Karın Germe Fiyatları

Günümüz çağının en büyük sorunlarından biri olan kilo alma yani obezite ya da hamilelik sonucu karın bölgesinin fazla yağlanmasıdır. Kilo alıp verme durumlarında en çok başvurulan ve tercih edilen estetik cerrahi operasyonlardan biri de karın germe ameliyatıdır. Özellikle kadınlar, hamilelik sonrası oluşan, karın bölgesinde olan derinin sarkması, çatlaması ve akabinde rahatsız edici görüntü sonucu ya da hareket kabiliyetinin engellemesi şikayetiyle bu operasyondan faydalanmayı tercih etmektedirler.

Cerrahi Müdahale Olmadan Karın Germe

Karın bölgesinde ki yağlardan kurtulmak için, yağ aldırma ya da sporla birlikte kilo vermek ve sarkan karın derisi ve birbirinden ayrılmış karın kaslarını tekrar eski haline getirmek için, karın kaslarını birleştirmek cerrahi operasyon olmadan ya mümkün değildir ya da çok uzun disiplinli çalışma gerektirir. Öyle ki, ayrılan karın kasları, özellikle göbek deliğinin üzerinde, en çok da yandan durulup bakıldığında bariz belli olacak şekilde şişlik meydana getirir. Bunun dışında sarkan deri ise özellikle göbek deliğinin altında, alt karın kası dediğimiz bölge de meydana gelen sarkmayı toparlamak için karın egzersizleri yetersiz kalmaktadır. Kişinin kilo almadan önce ya da gebelik öncesi düzenli bir sportif yaşamı olması, karın kaslarının sağlam olması gerekmektedir. Bu durumda olan kişiler cerrahi uygulama olmadan belki bir ihtimal karın bölgesini eski haline getirebilirler, fakat bunun dışında kalan tüm hastalar da istenilen sonuca ancak ve ancak cerrahi müdahale gerekmektedir. Karın germe fiyatları hakkında oldukça geniş bir yelpazede farklı fiyatlar çıkabilir. Çünkü karın germe operasyonu kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla karın germe fiyatları da hastanın durumuna göre değişmektedir. 

Karın Germe Ameliyatı İz Bırakır mı? 

Estetik cerrahların ve hastaların en hassas olduğu noktalardan biri de iz kalmamasıdır. İşini profesyonel yapan kişiler tarafından, ameliyat yeri estetik dikişle kapatılacağı için sonrasında çok büyük bir iz kalmamaktadır. Ameliyat sonrası doktorunuzun verdiği tedavi ve uygulamaların düzenli yapıldığı takdirde böyle bir şikâyetiniz söz konusu olmayacaktır. Doktorunuz bu konuda sizlerle gerekli olan tüm bilgileri ameliyat öncesinde paylaşmaktadır. 

Kimler Karın Germe Ameliyatı Olmalıdır? 

Karın bölgesindeki sarkma ya da şekil bozukluğundan rahatsız olan herkes, gerekli tetkikler yapıldıktan sonra, ameliyata engel olacak sağlık problemi olmadığı sürece karın germe ameliyatı olabilir. Karın germe fiyatları durumuna göre değişkenlik gösterebilir, buna rağmen hastanın çok fazla maliyeti olmadan, fiyat fayda oranında sonuç olarak, ameliyat olan kişiyi mutlu ve memnun bırakan operasyonlardan biridir. 

  Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri 

Karın germe Ameliyatı sırasında, doktor hastası inceledikten sonra uygun yöntemi seçecektir. Ortadan karın germe ameliyatı ve yandan germe şeklinde yapılabilir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra buna karar verilebilir. Ortadan karın germe de karnın hemen kısmında kesik atılır. Kadınlarda sezaryen dikişinin olduğu bölgede yapılan kesi ile hemen hemen aynı yerdedir. Ayrılmış olan karın kasları birbirine yaklaştırılır, fazla olan deri alt kısımdan germe yapılarak alınır. Eğer hasta uygunsa karnın tam iki yanından da karın germe işlemi yapılabilir. Bu işlem de yandan gerilen deriler, kasık ve üst bacak üstünde de toparlanma sağlamaktadır. Karın germe fiyatları bu tercihlere göre de değişiklik gösterebilir. 

Karın Germe Ameliyatında Önemli Hususlar 

Bu tür estetik ameliyatlarda doktor hasta iletişimi oldukça önemlidir. Aklınızda kalan tüm soruları ve tüm isteklerinizi doktorunuzla konuşmalı, kafanızda soru işareti bırakmamalısınız. Ameliyat sonrası, hasta takibi ve doktorla olan diyaloglar da ayrıca önem taşımaktadır. Karın germe ameliyatı sonrası ve öncesi doktorunuzun sizden talepleri olabilir. İstediğiniz görünüme kavuşmak için birkaç kademe şeklinde ilerleme sağlanabilir, cerrahi karın germe bu kademede en önemli basamaktır. Bir diğer konu ise uzman ve deneyimli kişilerden yardım almanızdır. Ameliyat sonrası istediğiniz görünüme kavuşmak biraz zaman alacaktır. Ameliyat izleri kendini toparlayacak, zamanla karın da oluşan ödem yok olacaktır. Ameliyat sırasında en hassas nokta ise göbek deliğinin yerinin istenen yerde, normal ebatlarda ve doğal görünümde bırakılmasıdır. Bu da ancak uzman bir doktor tarafından yapılabilir. Göbek deliği ne çok küçük ne de çok büyük bırakılmamalı, natürel görünüme uygun bir şekilde yeniden dizayn edilmelidir Tüm bu konuları ve gerekli çalışmaları ameliyat öncesinde konuşmak, bilgilendirilmek, bu hizmeti alan hastanın en doğal hakkıdır. 

Profesyonel Karın Germe Operasyonları

Kurumumuz tüm bu konularda detaylı bilgi alabileceğiniz bir adrestir ve uzman kadrosuyla hizmetinizdedir. Karın germe fiyatları konusunda çığır açan yenilikçi, ilgili profesyonel kişi ve ekipleri tarafından her zaman sizlere yardımcı olacaktır.  Karın germe ameliyatı olan kişiler de ameliyat sonrası izlenen en önemli bulguların başında, yaşam kalitesinin yükselmesi gelir. Öyle ki, sadece görünüm kaygısına kapılmadan sadece istediği kıyafeti giyebilmek, ya da daha rahat hareket edebilmek için bu ameliyatı, güven   esas alarak, yaptıran hastalarımız oldukça çoktur. 

Özellikle kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilen bir yöntem olan karın germe ameliyatı hem fiyatları hem de kolaylığı açısından tercih edilmektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra doktorunuz anestezi uzmanı ile birlikte uygun olan yönteme karar verecek sonrasında bilgilendirme yapılarak sizi ameliyata alacaktır. Korkulacak ya da sizi tedirgin edecek bir ameliyat kesinlikle değildir. Her ameliyata girecek olan kişi, biraz da olsa ameliyat kaygısı taşıyabilir bu gayet normaldir, konuyla ilgili tüm kaygı ve soru işaretlerinizi doktorunuzla konuşabilirsiniz.

 Karın Germe Ameliyatı ve Gebelik  

Kadınların gebelik sonrası ister normal doğum ister sezaryen olsun, bu ameliyatı olmaları konusunda hiçbir sakınca yoktur. Sadece kişisel olarak karın bölgesinden şikayetçi olan, mutsuz hissediyorum diyen birçok kadın, bu ameliyat ile istediği görünüme sahip olabilir. Doğum sayısı fark etmeksizin bu ameliyatı olmak isteyen kadınlar olabilir. Sadece çoklu doğum yapan, birden fazla gebelik yaşamış kadınlar değil, tek bir   gebelik ile karın görüntüsü ve yapısı bozulmuş kişiler de karın gerdirme ameliyatı olabilir. Birçok kadın, gebelik öncesi ve sırasında gerekli önlemleri almasına rağmen, doğum sonrasında çatlak ve sarkmalarla karşı karşıya kalabilir. Bu önlemler çoğu zaman yetersiz kalabilir. Bir hasta badem yağı, argan yağı kullandım, sürekli nemlendirici sürdüm dese de bu yöntemler her zaman her kişiye   çok fayda etmeyebilir. Genetik yatkınlık bu konuda en önemli etkendir. Neyse ki, kısa süreli ve zahmetsiz cerrahi operasyonlardan faydalanmak için uzman doktorlarımız mevcuttur. 

Tüm bunların dışında, kilo alıp vermiş, ya da bölgesel yağlanma sonucu yağ aldırmış, cerrahi obezite ameliyatı yani tüp mide ya da benzeri ameliyat geçirmiş, verilen kilolar neticesinde karın derisi sarkmış kişiler de karın germe ameliyatını kadın erkek fark etmez tercih etmektedir. Kurumumuz, birçok estetik cerrahi işlem ve ameliyatta kendi başarılarını kanıtlamış, hasta memnuniyetini baz alarak, misyonu ve vizyonu her zaman hasta memnuniyeti ve güvenliği olan, uzmanlaşmış kadrosuyla tüm hastalara kusursuz hizmet vermektedir. Eğer siz de herhangi bir nedenle ya da nedene ihtiyacınız olmaksızın, karın bölgenizde şikayetçi olduğunuz fazlalık ya da sarkmalarla mücadele ediyorsanız gönül rahatlığıyla kliniğimize başvuru yapabilir, ihtiyacınız olan her bilgiyi alabilirsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA