Göğüs Toparlama Fiyatları

Göğüs toparlama tedavisi en sık tercih edilen ameliyatlar arasında yer almaktadır. Göğüs sarkmaları kadınlarda en sık karşılaşılan estetik sorunların başında geliyor. Buna sebep olan birden fazla etken bulunmaktadır. Bu aşamada detaylı bir muayene yapılarak göğüs sarkmasının derecesi belirlenmeli ve konulan tanıya göre tedaviye başlanmalıdır. Göğüs toparlama fiyatları yapılacak olan ameliyatın içeriğine göre değişkenlik göstereceğinden, fiyat belirlemesi bu duruma göre değerlendirilmelidir. Ancak bu ameliyat için de ortalama bir fiyat verilmesi mümkün olacaktır. Meme toparlama ameliyatı tek başına yeterli olmayabileceği gibi memelere silikon takılması ile de desteklenebilmektedir. Bu kararı hekim ve hasta ile yapılan görüşmeden sonra almak gerekmektedir. Hasta nasıl bir göğüs istediğini belirterek hekimin uygun gördüğü ölçülerle ile tedaviye başlanmalıdır.

Meme Sarkması Hangi Nedenler ile Ortaya Çıkmaktadır?

Meme sarkması farklı nedenler ile ortaya çıkan bir durumdur. Bunlardan ilki ise yaşa bağlı bir neden olarak bilinmektedir. Belirli bir yaş ortalamasında bu durum normal olarak kabul edilse de rahatsızlık duyan kişiler bu konuda hekimlere başvurmaktadır. Meme sarkmasında ikinci en sık karşılaşılan neden ise doğumdan sonra çocuk emzirme olarak bilinmektedir. Ancak bebek emzirme meme sarkmasına neden olmamaktadır. Bu aşamada sarkmaya neden olan ne sıklıkta hamile kalınması ve çocuk doğurulmasıdır. Ancak bazı kadınlarda doğumdan sonra memelerinin dolgunlaştığı konusunda da memnuniyet bildirmektedirler. Genetik faktörlerde sarkmaya neden olan diğer etmenler arasında yer almaktadır.

Meme Sarkmasın Engelleyen Egzersizler Var Mıdır?

Meme sarkması kadınlar için en rahatsız edici estetik sorunların başında geliyor. Bu durum kadında özgüven sorunu, ruhsal olarak kendini iyi hissetmeme, kendinde değersizlik hissi gibi pek çok olumsuz duyguya neden olmaktadır. Spor yapmak ve çeşitli egzersiz yöntemleri meme dokusunda ve tüm vücut yapısında belirli oranda sıkılaşma sağlamaktadır. Bazı egzersiz çeşitleri meme kasını kuvvetlendirmektedir. Ancak bu durum tam anlamı ile göğüs sarkmasını engellememektedir. Yaşa bağlı olarak bir gün mutlaka sarkmalar meydana gelecektir. Bu nedenle göğüs sarkmasını önlemenin en etkili yolu cerrahi tedavi yöntemleridir.  Konuya bu açıdan bakan pek çok kadın göğüs toparlama fiyatları konusunda bilgi alarak meme toparlama ameliyatı yaptırmaktadır.

Göğüs Sarkmasını Önlemek Mümkün Müdür?

Göğüs sarkmasının önemli nedenlerinden birisi bilinçsiz bir şekilde güneşlenmektir. Güneşte korunmadan kaldığınız süre boyunca çok kısa bir zaman diliminde sarkmalara meydana gelecektir. Sigara kullanan kişilerde de yapılan araştırmalar neticesinde meme dokusunda ciddi oranda sarkmalar meydana geldiği gözlenmiştir. Sigara vücut dokusuna zarar veren bir maddedir.  Düzenli spor yapmak ve daha erken dönemlerde vücut yapısına uygun içerikte olan kremleri kullanmak sarkmayı engellemeye yardımcı olacaktır. Özellikle protein alımı konusunda dikkatli olun. Zamanında protein ve vitamin alımınızı gerçekleştirmeye dikkat edin. Halk arasında bazı krem ve bitkilerin sarkmayı engellediği ve meme dokusunu büyüttü anlatılmaktadır. Ancak bu konuda da dikkatli olmak önemlidir. En doğru yöntem ise göğüs toparlama fiyatları ve içeriği konusunda bilgi alarak uzman bir hekim ile görüşmektir.

Küçük Ölçülü Göğüslerde Sarkma Oluşur Mu?

Büyük ölçülü meme yapısı daha çabuk sarkmaya meyillidir. Vücudumuz belirli bir süreden sonra yer çekimine yenik düşeceği için sarkma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumdan en önce meme dokusu etkilenmektedir. Meme sarkmalarında küçük yapıdaki göğüslerde etkilenmektedir.  Yine toplum arasında küçük yapıda olan memelerin sarkmadığı görüşü hakimdir. Ancak büyük ölçülü göğüsler kadar olmasa da küçük yapılı memelerde de sarkmalar oluşmaktadır. Bu durumu bilerek önlem almakta fayda olacaktır. Yine küçük göğüs yapılarında da kullanılan sutyenlerin sarkmayı önlediği kanısı hakimdir. Ancak bu da doğru bilinen yanlışların başında gelen bir tercih şeklidir. Meme dokusu yaş ile birlikte sarkmaya meyilli olan bir organdır. Bu nedenle erken yaşlarda önlem almak ve gerektiğinde cerrahi tedavi ile kesin sonuca ulaşmak önem taşımaktadır.

Göğüs Toparlama Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Göğüs toparlama fiyatları kadınlar tarafından internet üzerinden yapılan aramaların başında gelmektedir. Fiyat içeriğinin yanı sıra ameliyat yapım süreci ve aşamaları konusunda bilgi edinmek isteyen pek çok kişi söz konusudur. Göğüs toparlama ameliyatı memenin sarkma durumuna göre değerlendirilmektedir. Cerrahi yöntemler ile uygulanan bu ameliyat genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır.  Hafif dereceli sarkmalarda meme dikleştirme ameliyatı yeterli gelmektedir. Buna eş olarak da silikon eklemesi de yeterli gelmektedir. Ancak büyük meme yapısında toparlama işlemi yapılması gereklidir. Bu tür meme yapılarında genelde meme bezi çıkarılması gerekmektedir. Meme toparlama ameliyatı cerrahi olarak uygulansa da buna alternatif yöntemler de uygulanmaktadır. Meme askılama da bu yöntemlerden biridir. Ancak bu yöntem belirli bir süreyi kapsadığı için meme yapısı bu süre geçince yine aynı haline geri dönmektedir.

Göğüs Toparlama Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme toparlama ameliyatı öncesinde ilk olarak hekimin koyduğu tanı dikkate alınmalıdır. Bu aşamadan sonra göğüs toparlama fiyatları konusunda bilgi edinilmelidir. Meme ameliyatı öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda detaylı bir şekilde bilgi alınmalı ve uygulanmalıdır. Özellikle 40 yaş sonrası için mamografi çekimi yapılması gerekli bir uygulamadır. Bunun yanında hekimin uygun gördüğü tetkikler mutlaka yapılması gereken konuların başında yer almaktadır. Sigara alışkanlığı olan kişilerde ise bu durum ameliyat öncesi belirli bir süre önceden bırakılmalıdır. Kullanılan kan sulandırıcı veya bitkisel olan ilaçların hekimin belirttiği sürede kesilmesi kesinlikle dikkat edilmesi gereken konulardandır. Eğer kronik hastalığınız varsa ve sürekli kullanılması gereken ilaçlar varsa bu durum mutlaka hekime anlatılmalıdır. Ameliyat öncesi hekiminizin istediği taleplere eksiksiz uymak sağlıklı bir ameliyat süresi için oldukça önem taşıyan bir konudur. Bu durum iyileşme sürecini de olumlu yönde etkilemektedir.

 

Göğüs Toparlama Ameliyatı Kimlere Yapılmalıdır?

Göğüs toparlama ameliyatı kararı hasta ve hekim iş birliği ile alınmalıdır. Eğer kişi göğüsleri konusunda ciddi bir rahatsızlık duyuyorsa ve hekimde ameliyat olmasında bir sakınca görmüyorsa yapılmalıdır. Bu tedavi şeklinde kesin çözüm yöntemi cerrahi operasyonlardır. Göğüslerde sarkması olan ve ameliyat yönünde risk bulunmayan herkes ameliyat olabilmektedir. Göğüs simetrisi olan kişilerde de hem büyütme hem de sarkma ameliyatı yapılabilmektedir. Orta dereceli sarkmalarda meme bezleri çıkartılırken, yeni sarkma sürecindeki meme yapılarında ise dikleştirme ameliyatı uygun görülen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Kanser hastaları ve kalp hastalarında ameliyat konusunda karar hekim tanısı ile konmaktadır. Eğer kanser nedeni ile de meme kaybı yaşayan kişide alınmayan göğüs ile birlikte hem sarkma hem de meme protezi tedavi yapılabilmektedir.

 

Göğüs Toparlama Ameliyatı Sonrasında nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs toparlama ameliyatı sonrasında ağır kaldırmak oldukça sakıncalıdır. Bu kanamayı arttıracağından oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ağır spor yapılması da bu süreçte yasaklanan konuların başında gelmektedir. Bunun yanı sıra iyileşme sağlanana kadar cinsel birliktelikten kaçınmak gerekmektedir. Hekimin önerdiği ve size ameliyat sonrası temin ettiği sutyeni belirtilen süreye kadar kullanmak gerekmektedir.  Ani hareketler yapmak ve yüz üstü yapmak da bu süreçte doğru olmayacaktır. Ameliyat sonrasında eğer kullanılıyorsa sigara içilmesi doğru görülmemektedir. Bu durum iyileşmeyi geciktirebilir ve dikişler konusunda sorun yaratabilir. Eğer sizlerde göğüs toparlama ameliyatı konusunda detaylı bilgi almak ve en kısa sürede hem sağlıklı hem de estetik kaygı taşımadığınız göğüslere sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA