Göğüs Dikleştirme Fiyatları

Kadınlar genel olarak fiziksel özelliklerine önem verirler. Aynaya baktıklarında hoş bir kadını görmek için yeri gelir aç kalırlar, yeri gelir spor salonlarında ter dökerler. Meme yapısı da kadınların önem verdikleri fiziksel özelliklerinden biridir. Memeler istenen ölçülerde olsa bile istenilen formda olmayabilir.

Neden Göğüs Dikleştirme Yapılır?

Bazı sebeplerden dolayı kadınlarda meme sarkması meydana gelebilir. Meme dokusunun dik duruşunu kaybetmesi ve aşağı doğru sarkık bir görünüme gelmesi durumunda, kadınlar rahatsızlık duyabilir. Aslında birçok kadının memelerinde ilerleyen yaş, gebelik, emzirme, kilo alıp verme gibi sebeplerle az da olsa sarkma meydana gelebilir. Ancak memelerde sarkma durumu ileri boyutlara ulaştığında kadınlar bir çözüm arayışına girerler. Neyse ki meme sarkması çözümsüz bir sorun değildir.

Göğüs Dikleştirmenin Yolları

Göğüs dikleştirme fiyatları konusunda araştırmaya girmeden önce araştırılan konu, genellikle memelerin nasıl dikleştirileceği olur. Bunun için öncelikle ameliyat dışı yöntemlerden medet umulur. İlk akla gelen çözüm ise spor yapılarak memelerin yeniden dik bir görünüme kavuşturulabileceği düşüncesidir. Spor yapmanın sağlık için birçok faydası vardır. Bu faydalarından biri de kasların geliştirilerek vücudun şekillenmesidir. Ancak memelerde yaşanan sarkmanın kas dokusuyla bir ilgisi olmadığından, spor ile memelerdeki sarkma giderilemez.

Meme altında yer alan kas dokusu, yapılan sporlarla geliştirilebilir. Ancak memelerdeki sarkma üzerinde, bu kas dokusu etkili değildir. Dolayısıyla spor yaparak memeleri eski haline getirmek mümkün olmaz. Çeşitli sebeplerde memelerde sarkma sorunu yaşayan kadınlar, meme dikleştirme operasyonu ile daha dik ve genç görünümlü memelere kavuşabilirler.

Memelerde Neden Sarkma Meydana Gelir?

Meme dokusunun içinde yağ ve süt bezleri vardır. Zaman geçtikçe içeresindeki dokuların miktarı azaldığında, memede içi boş bir görünüm oluşabilir. Deri elastikiyetini kaybettiğinde de memelerde sarkma durumu yaşanır. Tüm bu durumlara neden olan bazı etkenler vardır. Fazla kilo sağlığa zarar vermesi yanında fiziksel olarak kadınları rahatsız edebilir. Bu sebeple fazla kilosu olduğunu düşünen kadınlar, genellikle o kiloları verme gayretinde olurlar. Bazen bu konuda başarısız olurken, bazen de başarılı olarak fazla kilolarından kurtulurlar.

İdeal kilonuza ulaşsanız bile yaşanan sarkmalardan kurtulamayabilirsiniz. Vücudun farklı bölgelerinde görülebilen sarma sorunu memelerde de görülür. İstenilen vücut ölçülerine ulaşılsa bile, istenilen formda bir vücuda ulaşılamayabilir. Bu durumda göğüs dikleştirme fiyatları araştırılarak dikleştirme operasyonlarına yönelmek en doğru çözüm olacaktır. Memelerde sarkmaya sadece kilo alıp verme neden olmaz. İleri yaş, genetik yatkınlık, gebelik, emzirme gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak meme dokusu sarkabilir. Hangi nedene bağlı yaşanmış olursa olsun, meme dikleştirme operasyonları ile başarılı sonuçlar elde edilir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Sonrası Emzirilir mi?

Göğüs dikleştirme fiyatları öğrenildikten sonra merak edilen konu meme dikleştirme ameliyatı sonrası emzirme fonksiyonunun kaybolup kaybolmayacağıdır. Meme dikleştirme operasyonları sırasında sarkan fazla deri alınır. Sadece sarkmanın düzeltildiği durumlarda emzirme fonksiyonunu etkileyecek herhangi bir işlem uygulanmaz. Meme içinde yer alan süt kanallarına ve süt bezlerine müdahale edilmediğinden nadir durumlar dışında, meme dikleştirme operasyonu sonrası emzirmek mümkündür. Ancak memenin fazlaca büyük olması durumunda dikleştirme yanında meme küçültme de uygulanabilir. Bu operasyon sonrası ise emzirme fonksiyonu korunabileceği gibi kaybedilebilir. Bu konuda aklınıza takılan sorular varsa hekiminize danışarak bilgi alabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme dikleştirme ameliyatları sonrası dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Ameliyat sonrası bir gece hastanede yatılması gerekebilir.
  • İlk gün ağrı hissedilmesi normaldir. Ağrı kesicilerden fayda görülür.
  • Ağrılar giderek azalır. Şiddetli düzeyde ağrılar değildir.
  • Ameliyat sonrası sporcu sutyeni kullanılması tavsiye edilir. Meme dikleştirme operasyonu sonrasında kullanılan sporcu sutyenleri ile hem daha az ağrı hissedilir hem de memelerin daha kolay form alması sağlanır. Ayrıca sporcu sutyeni ile, ameliyat olan kişiler kendilerini daha rahat ve güvende hissederler.
  • Bazı ameliyatlardan sonra içeride kalan kanın ve sıvının boşaltılması için ameliyat yerine dren konulur. Bazen de dren konulmasına gerek kalmaz.
  • Eğer meme dikleştirme operasyonu sırasında dren konulmuşsa, iki gün içerisinde çıkarılır.
  • Ameliyat sonrası memelerde bir miktar ödem görülebilir. Bu normal bir durumdur ve giderek bu ödem azalır.
  • Memelerin son halini alması için 8-10 hafta geçmesi gerekir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Memeler Yeniden Sarkar mı?

Eğer yeniden kilo alıp verme durumu ya da gebelik süreci geçirilmezse memelerin yeniden sarkması beklenmez. Oldukça güzel sonuçları olan, hasta memnuniyeti sağlanan ameliyatlardır. Göğüs dikleştirme fiyatları yanında göğüs dikleştirmenin ne zaman yapılmasının uygun olacağı da öğrenilmelidir. Burada unutulmaması gereken nokta, operasyon sonrası yeniden kilo alınıp verildiğinde memelerin tekrar sarkabileceğidir. Ayrıca gebelik ve emzirme süreçleri de memelerde yeniden sarkmayla sonuçlanabilir.

Meme dikleştirme operasyonuna karar vermeden önce ideal kilonuza ulaştığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer kilo vermeye devam ediyorsanız, meme dikleştirme operasyonu bir süreliğine ertelenebilir. Kilo verme sürecinin tamamlanmasının ardından sarkan memeler için operasyon tarihi planlanabilir. Eğer gebelik düşünceniz varsa, meme dikleştirme operasyonunun, yine ertelenmesi daha doğru olacaktır. Gebelikte memelerin büyümesi ve ardından gelen emzirme süreciyle beraber, memeler yeniden bir miktar da olsa sarkabilir. Gebelik ve emzirme süreci tamamlandıktan sonra ameliyat planlanırsa, yeniden sarkma durumunun önüne geçilmiş olur.

Meme Dikleştirme ile Birlikte Meme Büyütme Yapılabilir mi?

Göğüs dikleştirme fiyatları, operasyonun türüne göre değişkenlik gösterir. Çünkü meme dikleştirme yanında ihtiyaç duyulması halinde meme büyütme de yapılabilir. Aynı operasyon sırasında iki işlemin de uygulanması mümkündür. Meme dokusu küçük olup sarkmış olan kadınlarda meme içine yerleştirilen protez sayesinde memelerde dik ve dolgun bir görünüm elde edilir. Böylece kadınların kendine güveni artar ve daha iyi hissetmeye başlarlar.

Meme Dikleştirme ile Birlikte Meme Küçültme Yapılabilir mi?

Meme dokusu uygun büyüklükteyse yalnızca fazla olan deri dokusu alınarak sarkmaya müdahale edilir. Ancak sarkma yanında meme dokusu fazlaca büyükse ve bu durum kişiyi rahatsız ediyorsa, aynı operasyon sırasında meme küçültme de yapılabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ile Memedeki Çatlaklar Giderilir mi?

Meme derisinde yer alan çatlaklar genellikle memenin alt tarafına doğru yer alır. Bu nedenle meme dikleştirme operasyonu sırasında alınan deri ile birlikte çatlaklar da büyük ölçüde gitmiş olur. Ancak eğer çatlaklar meme başının üzerinde veya yanlarındaysa, bu durumda çatlakların alınması mümkün olmayacaktır. Çünkü meme dikleştirme operasyonlarında yalnızca memenin altındaki cilt dokusu alınmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

Meme dikleştirme operasyonunda cerrahın uyguladığı tekniğe göre farklı yapıda izler kalabilir. Genellikle meme başının altında L, T veya I şeklindedir. Meme başının altındaki dik çizgi, en iyi iyileşen dikiş çizgisidir. İzler ilk başta kırmızı ve belirgin görünümdedir. Ancak giderek belirginliği kaybolur. Zaman geçtikçe zorlukla fark edilir hale gelir. Göğüs dikleştirme konusunda kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz. Tecrübeli ve alanında uzman kadromuzla başarılı işlere imza atmaya devam etmekteyiz. Göğüs dikleştirme ameliyatları konusunda merak ettikleriniz varsa, bilgi almak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Son derece iyi sonuçlar alınan bu operasyonlar sonucunda dik görünümlü göğüslere kavuşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA