İstanbul Burun Estetiği 2021

Modern tıp tekniklerinin kullanıldığı günümüzde estetik operasyonları zor görünmekle birlikte tercih edilen yöntemler sayesinde hastalar kısa sürede iyileşme gösterirler. Burun estetiği son dönemlerde en çok tercih edilen cerrahi operasyonlardan biridir. Çünkü insan yüzü en çok dikkat edilen bölgedir. Burun ise yüzün tam orta kısmında yer aldığı için yüz mimiklerini önemli ölçüde etkiler.

Bu nedenle burnun yüz hatları ile uyumlu olması hoş bir görüntü sağlar. Fakat kimi zaman doğuştan gelen şekilsel bozukluklar ile sonradan meydana gelen travmalar sonucu görülen sorunlar burun estetiği ile giderilmeye çalışılır.

İstanbul burun estetiği 2021 burun ile ilgili yaşanan tüm problemleri ortadan kaldırarak daha belirgin yüz hatlarına uygun burun tipine sahip olmanıza yardımcı olur. Burun estetiği sonunda uzman ve deneyimli plastik cerrahlar tarafından dikkatli bir şekilde yapılır. Uygulama sırasında burun dokusuna zarar vermeden istenilen sonuca ulaşmak hedeflenir.

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti yani burun estetiği doğuştan getirilen şekilsel bozukluklar ve kaza, travma sonucu meydana gelen hasarların giderilmesi konusunda tercih edilen cerrahi bir işlemdir. Burun estetiği ile birlikte burun yeniden şekillenerek yüzü yapısına uygun hale getirilir. Yüzün merkezinde yer alan burun görüntü itibariyle düzgün olması gereken bir organdır.

Fakat bazen bu durum istenilen düzeyde olmayabilir. Bu doğrultuda birçok kişi burun estetiğine yönelir. Genel olarak kabul görmüş oranlar doğrultusunda burun yeniden yüze uyumlu hale getirilmeye çalışılır. Rinoplasti sırasında hastanın ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurulur. İstanbul burun estetiği 2021 hastaların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda şekillendirilir.

Burun Estetiğinde Amaç Nedir?

Rinoplastinin amacı burnu yüze uyumlu hale getirmek. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı kişileri hem estetik açıdan güzelleştirmeyi amaçlar hem de nefes sorunu yaşayan kişilerde daha rahat nefes almayı hedefler. Her ameliyat gibi burun estetiğinde de uzman cerrahlar mükemmel bir sonuca ulaşmayı amaçlar. Fakat bunun için doktorun deneyimi ve yeteneği çok önemlidir. Ameliyattan iyi bir performans elde etmek aynı zamanda hastanın sağlık durumunun elverişli olmasına ve burnu ile ilgili yaşadığı şekilsel bozukluğun derecesine de bağlıdır.

Rinoplasti Çeşitleri

Burun estetiği ameliyatı iki farklı yöntem ile yapılır. Bunlardan ilki kapalı rinoplastidir. Bu ameliyat boru içerisinden yapıldığı için tipte herhangi bir yara izi meydana gelmez. Kapalı rinoplasti her ne kadar uzman doktorun görüş alanını daraltsa da iyileşme süreci olarak daha avantajlıdır. Günümüzde doktorların yüzde doksanı bu tekniği kullanarak burun estetiği ameliyatını gerçekleştirir. Açık rinoplasti ise uzman doktor tarafından bölüm içerisinden atılan kesirler ile ilerleme sağlanır.

Burun istenilen forma kavuştuktan sonra deri ve doku yeniden bunun üzerine yerleştirilir. Bu yöntem doktorun görüş alanını genişletti için doktor tarafından daha avantajlıdır. Fakat açık rinoplasti de iyileşme süreci daha fazla zaman alır. Hem açık rinoplasti hem de kapalı rinoplasti tamamen doktor ve hastanın isteğine bağlı olarak değişir. İstanbul burun estetiği 2021 hastaların görüş ve önerileri doğrultusunda en doğru yöntemlerle müdahale eder.

Rinoplasti Zor Mu?

Her ameliyat kendi içerisinde zorluklar ve kolaylıklar barındırır. Burun estetiği ameliyatları genel itibarıyla zorlu bir ameliyattır. Çünkü burun yüzün merkezinde bulunan bir nokta olduğu için hem dikkatli davranmak gerekir hem de dokulara zarar vermeden istenilen sonuca ulaşmak amaçlanır. Bu nedenle tercih edilen yüz estetik operasyonlarının en zoru burun estetiği ameliyatı denilebilir. Başarılı ve istenilen sonuca ulaşmak için doktor ve hasta arasında sağlıklı bir iletişim kurulmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı olmaya karar veren kişiler öncelikle kullandığı ilaçlar konusunda doktoru bilgilendirmeleri gerekir. Çünkü kullanılan ilaçların 2 hafta öncesinden bırakılması gerekir. Özellikle birçok hasta tarafından kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar ameliyatı olumsuz etkileyeceğinden dolayı bir ay öncesinden bırakılmalıdır.

Bitkisel ürünler ve kullanılan takviye gıdalar ameliyattan 1-2 hafta önce bırakılmalıdır. Rinoplasti zorlu bir ameliyat olduğu için sigara ve alkol kullanıcıları da bu zararlı alışkanlıklardan olacakları burun estetiğinden dolayı uzak durmaları gerekir. Çünkü hem sigara hem de alkol cilde zarar verir ve iyileşme sürecini geciktirir.

Burun estetiği ameliyatı öncesinde tercih edilen hastane ve doktor tarafından hastaya bir takım testler yapılır sağlık koşullarının ameliyata uygun olup olmadığına bakılır. Ayrıca burnum fotoğrafı çekilerek hastanın istediği burun özellikleri belirlenir. İstanbul burun estetiği 2021 yüzün tam orada merkezinde bulunan burnu istenilen forma sokarak yeniden bir burun şekillendirir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı hastanın yaşadığı probleme bağlı olarak değişir. Eğer hastanın burnunda ciddi problemler yoksa lokal anestezi ile problem giderilmeye çalışılır. Fakat hastanın burnunda ciddi problemlerin bulunması ameliyatın zorluğunu arttırır. Bu nedenle hasta genel anestezi ile uyutulur ve operasyon bu şekilde başlar. Burnun şekilsel olarak ciddi manada sorunlu olması ameliyatın suresini de uzatır. Zorlu ameliyatlar yaklaşık olarak 6 saate kadar uzayabiliyor.

Ameliyat sırasında burnun kemerli noktası düzeltilmeye çalışılır ve kıkırdak yüz hatlarına uygun hale getirilir. Vücudun bazı bölgelerinde alınan kıkırdaklarda ameliyat sırasında kullanılır. Buruna istenilen şekil verildikten sonra burun içerisinden dikişler atılır ve burun içerisine tampon yerleştirilir. Ayrıca özel olarak hazırlanan flaster ve açılar burun üzerine yerleştirilir.

Bu şekilde burun korunmaya çalışılır. İstanbul burun estetiği 2021 kullandığı en modern ve yenilikçi yöntemlerle burnunuzu yüz hatlarınıza uygun hale getirerek sizlerin daha estetik ve keskin hatlara sahip olmanızı sağlar.

Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler

Hastalar ameliyatın ardından taburcu olabilecekleri gibi bir gece hastanede bekletilebilirler. İlk 3 hafta yüksek bir yastık kullanmak gerekir. Bu durum burnun şekil almasında önemlidir. Başı kesinlikle aşağıya doğru eğmemek gerekir. Ameliyat sonrası ilk zamanlar sıvı besinler ile beslenmek daha sağlıklıdır. Ameliyat sonrası yüzde morluk ve şişlikler görülebilir.

O zaman içerisinde bu ödemler ve morluklar da kaybolur. İlk 1 hafta yatak istirahati çok önemlidir. Hücrelerin yenilenmesi açısından kaliteli uyku uyumak gerekir. Burnun su ile teması önlenmelidir. Ameliyat sonrası doktor tavsiyesi ile kullanılan ilaçlar aksatılmamalıdır.

Burun Estetiğinde İstenilen Sonuca Nasıl Ulaşılır?

Rinoplasti olmaya karar veren hastalar kafalarında canlandırdığı burun tipine sahip olmayı amaçlar. Bu doğrultuda tercih edilen doktorun yeteneği ve deneyimi çok önemlidir. Burun ameliyatı yüz estetiği içerisinde en zor olanıdır.

Bu nedenle hem iyileşme süreci zaman alır hem de vurur istenilen forma kavuşması zaman alır. Burnum 100 ile uyumlu hale gelmesi 6 ay ile 1 yıl gibi zaman dilimini kapsar. Bu süre içerisinde burun bölgesine zarar vermeden dikkatli bir şekilde beklemek gerekiyor. Bu zaman dilimleri içerisinde doktor kontrolleri aksatmamak gerekir.

Rinoplastide Yaş Sınırı Nedir?

Rinoplasti olmaya karar verenlerin 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekir. Çünkü daha erken dönemlerde yüz hatları gelişimini tamamlamadığı için ameliyatın yapılması uygun olmaz. Bu nedenle burun estetiği olmaya karar verenlerin vücut gelişimini tamamlamış olmaları gerekir.

Burun Estetiği Nefes Almayı Etkiler Mi?

Dikkatli bir şekilde yapılan burun estetiği nefes almayı etkilemez. Hatta burun estetiği olmaya karar veren kişilerin birçoğu sağlık sorunlarından dolayı bu yönteme başvururlar. Çünkü burnun yan duvarında bulunan konkaların büyümesi nefes almayı zorlaştırabilir. Bu doğrultuda muayene sırasında ve yapılacak ameliyatla birlikte burun tıkanmasına neden olan tüm sorunlar düzeltilir.

Rinoplasti İçin Cerrahın Önemi

Burun estetiğini gerçekleştirecek olan doktorun öncelikle alanında uzman ve bu konuda eğitim almış olması gerekir. Çünkü plastik cerrahlar 6 yıl tıp eğitiminin ardından 6 yıl plastik cerrah alanında uzmanlık eğitimi alırlar. Ameliyatın başarıya ulaşması ve istenilen sonucun elde edilmesinde doktorun deneyimi oldukça önemlidir. Doktorun burun ameliyatı konusunda birden fazla ameliyat yapmış olması büyük önem taşır. Burun yüzün en önemli noktasını oluşturduğu için burna verilecek küçük bir şekil büyük farklar yaratacaktır.

Kimler Burun Estetiği Olabilir?

Burun estetiği sağlık sorunlarından dolayı ve estetik kaygı sebebiyle tercih edilir. Özellik nefes alma konusunda ciddi problem yaşayanlar hemen bir uzman doktora başvururlar. Burada burun içerisinde bulunan konkaların durumu incelenir. Bunun dışında burnum Kemerli bir görüntüye sahip olması, burun ucu düşüklüğü, burnun yayvan ve geniş olması, burnun yüz hatlarına bağlı olarak asimetrik bir yapıya sahip olması burun ameliyatını gerekli hale getirir. Yüz hatlarına uygun bir forma kavuşturulan burun ile kişiler kendilerini daha iyi hissedeceklerdir. Bu durum hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak kişileri rahatlatır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA