Meme Slikonu

Meme silikonu,  meme büyütme estetik ameliyatının diğer bir adıdır.  Diğer bir söylemi de silikon ameliyatıdır.  Bu ameliyatlar plastik cerrahi açısından ve Türkiye’deki plastik cerrahlar açısından son derece basit, ayrıca Türkiye’deki plastik cerrahların en başarılı oldukları ameliyatlardan biridir.

 

Meme Slikonu Nedir?

Meme silikonu nedir denildiğinde veya diğer adıyla meme implantları da denilen meme büyütme operasyonlarında kullanılan aparatlarla aynıdır. Bu operasyonlar estetik kaygı ile yapıldığı gibi meme kanseri tedavisinde de,  kanserden dolayı göğsü alınan kadınlara da uygulanan operasyonlardır.  Bu operasyonların etken maddesi silikon protezlerdir.  Bu protezlerin değişik çeşitleri ve tipleri bulunmaktadır.  Kullanılan silikonların şekilleri birbirinden farklıdır.  Yuvarlak olanlar,  damla biçiminde olan silikon aparatlar bir de dışı pütürlü olan süngerimsi aparatlar vardır.  Bu aparatların hangisinin kullanılacağına hekimin karar vermesi en doğru olandır.  Gerek genetik olarak memesi küçük olan kadınlarda veya kanser sebebiyle göğsü alınan kadınlarda uygulanan bu ameliyatlar son derece başarılı ameliyatlardır.

 

Meme Slikonu Fiyatları Yüksek Midir?

Meme silikonu ameliyatları veya meme büyütme ameliyatları olarak da bilinen meme plastik cerrahi ameliyatları genel anestezi altında ve hastane koşullarında yapılan ameliyatlardır.  Meme silikonu fiyatları bu ameliyatlarda tam olarak belirgin değildir.  Çünkü doktorun ön muayene yapmadan meme silikonu fiyatı vermesi ya da bu işin genel anlamda bir fiyatının olduğunu söylemek yanlış olur.  Çünkü hastadan hastaya değişen ameliyatlar bulunmaktadır.  Memenin çok küçük olması veya ortalama bir memenin biraz daha büyütülmek istenmesi, meme kanseri olan hastalarda tamamen alınmış göğüsün meme büyütme Operasyonu ile büyütülmesi gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır.  Ayrıca meme büyütme operasyonların da kullanılacak aparatın,  hekimin tecrübesinin ameliyatın yapılacağı Sağlık kurumunun durumu gibi birçok fiyatı etkileyecek konular vardır.  Dolayısıyla bu konuda en sağlıklı olan,  hekimle ilk muayene de görüşmek ve bu konuda fiyat belirlemektir.

 

Meme Slikonu Yaptıranların Memnuniyet Derecesi

Meme silikonu ve meme büyütme ameliyatları birçok farklı teknikle yapılmaktadır.  Meme silikonu yaptıranlar bu konuda tercihlerini hekime bırakmalıdır.  Bunun en doğru yöntemi de budur.  Hastaya göre değişen ve hangi tekniğin kullanılacağına hekim karar vermelidir.  Meme büyütme ameliyatları genellikle silikon protez kullanılarak yapılmaktadır.  Bu protezlerde kendi içinde gruplara ayrılmaktadır.  Bir kısmında silikon jel bulunan protezler vardır,  bir diğerinde ise yalnızca silikon protezler vardır.  Dolayısıyla öncelik hastanın doktorun hastayı muayene etmesi ve muayene sonucunda hangi protezi takacağına karar vermesi en doğru yöntemdir.

 

Meme Slikonu Ameliyat Fiyatları Nasıldır?

Meme silikonu ameliyat fiyatları hastanın tercihine göre de değişiklik göstermektedir.  Ancak hastanın tercihlerine rağmen yine bu konuda en son kararı hekimin vermesi en doğru olanıdır.  Hangi tür protezin kullanılacağı,  memeye yapılan işlemin nasıl olacağı,  damla meme modeli,  şişirilen meme modelleri gibi kendi içinde gruplara ayrılan aparatlar kullanılmaktadır.  Dolayısıyla bunu hastanın talepleri de belirlediği gibi hekim ile ortak karar verilen meme modeli sonucunda genel bir fiyat ortalaması çıkarılmaktadır.

 

En iyi Meme Slikonu Doktorları

Türkiye estetik cerrahi konusunda kendini çok fazla geliştirmiş bir ülkedir.  Bu geliştirmenin temel kaynağını plastik estetik cerrahlar oluşturmaktadır.  Aynı zamanda sağlık koşullarının uygun olması,  hastanelerin bu ameliyatlara cevap verecek donanımda olması,  bu tür ameliyatların başarı grafiğini arttırmaktadır.  En iyi meme silikonu doktorları yine Türkiye’de bulunmaktadır.  Bunun en belirgin göstergesi Türkiye’de yapılan operasyonlardır.  Genellikle bu konuda plastik cerrahi son gelişen teknolojilerle daha da kendini geliştirerek başarı oranını artırmaktadır.

 

İstanbul’da Meme Slikonu Avantajları

Estetik cerrahi konusunda İstanbul yalnızca Türkiye’nin büyük metropolü değil aynı zamanda Avrupa’daki ülkeler arasında en gelişmiş şehirlerden biridir.  Dolayısıyla İstanbul özellikle sağlık konusundaki operasyonları,  hekimlerin ve sağlık sisteminin iyi olmasıyla Türkiye’deki tedaviler diğer ülkelere göre daha başarılı ve daha konforlu yapılmaktadır.  Buradan yola çıkarak İstanbul’da meme silikonu doktorları çok başarılıdır.  Her geçen gün bu başarılarını daha da geliştirmektedirler. Türkiye’nin uluslararası düzeyde sağlık turizmi konusunda en ön sırada olması,  bu konuda gerek sistemin gerekse doktorların başarısıyla doğru orantılıdır.

 

Maslakta Meme Slikonu Merkezi

Meme büyütme operasyonlarında yapılan teknikler çeşitlidir.   Bu teknikler teknolojinin gelişmesi ile daha da artmakta ve gelişmektedir.  Meme silikon operasyonlarında silikon protezlerin çeşitliliği de meme büyütme operasyonlarının başarısını etkilemektedir.  Meme büyütme operasyonlarında kullanılacak silikon aparatlar hekimin önerisiyle hasta ile birlikte karar verilen konulardır.  Meme büyütme operasyonlarında mutlaka bir implant maddesi yani protez kullanılmaktadır.  İlaçlar veya bitkisel ürünlerle ve meme büyütmek mümkün değildir.  Hastanın durumuna göre memenin ne kadar küçük olduğu ile ilgili olarak seçilecek proteze ona göre karar verilmektedir.  Bu konuda Maslak’ta meme silikonu operasyonu yapan hekimler deneyimleri ve donanımları açısından farklıdır.  Meme büyütme operasyonları konusunda karar vermeden bu bilgileri de dikkate alarak karar vermek en doğru olanıdır.

 

Sarıyer Meme Slikonu Merkezi

İstanbul her konuda olduğu gibi sağlık sektöründe ve özellikle estetik operasyonlar alanında en başarılı operasyonlara imza atmış şehirlerden biridir.  Dolayısıyla meme büyütme operasyonu yaptırmaya karar veren hastaların,  özellikle bunu İstanbul’da yaptırmaları önerilmektedir.  Sarıyer meme silikonu bu konuda farklı alternatiflerle ve hekimlerin deneyimleriyle hastalara en sağlıklı operasyonu sunmaktadır.  Meme büyütme operasyonlarında farklı alternatifler uygulanmakta ve bunlar hastalarla paylaşılarak hangisinin yapılacağına birlikte karar verilmektedir.  Dolayısıyla meme büyütme operasyonu yapılmadan önce genel anlamda bir araştırma yapılarak bunların da değerlendirilmesi doğru karar alma açısından önemlidir.

 

Meme Slikonu Tavsiyeleri Nelerdir?

Meme silikonu operasyonları Türkiye’de ve İstanbul’da çok başarılı bir şekilde yapılmaktadır.  Şehir olarak konumu,  plastik estetik cerrahların çeşitliliği,  hastanelerin donanımlı oluşu bu konudaki operasyonların başarısını sağlamaktadır.  Meme büyütme operasyonlarında hekim tercihi daha çok meme silikonu tavsiye metotlarıyla daha sağlıklı yapılmaktadır.  Meme silikonu yaptıran hastalarla görüşülerek, hekimlerin yaptığı modeller görülerek veya hekimlerin önceki yaptıkları operasyonlara bakılarak hekim tercihi yapılması en doğru olanıdır.   Çünkü estetik ameliyatlar önemli ameliyatlardır.  Sıradan acele ile karar verilecek ameliyatlar değildir.

 

Meme Slikonu İçin Öneri

Meme silikonu ameliyatına karar verme zor aşamalardan biridir.  Bu konuda en doğru kararı vermek,  referans olarak alınan hekimlerin önceden yaptığı meme silikonu ameliyatlarını görerek yapılmaktadır.  Bu konuda meme silikonu öneri ve tavsiyelerini önemseyerek böyle bir karar vermek en doğru yöntemlerden biridir.  Estetik ameliyatlar estetik kaygı ile yapıldıkları için özellikle meme gibi dış görünüş olarak estetik bir görüntü sağlanması için doğru adreste doğru tercihler yapmak her zaman iyi sonuçlar sağlamaktadır.

 

İstanbul Avrupa Yakasında Meme Slikonu

Meme büyütme ameliyatları gerek hasta için gerekse hekim için zor ameliyatlar değildir.  Ancak bunun bir estetik ameliyat olması sebebiyle sorumlulukları vardır.  Hekim açısından sorumlulukları çok daha önemlidir.  Dolayısıyla hekim en iyi,  görsel olarak en estetik memeyi yapmak durumundadır.  Bu nedenle meme büyütme operasyonları öncesinde İstanbul Avrupa Yakasında meme silikonu yapan doktorları araştırarak meme silikon estetik ameliyatı yaptırmak en doğru yöntemdir.  Bu konu hafife alınacak,  aceleye getirilecek bir konu değildir.  Dolayısıyla doğru tercih,  bu konuda başarılı hekim,  sağlık kurumunun donanımı ve hekim hakkındaki referanslar hastanın karar vermesini kolaylaştıracak konulardır.  Ameliyat öncesi zor olan bu süreç ameliyattan sonraki iyileşme sürecini de kapsamaktadır.  İyi bir estetik ameliyatı yaptırmak aynı zamanda ameliyat sonrası iyileşmenin hızlı olmasında da önemlidir.  Verilecek karar genel anlamda bunların tamamını kapsayacak karar olmalıdır.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA