İstanbul’da En İyi Plastik Cerrahi 2021

Tıp ve medikal estetik alanında yaşanan gelişmeler günümüz insanlarının işini kolaylaştırmıştır. Estetik operasyonların her biri kendine has yöntemler ve zorluklar barındırır. Bu doğrultuda bu zorlu ameliyatları gerçekleştirecek olan kişilerin alanında uzman ve deneyimli olması büyük bir avantajdır. Çünkü işini bilen uzman doktorlar sayesinde istenilen sonuçlar elde edilir.

Vücudun çeşitli bölgelerinde yapılan estetik operasyonlarının başarısı plastik cerrahın deneyimine bağlıdır. Tercih edilen estetik operasyon doğrultusunda uzman doktorlar öncelikle hastaları ön muayeneye tabi tutarlar. Burada hastanın işlem göreceği bölge üzerinde incelemeler yapılır ve hastanın tercih edilen ameliyata uygun olup olmadığına karar verilir.

İstanbul’da en iyi plastik cerrahi 2021 seçimi yapılırken doktorun referans bilgilerinin uygun olması ve cerrahi alanında profesyonel davranması gerekir. Bunun dışında doktor seçimi ile beraber klinik seçimi büyük önem taşır. Söz konusu tercih edilecek hastanenin hijyen koşullarını sağlaması ve hastaları üzerinde iyi bir izlenim bırakması gerekir.

Plastik Cerrahi Ne İş Yapar?

Plastik cerrahlar kişinin dış görünüşü ile ilgili yaşadığı sorunları ortadan kaldırarak sahip olmak istediği estetik ve güzel bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur. Plastik cerrahlar 6 yıl tıp eğitimi aldıktan sonra uzmanlık sınavına hazırlık yaparlar. Uzmanlık sınavının kazanılması ile beraber 6 yıl uzmanlık eğitimi alıp ardından plastik cerrah olurlar. Önemli bir uzmanlık dalı olan plastik cerrahi estetik operasyonlarını günümüz imkânları koşulunda en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışır.

Çünkü günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak kullanılan cihazlar ve aletler estetik operasyonlarını daha kolay hale getirmiştir. Yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde gerçekleşecek olan estetik operasyonlar plastik cerrahlar tarafından tespit edilen sorunlar doğrultusunda gerçekleşir. Dış görünümüne önem veren kişiler tercih ettikleri estetik operasyonlar doğrultusunda yeni bir görüntüye sahip olurlar.

Estetik operasyonlar sayesinde kişiler gençleşmenin yanında daha belirgin ve dikkat çekici vücut hatlarına sahip olurlar. İstanbul’da en iyi plastik cerrahi 2021 yapılan araştırmalar doğrultusunda belirlenmeye çalışılır. Plastik cerrahın alanında uzman bir doktor olması işlemin başarısını ve iyileşme sürecini olumlu manada etkiler.

Burun Estetiği

Günümüz insanları tarafından en çok tercih edilen cerrahi işlemlerden biri olan burun estetiği sayesinde kişiler yüz hatlarına uygun burun yapısına sahip olurlar. Burun estetiği ve kullanılan yöntemler sayesinde şekilsel bozukluğu bulunan burun yapıları düzeltilmeye çalışılır. Yüz estetikleri içerisinde en zor olanı ve en çok tercih edileni burun estetik ameliyatıdır. Gerçekleşen operasyonla beraber burun istenilen şekle gelir.

Burunda bulunan burun kemeri, burun düşüklüğü, burnun yayvan ve geniş olması, burun deliklerinin geniş olması gibi problemler rinoplasti ile ortadan kaldırılır. İstanbul’da en iyi plastik cerrahi 2021 yapılan araştırmalar sonucu alanında başarılı plastik cerrahlar seçilir. Plastik cerrahın deneyimi başarısı ile doğru orantılıdır.

Karın, Bacak, Kol Germe

Plastik cerrahi alanına giren germe operasyonları vücutta kilo alıp verme ve doğum sonrası meydana gelen sarkıklığı gidermek amacıyla tercih edilir. Bu konuda en iyi plastik cerrahlardan yardım alınarak meydana gelen gevşeme ve sarkmalar ortadan kaldırılır. Kendini bırakan ve gevşeyen kaslar kullanılan yöntemle birlikte sıkı hale getirilir. Gevşemiş ve sarkmış deri fazlalıkları çıkarılır hem karın hem kol hem de bacaklar sıkı ve gergin bir yapıya kavuşur. Düzgün bir vücuda sahip olmak germe ameliyatları ile mümkündür. Germe ameliyatlarını gerçekleştirecek olan plastik cerrahlar bu konuda en yeni teknolojileri kullanarak hastaları istenilen sonuca ulaştırır.

Yüz Germe Estetiği

İnsan vücudunda İlk göze çarpan bölge yüz kısmıdır. Bu nedenle yüzün sıkı ve gergin görünmesi oldukça önemlidir. Rüzgârlı operasyonu yüzde görülen sarkma ve ince çizgileri ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Yüz germe operasyonu sırasında kulakların ön bölgesinden saç içerisine doğru kesiler atılır.

Atılan bu kesirler yardımıyla fazla deri çıkarılarak yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar giderilir. Yüz gençleştirme için tercih edilen yüz germe operasyonu İstanbul’da en iyi plastik cerrahi 2021 uzmanları tarafından yapılır. Yüz germe operasyonu sırasında yüzde yapılan kaş kaldırma, dudak estetiği ve alın germe işlemleri de yapılarak yüz daha düzgün bir hale getirilir.

Meme Estetiği

Kadınların düzgün bir vücut formuna sahip olmasında önemli bir yere sahip olan göğüsler yerçekiminin ve yapılan doğumların etkisi ile sarkmaya başlar. Sarkmış göğüsler uzman plastik cerrahlar tarafından dik bir forma kavuşturularak düzgün bir yapıya sahip olur. Ayrıca meme küçültme ve meme büyütme ameliyatını da son zamanlarda en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yerini almıştır.

Kullanılan yöntem ve metotlar sayesinde vücudun ve omuzların yapısına uygun meme estetiği gerçekleştirilir. Meme büyütmek için dolgu malzemeleri kullanılırken meme küçültme operasyonlarında ise fazla olan yağ dokusu meme içerisinden çıkarılır.

Meme estetiği operasyonları İstanbul’da en iyi plastik cerrahi 2021 doktorları tarafından en modern ve kaliteli yöntemlerle yapılır. Böylece hem estetik açıdan güzel bir vücuda sahip olmak mümkünken hem de kullanılan sağlıklı yöntemler ile ameliyat sonrasında herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılmaz.

Yağ Alma Ameliyatı

Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan fazla kilolar yapılan spor ve diyetler sonuç vermeyince insanları farklı yöntemlere yönlendirmiştir. Günümüz teknolojisi kullanılarak en iyi şekilde yapılan Liposuction yani yağ aldırma ameliyatları uzman plastik cerrahlar tarafından yapılarak bölgesel incelme sağlanır. Vücudun şekillenmesinde önemli bir yere sahip olan Liposuction insanları daha keskin ve belirgin vücut hatlarına kavuşturur. Liposuction sırasında vücutta istenmeyen yağ birikintileri kanüller yardımıyla dışarı alınır. Bu işlem sırasında herhangi bir dokuya zarar verilmez.

Genital Bölge Estetiği

Genital bölge estetiği son dönemlerde kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik operasyondur. Özellikle vajina daraltma operasyonu plastik cerrahlar tarafından istenilen şekilde gerçekleştirilir. Böylece bayanlar psikolojik olarak rahatlayarak sağlıklı bir cinsel hayat sürdürürler.

Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesi ile beraber üst göz kapakları ile beraber gözün alt kısmında da birtakım farklılıklar ortaya çıkar. Gözaltında torbalanma meydana gelirken göz kapağında da sarkmalar görülür. Göz kapağı estetiği ile torbalamaya neden olan yağ dokuları başarılı bir şekilde alınırken sarkmış deri ve kasları toparlayarak kişilerin daha genç ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. Böylece yıllara meydan okumak ve genç bir bakışa sahip olmak göz kapağı estetiği ile mümkündür.

Dudak Dolgusu

Genel itibariyle bayanlar tarafından tercih edilen dudak dolgusu dudağın daha hacimli ve dolgun gözükmesini sağlar. Bu doğrultuda plastik cerrahlar tarafından kullanılan dolgu malzemesi yardımı ile dudak istenilen forma getirilir. Alt ve üst dudağın asimetrik bir yapıya sahip olması ve dudağın ince olması halinde tercih edilen dudak dolgusu belirgin bir dudak yapısı için tercih edilir. Vücudun farklı yerinden alınan yağ enjeksiyonu dudağa takviye edilir. Bu konuda yardım alınacak plastik cerrahinin alanında uzman olması ve kullandığı malzemelerin ise sağlık bakımından elverişli olması gerekir.

Kepçe Kulak Estetiği

Doğuştan gelen kepçe kulak yapısı beraberinde ciddi sorunlara yol açıyor. Bu konuda insanların ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla plastik cerrahlar tarafından kullanılan başarılı yöntemler sayesinde kepçe kulak görüntüsü son buluyor. Kepçe kulak görüntüsüne sahip olan kişilerde kepçe kulak estetiği çocuğun okula başlamadan önce yapılması tavsiye edilir. Atılacak olan kesi izleri kulağın arka tarafından yapılır bu nedenle herhangi bir ize rastlanmaz.

Plastik Cerrahi Hangi Hastalıklarla İlgilenir?

Önemli bir uzmanlık alanı olan plastik cerrahi kişilerin fiziksel görünümleri ile ilgilenir. Birçok kişi vücudunun dış görüntüsünden rahatsızlık duymakla beraber yaşlanmanın etkisi ile beraber yeni sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Soluğu plastik cerrahlar da alan kişiler gerçekleşen estetik operasyonlarla yeni bir görüntüye sahip olurlar.

Plastik cerrahlar vücutta bulunan organların şekilsel olarak kötü görüntüsünü ortadan kaldırır. Kötü görüntüyü ortadan kaldırılırken bu organların fonksiyonları korunmaya çalışılır. Hastanın görünümünü iyileştirmek ve çekiciliğini geliştirmek için kullanılan yöntem ve tekniklere plastik cerrah tarafından karar verilir. Bu doğrultuda plastik cerrahlar yetenek ve deneyimlerine bağlı olarak en modern ve yeni teknolojileri kullanarak hastaları memnun etmeye çalışır.

Plastik cerrahlar yüz şekil bozuklukları, çene bozukluğu, kepçe kulak görüntüsü, burun yapısı, meme estetiği, genital bölge estetiği, kol, bacak, karın germe işlemleri, yara izleri, yanık izleri, el ve ayakta görülen eksiklikler ve şekilsel bozukluklar, saç ekimi ve cilt bakımı gibi tüm sorunlar ile yakından ilgilenir. Bu nedenle dış görüntüsünden rahatsızlık duyan bireyler alanında başarılı bir plastik cerrahtan randevu alarak yaşadığı problemi en iyi şekilde giderebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA