İstanbul Burun Estetiği

Tıptaki adı Rinoplasti olan burnun estetik ölçülerde şekillendirildiği operasyonlardır.  Rinoplasti kapsamına burun küçültme veya büyütme, burnun yüz ölçülerine uygun ayarlanması,  uç kısmındaki istenmeyen bozukluğun giderilmesi,  kanatlardaki girinti ve çıkıntılar,  bütün bunların tamamı burun estetiği ameliyatının kapsamı içine girmektedir.  Operasyon genel anestezi altında çok büyük kesiler olmadan yapılmaktadır.  Burun estetiğinde daha çok kıkırdaklarla burun şekillendirmesi yapılmaktadır.  Ancak burnun şekil bozukluğunun ölçüleri dikkate alınarak,  bazı durumlarda kemik ve kıkırdak alınabilir veya dolgu ile bu bölge doldurulabilir.  Burun estetiğinde daha çok simetri sağlanmaya çalışılmaktadır. Aynı zamanda burun estetiği solunum güçlüğü çekenler de yapılmaktadır ve buna aynı zamanda Deviasyon da denilmektedir.  Burun estetiği ameliyatı sonucunda hem estetik bir buruna sahip olunur hem de hastanın rahat nefes alması sağlanır. Dolayısıyla yaşam kalitesini arttıran işlemlerden biridir. İstanbul burun estetiği bu konuda yeni nesil teknikler uygulanarak yapılan operasyonların merkezidir.

 

İstanbul Burun Ameliyatı Tavsiye

Burun estetik operasyonları kişinin yüz yapısına göre,  dolayısıyla özel olarak tasarlanıp planlanmaktadır.  Hasta ameliyat öncesi muayeneye gittiğinde hekim hastaya nasıl bir burun yapacağını çekilen fotoğraflar üzerinden göstererek,  hastanın ameliyat sonrası karşılaşacağı burnu önceden görmesini sağlar.  Burun estetik ameliyatı son derece önemli bir ameliyattır.  Geriye dönüş şansı yoktur.  O nedenle bu yapılacak olan estetik operasyon,  yüzün şeklinde değişiklikler yapacağı gibi yüzün karakterini de oturacaktır.  Dolayısıyla İstanbul burun ameliyatı tavsiye önerilerini dikkate alarak burun estetik ameliyatı yapılmasında fayda vardır.  Son derece önemli operasyonlardan biridir.  Burun operasyonlarında Doktor 3D bir görüntü ile hastanın ameliyattan sonraki burnunun nasıl olacağı konusunda kesin bilgi vermektedir.

 

İstanbul Burun Estetiği Tavsiye 2019

Burun estetiği günümüzde uzman ve konusunda tecrübeli hekimler tarafından büyük bir başarıyla yapılmaktadır.  Ancak bu konuda İstanbul burun estetiği tavsiye 2019 yılında trend olan hekimleri ve uygulanan burun estetiklerini incelemenizi öneririz.  Hastalar bazı durumlarda burun estetiğini kulak burun boğaz uzmanlarına yaptırmak istemektedir.  Ancak burun estetik operasyonu,  kesinlikle plastik cerrahinin alanına girmektedir.  Dolayısıyla burna estetik bir görüntü vermek tamamen plastik cerrahların mesleki alanına girmektedir.  Burun estetiği yaptırmaya karar veren hastalar,  burnunda beğenmediği kısımları,  kendisini rahatsız eden konuları hekimle paylaşmalı,  hekimde bu rahatsız edici durumlar üzerinden olabilecek en uygun burun modelini hastaya uygulamalıdır.  Bu nedenle seçilecek plastik Cerrah bu konuda son derece önemlidir.

 

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetik ameliyatına karar vermek önemli konulardan biridir.  Ameliyatın nasıl yapılacağı ve kullanılacak teknikler plastik cerrahinin alanına girmektedir.  Estetik kaygı ile yapılan estetik ameliyatlarda burun estetiği fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir.  Bunun nedenlerinden en önemlisi ameliyatın yapılacağı hastane,  hekimin bu konudaki uzmanlığı,  tecrübesi ve uzun zamandır Hekim’in yaptığı estetik burun modelleri incelenerek karar verilmelidir.  İstenilen ideal bir buruna sahip olmanın belli koşulları vardır.  Bu konuda en doğru tavsiye en iyi hekimi bulmaktır.  Çünkü burun estetik ameliyatı ciddi bir olaydır ve yapıldıktan sonra geriye dönüşü yoktur.

 

Burun Ameliyatı Doktor Tavsiye 2019

Burun yüze ifade veren fonksiyonel olarak çok önemli görevleri olan,  aynı zamanda görselliği tamamlayan bir organdır.  Bu sebeple burun estetiği yalnızca görsellik anlamında değil aynı zamanda Deviasyon denilen bir nefes alma problemini de gidermeyi hedefleyen bir operasyondur.  Tıpta Rinoplasti Operasyonu ile bilinen burun estetik ameliyatı,  sıradan bir ameliyat değildir.  Burun estetik cerrahi operasyonları ciddi ameliyat olmanın ötesinde burun ameliyatı doktor tavsiye 2019 bu konuda en doğru bilgiye ulaşmada etkili olmaktadır.  Doktor referanslarını topladıktan sonra hekimle konuşmak ve yüzünüze en uygun burnun hangisi olacağına hekimle birlikte karar vermek en doğru yöntemdir.

 

Burun Estetiği Doktor Önerisi

Burun estetiği günümüzde son derece başarılı hekimler tarafından yapılmaktadır.  Burun estetiği Doktor önerisi kapsamında karar verilecek ise doktorun sizden önce yaptığı burunları inceleyerek,  daha önce aynı doktora estetik ameliyatı yaptırıp memnun kalan insanlarla görüşerek,  karar verilmelidir.   Ardından kafanızda oluşabilecek en ufak soru ve ayrıntıyı,  hekiminize danışarak ayrıntılı olarak ele almak en doğru yöntemdir. Nasıl bir burun yaptırmak istediğinizi ve beklentilerinizi çekinmeden sormak,   karar vereceğiniz bir burun estetik ameliyatını her zaman sağlıklı kılacaktır.

 

Burun Estetiği Profesörleri

Türkiye sağlıkla ilgili konularda ve özellikle cerrahi müdahalelerde son derece başarılı bir ülkedir.  Başarılı olmasının göstergelerinden bir tanesi uluslararası düzeyde en fazla sağlık turizmi gerçekleşen ülke olmasıdır.  Özellikle estetik cerrahi konusunda burun estetiği profesörleri son derece başarılı hocalardır.  Profesör oluşları,  yaptıkları iş,  mesleki deneyimlerini göstermektedir.  Dolayısıyla burun estetik ameliyatı kararı verirken hekimin akademik kariyerine bakmak da doğru karar vermenin bir parçasıdır.

 

Burun Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetik operasyonları farklı iki yöntemle yapılmaktadır.  Bunlardan biri açık burun estetiği,  diğeri ise kapalı burun estetik ameliyatlarıdır.  Hekim hastaya uygulayacağı yöntemin ne olacağına kendisi karar vermektedir.  Ancak bunu hastayla ameliyat öncesi paylaşır.  Burnun yapısına göre görselliği bozacak durumlar varsa Hekim hangi yöntemi kullanılacağına hasta ile birlikte karar vermelidir.  Ayrıca ameliyat öncesi burun estetik ameliyatının avantajları ve dezavantajları da hasta ile konuşularak ortak karar verilmektedir. Burun estetik yöntemleri nelerdir konusu hekimin alanına girmektedir.

 

 

 

Açık Burun Estetik Ameliyatı Nedir?

Açık burun estetik Açık burun estetiği ameliyatı nedir sorusu genellikle hastalar tarafından merak edilen konudur. Gerek açık gerekse kapalı burun estetik ameliyatı ayrıntılı ve kapsamlı bir ameliyattır.  Açık burun ameliyatında hem görsel şekil verilmekte hem de burnun Deviasyon denilen fonksiyonel rahatsızlıkları giderilmektedir.  Dolayısıyla bu ameliyat tekniği başarılı hekimler tarafından yapıldığında son derece olumlu sonuçlar veren bir ameliyattır.  Bu ameliyatta burundaki istenmeyen bozuklukların tamamı düzeltilmektedir.

 

Kapalı Burun Estetik Ameliyatı Nedir?

Kapalı burun estetik ameliyatı diğer ameliyattan çok daha fazla tercih ediliyor.  Öncelikle bu ameliyat diğeri kadar kapsamlı bir ameliyat değildir. Dolayısıyla burada bir kesi işlemi yapılmaz.  Burun deliğinin ortasındaki kısımdan içeriye girerek Cerrah düzeltmesi gereken kısımları içerden düzeltmektedir.   Atılacak olan dikişlerin tamamı iç kısımda bulunmaktadır.  Bu operasyon diğerine göre daha kısa sürede ve daha hızlı iyileşme göstermektedir.  Yani kapalı burun estetik ameliyatı nedir sorusunun yanıtı tam da burada bulunmaktadır. Dikiş ve kesi olmadan,  tamamen iç kısımdan çalışılarak burundaki düzeltmeler yapılmaktadır.

 

Burun Estetik Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastalar burun estetik ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmelidir kısmını öncelikle Doktor tavsiyelerine uyarak yerine getirmek zorundadırlar.  Buruna darbe almak yapılan işlemi zor duruma sokabilir.  Dolayısıyla burnunuza darbe almamaya çalışmalısınız.  Yatış pozisyonu hekimin önerisi doğrultusunda yapılmalı ve banyo yaparken saçlar geriye doğru atılarak banyo yapılmalıdır.  Yüzde uygulanacak en ufak sert hareketler buruna zarar verebilir.  Ayrıca Sigara içmek bütün ameliyatlarda olduğu gibi burun estetik ameliyatlarında da yaranın iyileşmesini geciktirir.  İyileşme süresince sigara içilmemesi en doğru yöntemlerden biridir.

 

Ameliyat Sonrası Oluşan Morluklar

Günümüzde Sağlık konusunda son derece olumlu gelişmeler yaşanmaktadır.  Her alanda olduğu gibi plastik cerrahi alanında da yeni teknikler hekimler tarafından uygulanmaktadır.  Önceleri burun estetik ameliyatlarından sonraki süreç daha sıkıntılı bir süreçti,  ancak günümüzde önceki sorunlar yaşanmamaktadır.  Genel anestezi altında yapılmasına rağmen ve burun üzerinde birçok işlem yapılmasına rağmen gözaltı morlukları eskiye göre daha azalmıştır.  Hekimin ameliyat sonrası süreçte ki önerileri dikkate alarak uygulandığında,  ameliyat sonrası oluşan gözaltı morlukları daha kısa sürece de iyileşecektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA