Kalça Şekillendirme Ameliyatı Ve Süreçleri

28 Mart 20230

Kalça Şekillendirme Ameliyatı Ve Süreçleri Genel olarak, daha yuvarlak bir görünüm, cinsiyet şekillendirme ya da sadece doğal görünüm iyileştirmek için kalçalarınızın şekli değiştirilmektedir. Yapılan egzersizler kalçaları yeniden şekillendirmek için yeterli değildir. Bu nedenle de en etkili seçenek kalça şekillendirme ameliyatı olmaktadır.

 Kalça Şekillendirme Ameliyatı

Kalça şekillendirme ameliyatı, kalçaların şeklini iyileştirmek ve düzeltmek için yapılmaktadır. Öncelikle kalça bölgesindeki doğal oyukları ya da girintileri gidermeye odaklanmaktadır. Bu özellik keman şekline benzediği için genellikle keman kalçası olarak da bilinmektedir. Bunu yapmanın en yaygın yolu, kalçalara yağ transferi ya da greft yapan liposculpting olmaktadır.

Hastanın kalçalarına almak ve enjekte etmek için yeterli yağı yoksa, kalça dip dolguları veya implantlar kullanılarak kalça dip düzeltmesi de gerçekleştirilmektedir. Bu tekniklerin her ikisi ile de birçok hastanın arzuladığı daha dolgun, konturlu bir kum saati silueti yapılmaktadır.

 Kalça Şekillendirme Ameliyatı Öncesi

Genel olarak, bu ameliyatta; kalçayı etkileyen çok çeşitli koşullar için kapsamlı hizmetler sunulmaktadır. Kalça ile ilgili sağlık bakımı yönetimindeki uzmanlar; tanı uygulamasından ameliyat yapmaya ve rehabilitasyonu kolaylaştırmaktadır. Kendileri hastaların daha iyi bir yaşam kalitesi elde etmelerine yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Kalça dips ameliyatı, yağın yeniden dağıtılması ameliyatı olmaktadır. Aynı zamanda liposculpting, yağın vücudun bir bölgesinden emildiği zaman sonrasında trokanter bölgesine enjekte edilmektedir. . Bu yağ grefti ile kalça eğriliği düzeltilmektedir.

Alternatif olarak, konturlu bir silüet oluşturmak için dip bölgesindeki yağ da alınmaktadır. Yağ greftlerine alternatif olarak yapay dolgu maddeleri ya da katı silikon implantlar da kullanılmaktadır.

 Kalça Şekillendirme Ameliyatı İşlemleri

Kalça şekillendirme ameliyatı; genellikle ayakta tedavi prosedürü şeklinde yapılmaktadır. Doktor tavsiyesine bağlı olarak, büyük olasılıkla genel anestezi altına yapılmaktadır. Cerrahi adımlarda; ilk olarak, bir liposuction prosedürü kullanılıp, yağlar vücuttan alınmaktadır.

Kalçadan, mideden ya da iç uyluklarınızdan da yağ alınmaktadır. Yağın alınması için küçük kesiler yapılmakta ve bunlar dikilerek kapatılmaktadır. Sonrasında da bandajlanmaktadır. Yağ daha sonra vücudunuza yeniden enjeksiyon için hazırlanmaktadır. Yağ daha sonra kalça bölgenize enjekte edilmektedir.

 Kalça Şekillendirme Ameliyat Sonrası

Genellikle enjeksiyon yerinde dikiş gerekmemektedir. Bakım ve iyileşme süreçlerinde; 1 gece hastanede kalmanız gerekmese bile, yağ aşılama işleminden sonra yanınızda sizi eve bırakacak birlerinin olması gerekmektedir.

Yağ transferinden sonra birkaç hafta enjeksiyon ve kesi yerlerinde bir miktar ağrı ön görülmektedir. Morarma ve ağrı 2 hafta ya da daha fazla da sürmektedir. Kalça şekillendirme ameliyatının sonucu hemen fark edilmemektedir. Yağ greftinin tam olarak etkisini göstermesi 6 ay gibi bir süreyi bulmaktadır.

 Kalça Şekillendirme Ameliyatı Riskleri

Bu ameliyat; yağ aşılama ve liposuctiona göre düşük riskli ve basit bir ameliyat olmaktadır. Bununla birlikte, herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, her zaman bir miktar komplikasyon riski de bulunmaktadır. Kalça şekillendirme ameliyatından sonra sık görülen yan etkiler şunlardır:

 

Kesi veya enjeksiyon bölgesinde morarma ve ağrı

 

Enjeksiyon bölgesinde yağ migrasyonu veya çukurlaşma

 

Yağın alındığı veya enjekte edildiği bölgede şişlik ve kanama

 

Yara izi

 

Çok nadir durumlarda kalça ameliyatı sonrasında ateş ve akıntı da olmaktadır. Bu durum bir enfeksiyon olduğunu göstermektedir.

 

Kalça Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar

Genel olarak yapılan herhangi bir insizyonun yapıldığı alanı temiz ve kuru tutulmaktadır. Doktor tarafından izin verilene kadar suya, havuzlara veya jakuzili havuzlara girilmemektedir. Doktor izin verene kadar çok sıkı fiziksel aktiviteye geri dönmek için de acele edilmemektedir. Bu prosedürü yapmak için lisanslı, deneyimli bir sağlık uzmanı ile çalışılması gerekmektedir.

Yorum Yazın

https://drtamersakrak.com/wp-content/uploads/2024/01/DR-TAMER-SAKRAK-1.png

Dr. Tamer Şakrak Klinik olarak her zaman hastalarımızı estetik açıdan memnun etmeyi amaçlayıp bu doğrultuda devam ediyor.

Hemen Bilgi Alın
bt_bb_section_top_section_coverage_image