Göğüs Büyütme Fiyatları

Göğüsler kadınların fiziksel özellikleri arasında en önem verdikleri bölgelerden biridir. Göğüsleri istediği büyüklükte olmayan kadınlar kendini kötü hissederek bu durum için çözüm arayışlarına girebilir. Küçük memeler için en kesin çözüm meme büyütme ameliyatıdır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Göğüslerin büyütülmesi için ameliyat dışında kalan yöntemler ne yazık ki etkili değildir. Memelerini büyütmek isteyen bir kadının yapacağı en doğru şey meme büyütme ameliyatı ile kesin çözüme ulaşmaktır. Farklı kremler ve yağlarla meme büyütmeyi vaat eden ürünlere kanmamak gerekir. Bu ürünlerin ne gibi zararları olabileceği bilinmeden, rastgele alınıp kullanılması sağlık açısından riskli bir davranıştır. Meme büyütme işlemi yağ enjeksiyonu ile veya silikon implant denilen protezler yardımıyla yapılır. Göğüs büyütme fiyatları, bu operasyonu yaptırmak isteyen kadınların merak ettiği bir konudur.

Neden Göğüs Büyütmeye İhtiyaç Duyulur?

Her kadının kendini güzel ve özel hissetmeye hakkı vardır. Ancak bazı durumlarda aynadaki görüntüsünden memnun olmayarak farklılık arayışına girebilirler. Kadınlar, meme ölçülerini beğenmedikleri durumlarda ise kendini çekici hissetmeyebilir ve özgüvenini yitirebilir. Bu durum eşiyle ya da partneriyle olan ilişkisine bile yansıyabilir. Her ne kadar meme fonksiyonuna baktığımızda, süt salınımıyla bebekleri beslemeye yarasa da, fiziksel görüntünün tamamlanmasındaki yeri büyüktür. Büyük göğüsler, seksiliğin ve çekiciliğin simgesi haline gelmiştir. Göğüs ölçülerinin yeteri kadar büyük olmadığını düşünen kadınlar göğüs büyütme operasyonu olmayı isteyebilirler.

Meme Dokusu Neden Küçük Olur?

Göğüs büyütme fiyatları konusunu merak eden kadınlar, genel olarak göğüslerinin neden küçük olduğunu da merak ederler. Göğüslerin küçük olmasının çeşitli sebepleri olabilir. Memelerin tek taraflı veya çift taraflı olabilen gelişme kusuru sonucunda memeler olması gerekenden küçük olabilir, ya da hiç gelişmemiş olabilir. Aşırı zayıflığa bağlı olarak vücudun diğer bölgeleri gibi memelerde de yağ dokusunun az olması nedeniyle memeler küçük görünebilir. Ayrıca birçok durumda olduğu gibi, memelerin küçük olduğu durumlarda da genetik faktörler sorumlu tutulabilir.

Gebelik, emzirme ve kilo alıp verme gibi olaylar sonucunda memenin içi boşalarak, eskisinden daha küçük bir görünüme ulaşabilir. Her ne sebeple olursa olsun, memelerin küçük olması eğer kadınları rahatsız etmiyorsa müdahale edilmesi gereken bir durum değildir. Ancak bir kadın memelerinin küçük olmasından şikayetçiyse ve memelerini büyütmek istiyorsa, o zaman meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Bu karar verildikten sonra göğüs büyütme fiyatları konusunda bilgi almak üzere araştırmaya başlanabilir.

Profesyonel Meme Ameliyatları

Memeler birçok kadında simetrik değildir. Yani aynı büyüklükte olmayan memeler sorun yaratmıyorsa bir şey yapmaya gerek kalmaz. Ancak memeler arasındaki büyüklük farkı rahatsızlık verecek düzeydeyse, bu durumda küçük olan tarafa meme büyütme operasyonu planlanabilir. Tıbbi bir tedavi sonrasında yitirilen meme dokusunu yenilemek için silikon implantlardan faydalanarak meme büyütme operasyonu yapılabilir. Meme kanseri sonucunda meme dokusunun alınması gerekebilir. Bu durum kadınların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebileceğinden meme büyütme operasyonu ile çözüm sağlanabilir.

Silikon Protez Nedir?

Silikon meme protezleri meme büyütme amacıyla kullanılırlar. Göğüs silikonu adıyla bilinirler. İstenilen göğüs yapısına ve görüntüsüne göre farklı tipleri, göğüs büyütme ameliyatlarında tercih edilebilir. Şekline, içeriğine ve yüzey yapısına göre sınıflandırılırlar.

Şekline Göre Silikon Protez Tipleri

Silikon protezin dikey ve yatay taban çaplarının birbirine eşit olması durumunda yuvarlak silikon olarak, dikey çapın yatay çaptan biraz daha uzun olması durumunda ise damla protez olarak adlandırılır. Damla protez aynı zamanda anatomik protez olarak da geçer. Anatomik denmesinin sebebi ise memenin doğal şekline daha çok benzemesidir. Yani damla (anatomik) protez tipinde, protezin yüksekliği alt kutupta üst kutuptan daha fazladır. Bu da proteze damla şeklini vermektedir.

İçeriğine Göre Silikon Protez Tipleri

Tüm silikon çeşitlerinin dış yapısında, silikondan oluşan katı bir zar vardır. Bu zarın içeriğine göre farklı isimlerle anılabilir. Eğer silikon protezin içeriği silikon jel ile doluysa, silikon içerikli protez olarak adlandırılır. Eğer silikon protezin içeriği fizyolojik serumdan, yani fizyolojik tuzlu sudan oluşuyorsa bu durumda, serum fizyolojik içerikli silikon denir.

Yüzey Yapısına Göre Silikon Protez Tipleri

Silikon protezler şekline ve içeriğine göre sınıflandırılmasının yanında, yüzey yapısına göre de sınıflandırılırlar. Pürtüklü yüzey ve düz yüzey olarak iki gruba ayrılırlar.

Meme Büyütmede Kullanılan Protezlerin Bir Zararı Var mıdır?

Göğüs büyütme fiyatları yanında, göğüs büyütme amacıyla kullanılan silikon protezlerin zararlı olup olmadığı da önem taşımaktadır. Yapılan çalışmalar sonucunda FDA, meme büyütme amacıyla kullanılan silikon protezlerin kansere veya bir başka hastalığa yol açmadığını göstermiştir. FDA’nın onayıyla birlikte meme büyütmede kullanılan silikon protezlerin zararlı olabileceği şüphesi ortadan kalkmıştır ve kullanımı serbestleştirilmiştir. Meme büyütme ameliyatı ile silikon protez konulan hastaların her yerde mamografi çektirmesi uygun olmayabilir, ancak gerekli görülen hallerde bazı merkezlerde mamografi çekilebilir. Meme protezi olan hastalarda mamografi yerine meme ultrasonografisi veya MR dediğimiz, manyetik rezonans görüntüleme yöntemi ile incelenmesi mümkündür. Bu sayede memelerin düzenli olarak kontrolü yapılarak, şüpheli bir durumun erkenden saptanması mümkün olmaktadır.

Meme Büyütme Amacıyla Kullanılan Silikonlar Alerji Yapar mı?

Meme büyütme operasyonlarında meme dokusuna yerleştirilen silikon protezlere karşı alerji gelişmesi çok nadir görülen bir durumdur. Zaten protezlerin içeriğindeki silikon günlük hayatta birçok yerde karşımıza çıkar. Deodorantlar, el kremleri, güneş kremleri ve sabunlar gibi ciltle temas eden ürünlerde silikon bulunur. Ayrıca ciklet ve bazı gıda maddelerinin yapısında da bulanabilir. Kozmetik sektöründe sıkça kullanılan bir madde olduğundan, bir kişinin meme büyütme operasyonundan önce birçok kere silikonla karşılaştığı tahmin edilir. Ayrıca silikon, insan vücuduna en fazla uyum sağlayan maddelerden biridir. Yani silikon proteze karşı alerji gelişmesi pek de beklenen bir durum olmamakla birlikte, nadiren karşımıza çıkabilir.

Meme Büyütmede Silikon Protezler Nasıl Yerleştirilir?

Meme büyütme ameliyatlarında uygun yerlerden açılan kesilerle, meme dokusunun ya da göğüs kasının altında keseler oluşturulur. Oluşturulan bu keselerin içine silikon protezler yerleştirilir. Kesinin nereden açılacağına ise hekim tarafından, hastanın durumu değerlendirilerek karar verilir. Kesi koltuk altından atılabilir. Bu durumda meme üzerinde herhangi bir iz olmaz ve koltuk altından girilerek kese açılarak protez yerleştirilir. Koltuk altından kesiler atıldığında genellikle endoskopik olarak silikon protezler yerleştirilir.

Bilinen bir diğer yol kesinin meme başı çevresinden atılmasıdır. Memenin orta kısmında areola denilen koyu renkte bir kısım vardır. Areola kenarından atılan kesilerde, koyu renkle açık rengin birleşim yeri olduğundan izler belli olmayacaktır. Ancak meme başı çevresine kesi atılarak gerçekleştirilen silikon yerleştirme işleminde, süt kanallarının kesilmesi gerekebilmektedir. Diğer seçenek ise meme altından kesinin atılarak ameliyatın gerçekleştirilmesidir. Meme altından kesi atıldığında süt kanallarına zarar verilmemiş olur. Ayrıca memenin altında kalan yara izi fark edilmeyecek bir yerdedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyatın gerçekleşmesi için nereden kesi atılacağı kişilere göre değişebilir. Dikiş izleri zamanla iyileşir ve renkleri soluklaşır. Güçlükle fark edilebilecek bir görünüme gelirler. Dikiş izinin kalıp kalmayacağı da en az göğüs büyütme fiyatları kadar merak edilen bir konudur. Göğüs büyütme konusunda kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili görüşmek ve tecrübeli ekibimizle tanışmak için kurumumuza davetlisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA