Vücut güzelliği her insan için büyük önem taşıyor. Kişilerin kendine bakması, fizik olarak iyi görünmesi ve tüm bunların yanında sağlıklı bir beden yapısının olması insanların en çok önem verdiği konular arasındadır. Vücudu forma sokmak için insanlar birçok farklı uygulamaya başvuruyor. Bunlar arasında spor ve diyet de bulunuyor. Ancak spor ve diyet her zaman düzgün bir vücut yapısı için yeterli olmayabiliyor. Özellikle de karın bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmalar konusunda bu tarz uygulamalardan faydalanabilme şansınız yok. Karın bölgesini daha fit bir görünüme sokabilmek ve yaz aylarında rahat kıyafet giyebilmek için bu konuda cerrahi operasyonlardan yardım almanız gerekiyor.

 

Karın Estetiği Ne Anlama Geliyor?

Karın bölgesinin istenilen güzelliğe kavuşabilmesi için insanlar karın estetiği operasyonları yaptırabilme imkânına sahipler. Bu operasyonlar karın germe yani abdominoplasti uygulamasıdır. Karın germe işlemi karın bölgesinde oluşan aşırı yağlanma, kırışıklık ve sarkmaları ortadan kaldırmak için yapılan uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde hem kadınlar hem de erkekler çok daha güzel bir vücut formuna kavuşabiliyorlar. Karın germe işlemi ilerleyen yaşlarda ya da bir daha doğum yapmayı düşünmeyen tüm kadınlarda yaptırılabilir. Basit bir operasyon olduğu için uygulama insanların zorlanmasına ya da çekinmesine gereksinim duyacakları türden değildir. Kısa sürede tamamlanıyor. Karın germe ameliyatları insanların estetik kaygısından çok daha fazla faydası olan ameliyatlardır.

 

Karın Estetiğinde Uygulanan Operasyonlar

Karın estetiğinin sağlanabilmesi için yapılan uygulamalar farklıdır. Bunların başında yağ emme yani liposuction uygulaması geliyor. Bu uygulama aşırı yağlanma olan bölgelerdeki yağın alınması olarak tanımlanabilir. Bir diğer karın estetiği uygulaması da karın germe yani abdominoplasti uygulamasıdır. Bu uygulamalar içerisinde yağ aldırma işlemi çok sık olarak tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulamalar sayesinde insanların eski görünümlerine kavuşmaları birer hayal olmaktan çıkıyor. Hastaların her iki yöntemden birini seçmelerinin önemli nedenleri olduğu söylenebilir. Çünkü karın germe ve yağ emme işlemleri birbirinden farklı tekniklerdir.

 

Karın Germe Ve Yağ Aldırma Arasındaki Farklar

Karın germe işlemi karın duvarının şekillendirilmesine ve eski görünümünü kazanmasında son derece etkili olan bir yöntemdir. Yağ aldırma ise karın duvarında bulunan fazla yağ dokusunun emilerek çıkarılması ve buna rağmen deri de herhangi bir işlem yapılmamasıdır. Karın germe ameliyatında karın duvarındaki kaslar sıkılaştırılırken yağ emme işleminde yalnızca fazla yağlar çekiliyor ancak karın kasları üzerinde bir çalışma yapılmıyor. Bu nedenle liposuction uygulaması genelde karın kaslarında gevşeme olmayan kişiler için uygulanıyor. Bu da bu yöntemin çok fazla tercih edilmesindeki en önemli nedendir. Karın estetiği uygulamaları kişilerin kendini daha iyi hissetmesinde çok önemli olan operasyonlardır.

 

 

 

Karın Estetiği Uygulaması Neden Yapılıyor?

İnsanların belli bir zaman sonra karın estetiği uygulamasına başvurması vücutta oluşan birtakım deformelerin ortadan kaldırılması için uygulanıyor. Hamilelik dönemi sırasında çok fazla kilo alıp bu kiloyu hızlı bir şekilde veren kadınlar eski kilolarına döndükleri zaman karın bölgelerinde yüksek oranda bir gevşeme meydana geliyor. Göbek deliği kenarında oluşan çatlaklar, sarkmalar da kadınların fiziğini önemli derecede bozuyor. Bunun yanında obezite gibi çok ciddi kilo rahatsızlığı olan insanların da hızlı bir şekilde kilo vermesi yine karın bölgesinde aynı sorunlara neden oluyor. Bu da kişilerin görünümlerinden memnun olmamalarına neden oluyor. Karın estetiği uygulamaları ile eski canlı ve diri vücut görüntüsüne ulaşmak son derece basit bir işlemdir.

 

Karın Bölgesinde Oluşan Sarkmalar Rahat Eder Mi?

Karın estetiği için yapılan yağ aldırma ya da karın germe işlemlerinin genelde estetik kaygı için yapıldığı düşünülüyor. Bu işlemler estetik bir görünüm yanında daha sağlıklı bir şekilde yaşamı devam ettirmek açısından da son derece önemlidir. Karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar insanların çok büyük oranda sağlık sorunu yaşamasına neden olabiliyor. Örneğin ön tarafa doğru sarkan karın aynı zamanda iç organların ve bağırsakların da öne doğru sarkmasına neden oluyor. Bu da insanlarda bel ve sırt ağrısı gibi ciddi ağrıların oluşmasına neden oluyor. Bağırsakların şeklinde meydana gelen duruş bozukluğu ister istemez direkt olarak sindirim sistemini de etkiliyor. Tüm bu durumlar da sağlık açısından ciddi durumlar ortaya çıkarıyor.

 

Karın Estetiği Sonrasında Kişilerin İyileşme Süreleri

Karın estetiği yaptıran kişilerin iyileşme süresi biraz insanların bünyesine biraz da uygulamanın yapıldığı sorunun büyüklüğüne göre değişebiliyor. Karın germe ameliyatı yaptıran kişilerin birkaç gün mutlaka hastanede gözetim altında tutulması gerekiyor. Eve çıkan hasta 3 ya da 4 gün içerisinde dışarıya çıkabilir ve ufak tefek işlerini yapabilir duruma geliyor. Ancak bu kişilerin tam olarak işe dönebilmesi en azından 2 haftalarını alıyor. Ameliyat izlerinin görünürlüğünü yitirmesi de yaklaşık 3 hafta ile 6 hafta arasında değişiyor. Fakat çok az görünür hale gelmesi ise en azından 6 ayı buluyor. Karın estetiği uygulamasının bir diğeri olan yağ aldırma işleminde de durum neredeyse aynıdır. Bu uygulamaları yaptıran kişilerin bir süre ağır kaldırmaması ve ıkınmaması doktor tarafından dikkatle söylenen uyarılardır. Özellikle ameliyat dikişleri tam kapanmadan kişilerin kendilerini büyük oranda koruması gerekiyor.

 

Karın Estetiği Uygulama Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın estetiği yaptıracak olan kişilerin mutlaka alanında uzman olan bir doktordan yardım alması gerekiyor. Gerek karın germe gerekse yağ aldırma uygulamaları her ne kadar risksiz gibi görünse de kişilerin her zaman risk varmış gibi hareket etmesi gerekiyor. Doktorunuz sizin üzerinizde çeşitli tetkikleri yaptıktan sonra operasyon için sizlere bir tarih verecektir. Sigara, alkol kullanan biriyseniz operasyon öncesinde bunların terk edilmesi gerekiyor. Ayrıca kullandığınız bir ilaç varsa ya da ciddi bir rahatsızlığınız varsa bu durumu da yine doktorunuza bildirmeniz gerekiyor. Gerekirse diğer rahatsızlığınız ile ilgilenen doktorunuzu da bu durumdan haberdar edebilirsiniz.

 

 

Karın Estetiği Operasyonları Sonrası

Karın estetiği operasyonları sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken durumlar da vardır. Örneğin karın germe operasyonu geçiren bir hastanın mutlaka üç hafta boyunca karın bölgesine hem gece hem de gündüz korse takmaları gerekiyor. Bu süre sonrasında korse yalnızca gündüz takılıyor. Hastaların karın bölgesinde gerginlik oluşuyor. Gerginlikten çok etkilenmemeleri için de hastaların gece yatarken yatış düzenlerine dikkat etmesi gerekiyor. Bacaklarını biraz yukarı doğru çekerek uyumaları rahat etmelerini sağlayacaktır. Ağır kaldırmak, ani hareket yapmak, kasılmak hastaların yapmaması gereken hareketlerdir. Bu hareketler kişilerin dikişlerini zorlayacaktır ve çok fazla canlarının yanmasına neden olacaktır. Bandajların çıkarılması sonrasında hastalar banyolarını yapabilirler. Bu uygulamalar sonrasında doktor birtakım kremler verebilir. Doktorun verdiği tüm ilaç ve kremlerin düzenli şekilde kullanılması gerekiyor. İlk 6 hafta boyunca bu hastaların egzersiz yapması önerilmiyor. Ancak yavaş yavaş yürümekte herhangi bir sakınca yoktur.

 

Karın Estetiği Fiyatları

Karın estetiği fiyatları yapılan uygulamaya göre değişiyor. Hastaların vücutlarındaki deformasyona bakıldıktan sonra net olarak bir fiyat bilgisi verilebiliyor. Aynı zamanda karın germe ya da yağ aldırma işlemleri birbirinden farklı olduğu için fiyatları da birbirinden farklı olacaktır. Bazı insanlar bu operasyonları tek tek yaptırma ihtiyacı duyarken bazıları komple vücut estetiği yaptırma gereksinimi duyabiliyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA