fbpx

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

   Gözler yüzdeki hassas yerlerin başında gelmektedir. Bazen kalıtsal olarak bazen de yaşın ilerlemesi ile birlikte gözaltında morlukları ve şişlikleri oluşabilmektedir. Bunu giderebilmek için özel olarak ortaya çıkartılmış gözaltı ışık dolgusu,gözaltı şişlik ve morluk durumlarında kullanılabilecek seçenekler arasındadır. Fakat lazer olarak tek olma özelliğini hala korumaktadır.

Kişiler özellikle yüzlerine daha fazla dikkat etmektedirler. Morarmış gözaltları hem kişiyi daha sağlıksız hem de yorgun bir ifade bürünmesine neden olmaktadır. Daha zinde ve genç görünmek için bu morluklardan kurtulmak gerekmektedir. Bu sorun sadece kadınlarda yaşanan bir sorun değildir. Erkeklerde bu sorundan şikâyetçi olarak estetik merkezlerinin yolunu tutmaktadırlar. Bu durumdan kurtulmak için Redensity II gözaltı ışık dolgusu sayesinde geliştirilen dolgu maddesi ile bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Gözaltı sorunu hemen hemen çoğu insanda görülmektedir. Bazı kişilerde morarma ve içe çökme sorunu olabileceği gibi bazı kişilerde ise, şişmiş gözaltları rahatsızlık vermektedir. Bu sorunların birçoğu genetik mirastan kaynaklanırken, birçoğu da kötü beslenme alışkanlıkları, alkol tüketimi ve az uyku nedeni ile bu sorunları yaşamakta mümkün hale gelmektedir.  Göz bölgesi oldukça hassas bir bölge olmasından dolayı septum denilen bir yağ dokusu ile çevrilmiş durumdadır. Gözü bazı etkenlerden koruyan bu özel dokunun bazı nedenlerden dolayı değişime uğramış ve çökmeler yaşanmıştır. Bu da kişinin genç görünümünden uzaklaşmasına neden olmaktadır. Hatta öyle ki bazı insanlarda çok genç yaşlarda olmalarına rağmen torbalanma sorunu yaşadıkları da bilinmektedir. Genel olarak morarma ve çökme sorunu yaşın ilerlemesi ile birlikte artış gösterir.

Gözaltı Işık dolgusunun asıl aktif olan maddesi hyalüronik asittir. Fakat bu uygulamada çapraz bağlarında bir değişiklik yapılarak verilmektedir. Bu nedenden dolayı eşit bir şekilde dağılım göstermektedir. Yüze yapılan dolgu maddeleri ile bu işlemde uygulanan madde farklıdır. Diğer madde asla gözaltına verilemez yapıları itibari ile ciddi sıkıntılar doğurabilmektedir. Fakat gözaltı ışık dolgusu sayesinde hiçbir zarar görmeden, güvenli bir şekilde uygulanan bir işlemdir. İçerisinde vitamin, aminoasit ve protein ihtiva ettiği için aynı zamanda bir gençleştirme maddesi olarak da görülebilmektedir.