İstanbul’da En İyi Plastik Cerrahi

Estetik güzellik birçok kişinin önem verdiği bir alandır. Yüzde, vücutta, burunda veya başka bir yerde kişinin hoşuna gitmeyen, göze hoş gelmeyen bölgelerine estetik operasyonlarla müdahale edilebilir. Plastik cerrahi olarak da adlandırılan bu işlemler vücutta birçok alana uygulanabilir. Kişinin kendisini güzel hissetmesi mutluluğunun da yüksek olmasına neden olur. Mutluluğun tek gerçeği dış güzellik olmasa da güzel hissetmenin mutluluk üzerinde etkisi oldukça fazladır. Günümüzde artık birçok alanda plastik cerrahi uygulaması yapılmaktadır. Burunda, göz kapağında, boyunda, dudakta, alında, kol ve bacakta daha birçok bölgede pek çok kişi plastik cerrahiye başvurmaktadır.

 

Plastik Cerrahideki Yeni Gelişmeler

Dr. Tamer ŞAKRAK : Gelişen teknoloji sayesinde estetik operasyon alanında da birçok yenilik yapılmıştır. Son teknoloji cihazlarla sosyal yaşamı etkilemeden birçok plastik cerrahi uygulaması yapılmaktadır. Eskiden bıçak altına yatmak olarak adlandırılan ve gerçekten zorlu bir süreç içeren bu cerrahi müdahaleler sırf güzellik için bu kadar acıya gerek yok diye tercih edilmemekteydi. Ama gelişen teknoloji ve cihazlar sayesinde her ne kadar cerrahı müdahale olarak adlandırılsa da çoğu estetik operasyon ağrısız, acısız olmaktadır. Plastik cerrahi dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de çokça başvurulan bir işlemdir. Türkiye’nin çoğu şehrinde cerrahi uygulamalar yapılmaktadır. Tabi her alanda olduğu gibi mega kent İstanbul plastik cerrahi alanında da en iyi uzmanları ve imkanları bünyesinde barındırmaktadır. İstanbul’da en iyi plastik cerrahi nerede yapılır ve alanına göre en iyi uzman kimdir bu konu hakkında bilgi paylaşımı yapalım.

 

Plastik Cerrahi Ne Yapar?

Plastik Cerrahi ne yapar? Plastik cerrahi herhangi bir sebeple görüntüsü veya işlevinde sorun olan bölgeyi gerçeğe yakın bir şekilde onarır veya yeniler. En çok tercih edilen estetik operasyonları sıralayabiliriz.

Rinoplasti, bilinen adıyla burun estetiği birçok kişi tarafından tercih edilen bir plastik cerrahi işlemidir. Bu işlem ile burun kemeri kaldırılabilir, burun delikleri küçültülebilir, burun ucu kısaltılır. İsteğe göre burun yatağı daraltılır veya ihtiyaca göre nefes alma, burun eti gibi sağlık sorunları çözülebilir.

Kadınların kendilerini kadın hissetmesini sağlayan en önemli organ memedir. Birçok kadın bebek emzirme veya yaş etkeni gibi sebeplere bağlı olarak meme estetiğine ihtiyaç duyar. Meme büyükse küçültülebilir, küçükse büyütme işlemi plastik cerrahi ile yapılabilir. Ayrıca meme sarkıksa dikleştirme işlemi veya asimetrik bir durum varsa düzelme işlemi estetik operasyonla yapılır. Erkekler de meme estetiği yapımı çok yaygındır. Erkeklerde bu operasyon fazla biriken yağ oranı ile büyüyen erkek memesi bu yağ boşaltılması ile eski görüntüsüne kavuşur.

 

Liposuction Yöntemi Ve Karın Germe

Vücuttaki istenmeyen yağlar liposuction yöntemi ile boşaltılır. Karın bölgesi ve kalçadan yağ boşaltılması işlemi oldukça yaygın olarak uygulanmaktadır.

Karın germe operasyonu da yine plastik cerrahi alanına giren bir uygulamadır. Doğum sonrası veya aşırı kilo kaybı sonrası gevşeyen karına uygulanan bir operasyondur. Karın fazlası alınır ve karın kasları geliştirilir. Bu uygulama çok başarılı sonuçlara sahip bir uygulamadır. Birçok kişi bu uygulamayı yaptırmaktadır.

 

Yüz Çevresinde Yapılan Estetik Çalışmalar

Blefaroplasti yani bilinen adıyla göz kapağı estetiği, pek çok kişi tarafından tercih edilen bir operasyondur. Yer çekimi, yaşlanma gibi faktörler sonucunda göz kapakları sarkmaktadır. Daha yaşlı bir görüntüye neden olan bu durumdan kurtulmak için insanlar plastik cerrahi uzmanlarına başvurmaktadır. Estetik operasyonlar ile göz kapağı normal görüntüsüne kavuşur. Torbalanmış yağ dokusu da alınarak kişiye daha genç ve sağlıklı bakışlar kazandırılır.

Kaş kaldırma operasyonu da çok şık yaptırılan bir operasyondur. Kaş uçlarının kaldırılması ile yapılan bu işlem ile kişi daha çekici bakışlara sahip olur. Bu uygulama saç içinden yapıldığı için herhangi bir iz kalmaz.

Yüz germe işlemi de genç bir görünüm için tercih edilen bir operasyondur. Saç içinden kulak önüne atılan bir kesi ile sarkmış fazla deri alınarak cilde daha diri bir görüntü katılır. Kaş kaldırma, göz kapağı germe gibi işlemelerle birlikte uygulandığında bu operasyonlar sonucu oldukça genç bir görünüm kazanmak mümkündür.

 

Diğer Bazı Estetik Operasyonlar

Yüze ve dudağı yağ enjeksiyonu da bir estetik işlemdir. Birçok nedenle azalan veya yer değiştiren yağ dokuları sebebiyle ciltte yaşlı bir görünüm oluşur. Bu sebeple vücudun herhangi bir yerinden alınan yağ doku cilt altından yüze ve dudağa uygulanır. Bu uygulama sonrasında daha dolgun gözüken yüz ve dudak güzelliği ön plana çıkar.

Kulak estetiği en çok kepçe kulak sahibi olarak doğan kişilerin başvurduğu bir ameliyattır. Kulak ameliyatında kesi kulak arkasında kaldığı için hiçbir iz belli olmaz. Kulak fazlalığı alınarak kepçe kulak görüntüsünden kurtulmak mümkündür.

Çene ve Elmacık Kemiği estetiği de çok sık yapılan bir uygulamadır. Yetersiz olan kemik gelişimine sentetik destek ile daha belirgin bir görünüm kazandırılır. Bacak estetiği de sık yapılan bir operasyondur. Fazla yağ doku liposuction ile alınır. Dizde eğrilik varsa protez yerleştirilerek düzeltilir. Sarkan deri varsa alınarak gergin ve hoş bir görüntü elde edilir.

 

İstanbul Plastik Cerrahi Fiyatları

Plastik cerrahi işlemi yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettikleri konu elbette ki fiyat konusudur. İstanbul plastik cerrahi fiyatları yapılacak işleme, kullanılacak malzeme ve cihaza göre değişiklik gösterir. Kaş kaldırma, göz kapağı gibi kolay işlemli estetik operasyonlarla daha kapsamlı olan burun estetiği, kulak estetiği gibi operasyonların fiyatları birbirinden oldukça farklı olabilir. Yapılacak olan işlemin içeriği de fiyatta önemli bir etkendir. Mesela yüz germe operasyonu içeriğinde kaş kaldırma ve göz kapağı estetiği de barındırırsa ayrı bir fiyatlandırma uygulanır. Sadece yüz germe işleminde farklı fiyat uygulaması yapılmaktadır. Yüzün de kaç bölgesinde germe işlemi yapılacağı fiyatta etkilidir. İstanbul da en iyi plastik cerrahi uzmanı ile yapacağınız bir ön görüşme ile ne istediğinizi tam olarak anlatabilirsiniz. Bu görüşme de uzman da size hangi işlemlere ihtiyacınız olduğunu ne kadar sürede uygulanabilecek olduğunu anlatır. Hasta doktor ortak kararı ile işlemler belirlenir. Sizlere fiyat ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilir. Yapılacak olan işlemler toplu olarak yapıldığı zaman da belirli indirimler uygulanmaktadır.

 

Plastik Cerrahi İstanbul Avrupa Yakası

Birçok alanda gelişmiş olan İstanbul da her imkâna ulaşmak mümkündür. Özellikle tedavi anlamında İstanbul birçok başarılı hastane ve doktora sahiptir. Dünyanın ve Türkiye’nin birçok yerinden İstanbul‘a tedavi için gelen binlerce kişi var. Özellikle plastik cerrahi anlamında ses getiren birçok uzman ve hastaneye sahip olan İstanbul birçok başarılı estetik operasyona imza atmıştır. Plastik Cerrahi İstanbul Avrupa Yakası bu alanda daha çok imkâna sahiptir. Alanında uzman birçok uzman İstanbul Avrupa Yakasında estetik operasyon hizmeti sunmaktadır. Ünlülerin de yoğun olarak bulunduğu İstanbul’da uzmanlar özel klinik muayenelerinin ardından son teknoloji kullanılarak operasyonları gerçekleştirir. Estetik bir görünüme kavuşmak isteyen herkes önce ne istediğini bilmeli ve bu işi iyi yaptığı kanıtlanmış uzmanlarla istişare ederek operasyon yapılmalı. Tam olarak ne istediğinizi anlatmadan yapılan, uzman tarafından ne yapılacağı tam anlaşılmadan başlanan ve yapılan estetik operasyonlarda istenmeyen sonuç ortaya çıkar. Bu durum da işlemin tekrar yapılmasını gerektirir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA