fbpx

Madonna Lift

Madonna Lift Nedir?

Madonna Lift, Smart Pulse teknolojisine sahip, radyofrekans destekli fraksiyonel karbondioksit lazer ile yapılan bir uygulama olup, cilt gençleştirme ve yenileme için halen bilinen en etkili yöntemdir.

RF Destekli Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Teknolojisi Nedir?

10600 nm dalga boyundaki lazer ışınları ile ciltin üst katmanının soyulmasını sağlayan son sistem teknolojidir. Karbondioksit lazer ışınları özellikle su tarafından emildiği için direk olarak cildin üst 1.5-2 mm’lik tabakasına etki eder. Bu ışınlar cilde, arada sağlam cilt adaları bırakacak şekilde, adeta bir elek gibi desen oluşturacak şekilde gönderilir (fraksiyonel özellik). Her bir noktaya yollanan enerji, tek bir ışık huzmesi ile değil, çok sayıda parçalara bölünerek yollandığından, ışık huzmeleri arasında cilde soğuması için yeterli fırsat sağlanır. Bu özellik sayesinde; karbondioksit lazer ışınları sadece temas ettikleri yerde ve kontrollü hasar oluşturur. Lazer ışınları ile ciltte açılan mikro deliklerden, radyofrekans dalgaları yollanarak etkinlik daha da arttırırlır.Gerek lazer ışınları, gerek se Radyofrekans dalgaları cilt altı kollojen sentezini şiddetli bir şekilde uyarırken, elastin liflerin de sıkılaşmasını sağlarlar.

Madonna Lift Uygulama ve İyileşme Süreci Nasıldır?

Bu uygulama muayenehane şartlarında gerçekleştirilir. İşlemden 20 dk önce uygulama yapılacak tüm alana lokal anestezik etkili kremler sürülür. Yeterli analjezi sağlandıktan sonra işlem ortalama 15 dk kadar sürer. İşlem genelde ağrısız olarak tarif edilir.  İşlem sonrası uygulama alanında kızarıklık ve ödem gelişir. Ancak bu durum 48 saat içerisinde tamamen normale döner. Hasta uygulamanın olumlu etkilerini 2-3 gün içinde hissetmeye başlar ancak maksimum etkinin ortalama 6-8 hafta sonunda çıkacağını bilmek gerekir.

 Madonna Lift Yüzünüzde Ne Gibi Değişim Sağlar?

Karbondioksit Lazerin etki derinliği cildin ilk 1.5 – 2 mm sidir. Bu nedenle uygulamanın etkileri direk olarak ciltte gözlenebilir. En önemli etkisi; üstteki yorgun ve yıpranmış deriyi soyarak alttan yeni cilt oluşmasını sağlamasıdır. Cilt yüzeyinde oluşturduğu sıkılaşma sayesinde, özellikle sigara kullanan, güneşe fazla maruz kalmış ya da yorgun ciltler, uygulama sonrasında daha canlı, parlak ve gergin bir şekle bürünür. Yüzeyel kırışıklıklar %90 gibi bir oranda düzelir. Derin oluklar ise yüzeyelleşir. RF desteğiyle birlikte cilt altı kollojen sentezini tetiklemesi ve elastin lifleri uyarması neticesinde etkinliği 2 yıla kadar devam edebilir.

 Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Başka Hangi Amaçla Kullanılabilir?

Fraksiyonel CO2 lazerin, tedavisinde etkin olduğu bir çok sorun tanımlanmıştır. Ciltteki güneş lekelerinin azaltılması, derin akne skarlarının giderilmesi, iyi huylu cilt lezyonlarının ameliyatsız olarak çıkarılması, siğillerin tedavisi, faça ve jilet izlerinin temizlenmesi, kaza ve ameliyatlara bağlı izlerin giderilmesi gibi çok farklı amaçlarla kullanılabilir.