  hasta-doktor mahremiyeti ile ilerleyeceğini bilmek de önemlidir. Cinsel sağlığın iyi olması ve partnerler arasındaki ilişkinin olumlu ilerlemesi adına da penis büyütme ameliyatı tercih edilebilir. Bu nedenler tamamen kişilere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Travmatik nedenlere bağlı olarak ya da doğuştan penis görünümünde şişlik, eğrilik, kısalık, kalınlık ya da incelik olabilir. Meydana gelen görünümdeki sorunları gidermek amacı ile penis estetikleri yapılabilir. Yumuşak dokudaki normal penis boyu 6-7 cm olarak belirlenir. Erekte durumdayken ise bu uzunluk 12-14 cm arasında olur.

Erkeklerde penis büyütme ameliyatının farklı şekillerde gerçekleştirilmesi mümkündür. Leğen kemiği ve penisin arasındaki bağlar kesilerek öne doğru çekilir ve sonucunda da penisin büyümesi sağlanır. Bir diğer yöntem ise penis kökündeki yağların alınması ve organın yapısına uygun olarak uzatılmasıdır. Testisler ile peniz arasındaki deri bağı kesilerek de görsel uzama sağlanabilir. Penis büyütme ameliyatı ile penis boyunda 3,5-5 cm uzama mümkün olup, tam betice hastanın anatomik yapısına bağlıdır.

Ameliyattan sonra 7-10 gün arasında pansuman sonlandırılır ve bu sırada peniste hafif morarma ya da şişme meydana gelebilir. Tam bir iyileşme gözlemlenene kadar sigara ya da alkol gibi ödeme neden olacak etkenlerden uzak durmak önemlidir. En az 20 gün süresince ağır eşyalar taşımaktan ve ağır spor yapmaktan kaçınmak iyileşme süreci için önemlidir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis kalınlaştırma kilo nedeniyle ya da doğuştan ince kalan, kişinin cinsel hayatını etkileyen penislerde tercih edilir. Bunu için dolgu enjeksiyonu ya da yağ transferi yapılması mümkündür.

Dolgu enjeksiyonu: Cilt dolgusunda yapıldığı gibi özel bir dolgu maddesi kalınlaştırma için uygun noktalara enjekte edilir. Bu yöntem sonucunda elde edilen kalınlık dolu maddesinin geçici ya da kalıcı olmasına göre kararlaştırılır. Lokal anestezi altında yapılan bu operasyon oldukça başarılıdır.

Yağ enjeksiyonu: Hastanın kendi vücudundan yağ dokusu alınır ve işlemden geçirildikten sonra yeniden enjekte etmeye uygun duruma getirilir. Bu sayede penisin üzerine istenen kalınlık ve şekil için enjekte edilebilir. Dolgu enjeksiyonu lokal anestezi altında yapılır.

Penis Estetiği Ameliyatlarından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerde penis büyütme ameliyatı sonrasında iyileşmenin daha hızlı olması için dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Öncelikle ameliyat sonrasında genital bölgenin temizliği ve pansumanı çok önemlidir. Erkeklerin penis dokusu tamamen iyileşene kadar cinsel ilişkiden kaçınmaları önerilir. Bu süreç her ne kadar kişiden kişiye değişse de ortalama olarak 1,5-2 ay sürer.

Doktor tarafından önerilen ilaçlar varsa bunların özenle kullanılması da önemlidir. Sıkı ve dar kıyafetler, özellikle de dar iç giyim eşyaları kullanılmamalıdır. Genital bölgenin kuru tutulması önemli olduğundan ameliyat sonrasındaki 3 gün duş almak, 7 gün de sıcak su ile duş almak önerilmez.

Ameliyattan sonra 20 gün spor yapmak sakıncalı olduğundan spor yapmamak da uzmanlar tarafından önerilir. Ameliyat sonrasında duyu ya da his kaybı genellikle yaşanmaz. Bu gibi durumlarda doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis estetiği fiyatları her sene değiştiğinden penis büyütme de her sene güncellenen fiyatlar ile yapılmaktadır. Operasyonun nasıl yapılacağına göre fiyatlarda değişiklikler olabilir. Bu nedenle ön muayene fiyatların ortaya çıkarılması için önemlidir.

Operasyon öncesinde hekim tarafından yapılan muayeneden sonra penis büyütme fiyatını öğrenebilirsiniz. Tüm işlemle ilgili bilgileri muayene sırasında edinmek ve süreçle ilgili bilgi almak da mümkündür. Bu esnada hasta mahremiyeti ön planda tutulur.

Op. Dr. Tamer Şakrak

Bizi takip Edin

Popüler Hizmetler

Linkler

Sosyal Medya