Göğüs Büyütme 2021

Kalk arasında meme büyütme olarak bilinen bu operasyonun tıp dilindeki ismi augmentasyon olarak bilinir. Meme hacmini büyüterek daha dolgun bir görünüm kazanmasını sağlar. Göğüs büyütme 2021 fiyatları belirlenmiş bulunuyor. Kadınların en sık yaptırdığı estetik operasyonları arasında yer alıyor. Hacimsiz memelere sahip olan kişiler göğüs büyütme ameliyatı ile göğüslerine hacim kazandırabilir.

Göğüs büyütme ameliyatında meme dokusu, meme implantı ya da göz kartların altına yerleştirilerek operasyon yapılabilir. Bu ameliyatı yaptırmadan önce hangi implantın kullanılacağı kadınların çok merak ettiği konulardan biridir. Aynı zamanda hangi şekilde yaptırılacağı da merak konusudur. Göğüs büyütme ameliyatı yaptıran kişilerin pek çok sebebi olabiliyor.

Bir memenin diğerinden daha büyük olması gibi problemlerde göğüs büyütme ameliyatı yapılarak iki memenin de eşit konuma gelmesi sağlanır. Göğüs büyütme ameliyatı pek çok farklı boyutta yapılabilir. İstenildiği kadar büyütme yapılabiliyor. Fakat vücut tipine bağlı olarak meme boyutu belirlemek daha uygun olur. İlk olarak bir hekime başvurmak gerekir. Hekimin kişinin vücut tipine uygun olarak meme boyutunu seçmesi gerekir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Yaptırmanın Amacı Nedir?

Göğüs büyütme ameliyatı pek çok farklı sebeple yapılabilir. Göz büyütme ameliyatı yaptırma sebeplerinden biri bir memenin diğerinden daha küçük olmasıdır. Bu durum kadınlarda özgüven problemine sebep olabilir. Bunun dışında çok küçük memelere sahip olan kadınlarda göğüs büyütme ameliyatı yaptırır. Yaşın ilerlemesi ve zayıflamadan dolayı küçülen ve sarkan memeleri toparlamak için meme büyütme ameliyatı yapılır.

Deforme olan memelerin toparlanması için bu ameliyat uygun olacaktır. Emzirmeden kaynaklı olarak sarkan memeleri toparlamak için meme büyütme operasyonları yapılır. Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlarından biridir. Her yıl belirli bir kitle tarafından bu operasyon yaptırılıyor. Türkiye’de bu operasyonu yapan çok başarılı cerrahlar yer alıyor. Yurt dışındayım Bu operasyonu yaptırmak için Türkiye’ye gelen pek çok kişi bulunuyor. Bu operasyonu yaptırırken mutlaka deneyimli bir cerrah tercih etmek gerekir. Deneyimli cerrahlar operasyonu daha maliyetli yapsa da yanlış yapma olasılığını en aza düşürdüğü için daha güvenilir olur.

Göğüs Büyütme Ameliyatlarında Hangi Çeşit İmplant Kullanılır?


Göğüs
 büyütme 2021 yılında en çok hangi çeşit implant kullanılacağı belirlendi. Kadınlar meme büyütme ameliyatları yaparken hangi implantın kullanılacağı hakkında pek çok şeyi merak eder. Vücudun şekline ve dokunun türüne göre meme implant çeşidi belirlenir. En çok kullanılan ve ileride de zirvedeki yerini koruyacak olan meme implantı vücudun kendi yağ dokusu olmaktadır. Karın bölgesinden ya da kollardan alınan yağ tabakalarının meme alt dokusuna yerleştirilmesi ile yapılan bir operasyondur. Vücudun kendi yağ tabakası ile yapılan bu operasyon sonrası meme daha gerçek bir doku gibi olur.

Göğüs büyütmek isteyip yapayda olmasın isteyenlerin yağ dokusu ile implant yaptırması en ideal tercih olur. Aynı zamanda silikon jel ile de meme büyütme yapılabilir. Silikonun kullanılması ise göğüslerin daha dik görünmesini sağlarken daha yapay bir görünümde olmasına da sebep olur. Her iki implantın da avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurularak seçim yapmak gerekir. Kişinin tercihleri bu seçimde büyük bir yol oynuyor. Fakat genelde kadınlar kendi vücut yağları ile göğüs büyütme operasyonu yaptırıyor.

Göğüs Büyütme  Ameliyatına Hazırlık Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatından önce ilk olarak deneyimli bir hekim seçimi yapmak gerekir. Daha sonra bu hekim ile beraber memenin boyutuna, çeşidine ve meme implantı için gerekli olan malzemenin ne olacağına karar verilir. Hekim kişinin meme yapısını ve vücut şeklini inceleyerek buna göre en uygun sonuçların hangi seçimler ile mümkün olacağını anlatır.

Bu operasyon öncesi mutlaka hekiminizi  önerilerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Sizin istediğiniz tarzda bir göğüs belki de sizin vücudunuza en uygun olmayan göğüstür. Göğüs büyütme 2021 için yeni implant çeşitleri ve yeni göğüs modelleri bulunuyor. Özellikle gözyaşı damlası ve dokulu meme çeşitleri en çok tercih edilen çeşitler oluyor. Ameliyat öncesinde mutlaka yapılması gereken şeylerden biri sigara içmeyi bırakmak oluyor. Ameliyat esnasında gelişebilecek solunum sıkıntıları göz önünde bulundurularak en az 2 ay sigara içmemeniz gerekiyor. Hekimler ameliyat olacak kişinin ilaç kaydına da bakar. Uygun bulunmayan ilaçların kullanımını yasaklar. Bazı ilaçlar kan pıhtılaşmasını engellediği için ameliyat esnasında sorun çıkarmasın diye yasaklanır. Aynı zamanda ağrı kesici ilaçların da kullanımı kesinlikle  yasaktır. Sadece doktorun kullanımına izin verilen ilaçları kullanmak gerekir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Her ameliyatın olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatının da çeşitli risk faktörleri bulunuyor. Bu sebeple göğüs büyütme ameliyatından önce göz önünde bulundurulması gerekenler:

  • Göğüs büyütme ameliyatının meme sarkmasını engelleyici bir özelliği yoktur. Meme sarkmasında da kurtulmak isteyen kişiler göğüs büyütme operasyonunun yanı sıra göğüs dikleştirme operasyonunu da yaptırmalıdır.
  • Göğüs büyütme ameliyatından sonra göğüsün her zaman bu büyüklükte kalacağının garantisi verilmez. Kullanılan implantın çeşidine ve kalitesine bağlı olarak kullanım süresi değişiklik gösteriyor. En fazla 15 yıl kadar bir süre gidiyor.
  • Göğüs büyütme operasyonu geçiren birinin daha sık bir şekilde mamografi yaptırması gerekir.
  • Göğüs büyütme operasyonunu hiçbir sağlık sigortası karışamaz. Fakat bazı sağlık sigortaları meme kanseri sonrası meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin ücretini karşılar.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası hasta 1 gece hastanede kalır ve diğer gün bir aksilik çıkmazsa taburcu edilebilir.

Göğüs Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?


Göğüs
 büyütme 2021 yılı için hastaneler randevu tarihlerini güncelledi. Kadınların gerek hastalıktan dolayı gerekse fiziksek görünümlerinden hoşlanmadıkları için en çok yaptırdığı estetik ameliyatlarından biridir. Göğüs büyütme ameliyatı üç farklı yerlerden yapılabilir. Bunlardan biri göğüs altında yer alan kıvrımdır.

Göğüs altı kıvrımı göğüs büyütme ameliyatında en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bir diğeri ise kol altından yapılan büyütme işlemidir. Bu işlemde göğüs altı kıvrımından sonra en çok tercih edilen yöntem oluyor. En az tercih edilen üçüncü yöntem ise meme ucu etrafından yapılan büyütme operasyonu oluyor. İçerisinde yer alan implant çeşidi ameliyat öncesinde belirlenir ve bu kesilerden içeriye doğru enjekte edilir. Doğru bir teknik seçmek için doğru bir cerrah gerekir. En deneyimli ve uzman doktorlara yaptırmak çok önemlidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Kadınların her daim en sık yaptırdığı estetik operasyonlardan biri olan göğüs büyütme operasyonunun pek çok sonucu yer alıyor. Hacimli ve dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar mutlaka bu estetik operasyonunu yaptırmalıdır. Göğüs büyütme operasyonu sadece göğüsleri büyütmekle kalmaz şeklini değiştirmeyi de sağlar. Kadınların istedikleri göğüs şekli belirlendikten sonra göğüs o forma getirilip büyütülmeye başlar.

Daha sağlıklı göğüsler oluşur. Aynı zamanda farklı boyuttaki göğüslerin aynı boyuta gelmesinde de fayda sağlar. Daha çok meme kanseri gibi hastalıklardan sonra memeler alınıp deforme olduğu için göğüz büyütme operasyonu uygulanır. Göğüs büyütme operasyonundan sonra kişi kilo alırsa ya da kilo verirse göğüs yapısında bir takım değişmeler söz konusu olabilir.

Fakat bunun için çok fazla kilo alıp çok fazla kilo vermesi gerekir. Küçük kilo alıp vermelerinde gözlenen bir durum değildir. Bu gibi problemlerde ise göğsü düzeltmek için çok daha zorlu operasyonlar gerekir. Bu sebeple göğüs büyütme operasyonu yapmadan önce ideal kilonuza gelip ameliyattan sonra da bu kilonuzu korumanız gerekir.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?


Göğüs
 büyütme 2021 yılı içinde çok  tercih edilen ameliyatlardan biri olacaktır. Her ameliyatın olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatının da riski bulunur. Bu riskler göz ardı edilmemelidir. İlk olarak riskleri araştırılıp daha sonra ameliyata karar vermek gerekir. Zaten uzman doktorlar ameliyat öncesinde hastalarını risk konusunda uyarma yoluna gidiyorlar. Çok sık yaşanan riskleri yoktur. Küçük bir ihtimal olmasa da bu riskleri bilip o doğrultuda hareket etmek gerekir. Göğüs büyütme ameliyatının riskleri şunlardır:

  • Kilo alıp verme ile birlikte göğüs yapısında pek çok yapı değişikliği söz konusu olabilir.
  • Göğüs ameliyatı sonrası göğüste şiddetli bir ağrı gözlenebilir.
  • Göğüs büyütme ameliyatı sonrası en çok karşılaşılan risklerden biri göğüste oluşan enfeksiyon durumudur. Göğüs içerisine yerleştirilen implattan dolayı enfeksiyon oluşumu sık yaşanır.
  • Göğüs büyütme ameliyatında en nadir yaşanan risk ise göğüs dokusunda ve göğüs ucunda his kaybının yaşanmasıdır.
  • Göğüs büyüme operasyonu sonrası implant kaçağı da söz konusudur.

Bu gibi riskler görülüğü takdirde düzeltmek son derece zor bir iş oluyor. Göğsü eski haline getirmek için yerleştirilen implantlar çıkarılıp, göğüs onarılıp yeniden takılıyor. Bu sebeple uzman bir cerraha yaptırmak çok önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA