Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme dikleştirmenin amacı memelerde meydana gelen sarkmanın giderilmesidir. Dış görünüşü etkileyen meme sarkması sorunu, kadınları hem psikolojik hem de sosyal yönden etkiler. Bu sorunun çözümsüz olmadığını bilmek bile kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır.

Meme Sarkması Nedir?

Meme dokusu yağ ve süt bezlerinden oluşan bir dokudur. Birtakım sebeplerle içindeki doku miktarı azalabilir ve sarkık bir görünüm alabilir. Ayrıca meme derisinin elastikiyeti de memenin dik duruşunu korumada çok önemlidir. Eğer bu elastikiyet azalır ya da kaybolursa memede sarkma yaşanabilir. Bu durumu yaşayan kadınlar meme dikleştirme fiyatları konusunda bir araştırma içine girebilirler.

Meme Sarkmasının Sebepleri

Birçok kadının, çözüm bulabilmek amacıyla türlü türlü yolları denediği meme sarkmasının birtakım sebepleri vardır. Bu sebeplerden tek birini sorumlu tutmak çoğu zaman mümkün olmaz. Yani meme sarkmasını tek bir nedene bağlamak kolay değildir. Yine de meme sarkması nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • İlerleyen yaşla birlikte yerçekiminin etkisini göstermesi
  • Gebelik ve doğum
  • Emzirme
  • Kilo alıp, verme
  • Genetik yatkınlık

Meme sarkmasının nedenlerine baktığımızda yaş faktörünün ilk sırayı aldığını görürüz. Fakat bu en sık görülen neden olduğu anlamına gelmez. En başta da söylendiği gibi meme sarkmasını tek bir nedene bağlamak genellikle mümkün olmaz. Ama ilerleyen yaşla birlikte memelerde sarkma ihtimalinin arttığı bir gerçektir. Yerçekimi her an etkisini gösterir ve zaman içinde memeler yerçekimine yenik düşerek sarkar. Meme dikleştirme fiyatları için araştırma yapan kadınlardan bazıları gebelik ve doğum sürecini yaşamış olabilir. Kadınların yaşamında bir mucize olan gebelik ve doğumun ne yazık ki memelerde sarkma gibi istenmeyen bazı etkileri olabilir. Bu gibi durumlarda hayata küsmeye hiç gerek yoktur. Meme sarkması çözümsüz bir problem değildir.

Emzirme fonksiyonu bebeklerin ve annelerin sağlığını olumlu yönde geliştirecek bir etmendir. Ancak emzirmeyle birlikte memelerde sarkma meydana gelebilir. Memelerin sarkmaması için emzirmemek düşünülemez bile, ancak emzirmeye bağlı böyle bir sorun yaşandığında çözümü olduğu unutulmamalıdır. Kilo alıp verme sonucunda meme dokusunda sarkma yaşanabilir. Kilo alma sonucunda gerginleşen meme dokusu, alınan kiloların verilmesiyle yeniden eski formuna dönemeyebilir. Kişiler istediği kilolara ulaşsalar bile, istedikleri fiziksel özelliklere kavuşamayabilirler. Bunun sebebi vücudun farklı bölgelerinde yaşanabilecek sarkma sorunudur. Karın, kol, bacak, boyun bölgesinde sarkmalar meydana gelebileceği gibi memelerde de sarkma meydana gelebilir.

Tüm bu sebeplere ek olarak genetik yatkınlık da meme sarkmasını etkileyen faktörlerdendir. Genetik olarak yatkınlığı olan kadınların memelerinde daha erken yaşlarda sarkma oluşabilir.

Meme Sarkmasının Çözümü Nedir?

Meme sarkması yaşandığında bazı kişiler spor yaparak memelerini yeniden dikleştirebileceklerini düşünürler. Ancak bu doğru değildir. Sporla yalnızca kas dokusunda gelişme sağlanır. Memelerdeki sarkmanın kas dokusuyla bir ilgisi yoktur. Bu nedenle meme sarkmasının çözüm yolu meme dikleştirme ameliyatıdır. Meme dikleştirme fiyatları konusu dışında meme dikleştirme ameliyatlarının tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Meme dikleştirme operasyonları Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar tarafından yapılır. Bu konuda gelişen ameliyat teknikleriyle beraber yüz güldürücü sonuçlar elde edilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatları ameliyathane şartlarında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlarınca yapılır. Kişinin meme yapısına göre uygulanacak olan ameliyat tekniği farklılık gösterebilir. Ameliyat öncesinde hekiminiz bazı tetkikler ister ve muayenenizi yapar. Bunun sonucunda ameliyata birlikte karar verilir. Meme dikleştirme fiyatları yapılan ameliyat tekniğine göre değişebilir. Meme sarkması yaşayan kadınların bazılarında meme dokusu küçük olup sarkmışken, bazılarında ise büyük olup sarkmıştır. Bazı kadınlarda ise istenilen büyüklükte meme dokusu olmasına rağmen, tek rahatsız edici nokta sarkmadır. Her durumda da farklı bir ameliyat yöntemiyle kişinin memelerinde dolgun ve dik bir görünüm elde edilir.

Meme dikleştirme ameliyatları ile birlikte meme büyütme ya da meme küçültme yapılabilir. Ancak sadece sarkmaya yönelik tedavi de uygulanabilir. Ameliyat öncesi ve ameliyat sırasındaki gözlemleriyle, cerrah bu kararı alacaktır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Riskli midir?

Meme dikleştirme ameliyatları öncesinde her ameliyatta olduğu gibi gerekli tetkikler istenir, hastanın öyküsü sorgulanır. Kullandığı ilaçlar, var olan kronik hastalıkları ve tetkik sonuçlarında ameliyatına engel teşkil edecek bir durum olup olmadığı araştırılır. Tüm bu tetkikler sonucunda hekiminiz ameliyata uygun olup olmadığınız konusunda sizi bilgilendirir. Sigara kullanımı yara iyileştirmesini geciktiren, dikiş yerlerinde enfeksiyon gelişme riskini artıran bir faktördür. Bu nedenle ameliyat öncesi ve sonrası dönemde sigaranın bırakılması önerilir. Ayrıca şeker hastalığı gibi yara iyileşmesini geciktirecek bazı rahatsızlıkların varlığında ameliyat sonrası dikiş yerlerinde iyileşme daha yavaş olabilir.

Genel anestezi altında, yani hasta tamamen uyutularak yapılan ameliyatlardır. Anesteziye bağlı olan riskler meme dikleştirme ameliyatlarında da mevcuttur. Ameliyat sonrasında ise yara yerinde iltihaplanma durumu olabilir. Böyle bir durumda hekiminizce verilen uygun antibiyotik tedavisiyle iltihaplanma giderilecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Meme dikleştirme fiyatları yanında meme dikleştirme ameliyatlarının süresi de merak edilir. Uygulanan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2-4 saat süren ameliyatlardır. Ayrıca genel anestezi altında yapılan ameliyatlar olduğundan, hastanın uyanma süresinin de bu süreye ekleneceği unutulmamalıdır. Hastanın meme küçültmeye ya da meme büyütmeye ihtiyacı olup olmadığına veya sarkan deri miktarına göre meme dikleştirme operasyonu süresi değişebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında uygulanan tekniğe göre farklı şekil ve boyutlarda iz kalabilmektedir. Ancak bu izler zamanla soluklaşacak ve belli belirsiz bir görünüme kavuşacaktır. Önceleri kırmızı renkte ve belirgin olan dikiş izleri giderek soluklaşır ve belirginliğini kaybeder. Genellikle memenin altına doğru dikişler atıldığından izlerin fark edilmesi zordur. Ayrıca sarkma gibi bir problemin halledilmesinin ardından kalan izler sorun yaratmayacak boyuttadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Meme dikleştirme operasyonuna karar verilmeden önce hastalar ideal kilolarına ulaştıklarından emin olmalıdır. Fazla kilolarından kurtulduktan sonra memelerde sarkma sorununu yaşayan biriyse eğer, kilo verme sürecinin tamamlanmasını beklemelidir. Meme dikleştirme ameliyatından sonra da kiloda yaşanan dalgalanmaların yeniden sarkmaya neden olabileceği unutulmamalıdır. Eğer gebelik planlanıyorsa meme dikleştirme operasyonu için uygun bir zaman değil demektir. Çünkü gebelik, doğum ve ardından gelen emzirme süreçlerinin memelerde yeniden sarkmaya neden olabileceği bilinmektedir. Bu nedenle gebelik düşünen hastalarımız meme dikleştirme operasyonlarını gebelik ve emzirme süreci sonuna ertelerse daha iyi olur.

Memelerdeki sarkmanın boyutuna bağlı olarak, tüm bunlar bilindiği halde yine de meme dikleştirme operasyonuna karar verilebilir. Kişinin kendini iyi hissetmesi, fiziksel olarak kendine güvenmesi, sosyal ortamlarda öz güvenini geri kazanması son derece önemlidir. Meme dikleştirme operasyonlarıyla kişinin öz güveni yeniden kazandırılabilir.

Neden Meme Dikleştirme Ameliyatı Yapılır?

Giydiği bir kıyafetin memelerindeki sarkma nedeniyle yakışmadığını düşünmesi ya da toplum içinde memelerini saklamak zorunda hissetmesi, bir kadının psikolojisini olumsuz yönde etkileyen durumlardır. Memelerde sarkma birçok kadının yaşadığı bir sorun olmakla birlikte bazı kadınlarda rahatsız edici boyutlara ulaşır. Bu durumda meme sarkmasının çözümü için kurumumuza başvurabilirsiniz. Meme dikleştirme ameliyatları konusunda kurumumuzdan güvenle hizmet alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA