Estetikle Vücut Şekillendirme Nedir?

Bireysel alanlardan ziyade bedeni bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Kadınlarda vücuda orantılı kollar, yuvarlak göğüs çizgisi, ince bel, yuvarlak kalça çizgisi, birbirine değmeyen ancak bacakların iç kısmına değmeyen genel çizgiler, koltuk altlarında daha güçlü kollar ve göğüs görünümü gereklidir. Üçgen bir vücut çizgisi oluşturan karın kasları göz önünde bulundurulmalıdır. Belde yağsız ve gölge çıkıntılı genel vücut hatlarından bahsetmek mümkündür. 

İnsan vücudunun genel görünümünü daha güzel hale getirmek için yapılan bu uygulamalarda her hasta için plan farklıdır. Tıbbi konular dışındaki estetik uygulamalar kişilerin kararlarına dayandığından, uzmanlar hastaların isteklerine öncelik verir. Ancak tek bir bölgede uygulanan bir estetikle vücut şekillendirme 2021 operasyonunda bile bitişik alanların değerlendirilmesi gerekir. Amaç, hastalara genel bir değerlendirme yoluyla güzel ve simetrik bir görünüm sağlamaktır.

Vücut Şekillendirme  Nedenleri Nelerdir?

Vücut şekillendirme 2021 ameliyatı genellikle aşırı kilo verdikten sonra  yapılan kombine bir ameliyattır. Yaşlandıkça sarkma ve şekil bozukluğu olan hastalar için birden fazla kurtarma ameliyatı gerekir, bu nedenle bu tür ameliyatlar nadirdir. Bu operasyonlar, hastanın genel sağlık durumuna ve yapılacak işlemlerin sayısı ve süresine göre bir veya birden fazla kurs şeklinde gerçekleştirilir. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve yapılacak işleme göre 4-6 saat bazen daha uzun sürer. Genellikle aynı tedavi sürecinde yapılan ameliyatlar  meme küçültme / dikleştirme ve karın   liposuction, meme büyütme / kaldırma ve kol germe, popo kaldırma  ve uyluk germedir. Ayrıca karın bölgesi arkaya veya yana doğru genişletilebilir. Üst kol sarkık, gevşek ve dolu olabilir. Vücut hatları genellikle sarkabilir. Uyluk ve kasık sarkabilir. Göğüsler düzleşebilir.

Vücut Şekillendirme  Kimlere Uygulanır?

Vücut şekillendirme 2021 uygulamaları, çeşitli nedenlerle vücudun bir veya daha fazla bölgesinin görünümünden rahatsızlık duyan erkek ve kadınlar için uygundur. Vücut yağı normal yağları aşanlar, özellikle doğumdan sonra göğüsleri ve karınları sarkmış kadınlar ve herhangi bir nedenle vücutları çirkin bir şekilde deforme olmuş kişiler plastik cerrahiden yararlanabilir. . Genel olarak 18 yaş üstü erkek ve kadınlara yapılan ameliyat, hastanın sağlığını etkiliyorsa daha genç yaşta yapılmalıdır. Ancak bu operasyonlar için üst yaş sınırı yoktur. Sağlıklı ve şekillenmeye uygun yaşlılar da istedikleri görünüme sahip olabilirler.

Vücut Şekillendirme Hangi Bölgelere Uygulanır?

Göğüs estetiği dünyadaki en yaygın operasyonlardan biridir. Küçük göğüsler büyütülebilir, büyük göğüsler küçültülebilir ve sarkık memeler dikleştirilebilir. Redüksiyon ameliyatı sırasında fazla meme dokusu alınır. İmplant, gerektiğinde meme büyütme ameliyatı için kullanılabilir. Kalça çıkıntısına yönelik kalça implantlarımız vücut şekillendirmenin önemli bir parçasıdır. Bu implantlar, doğal bir his sağlarken kalçaların şeklini ve boyutunu iyileştirmek için kas dokusunun önüne veya arkasına yerleştirilebilir. Ancak göğüs implantına göre daha sert bir yapıya sahiptir çünkü üzerine oturmaya karşı koyabilmesi gerekir. 

Diğer vücut germe operasyonlarında olduğu gibi kalça germe sırasında da fazla deri alınacak ve kalan deri sıkılaşacaktır. Brezilya’da kalça dikleştirme işleminde vücudun başka bir yerinden emilen yağlar arındırılır ve dolgun ve yuvarlak kalçalar için kullanılır. Kalça kaldırma ameliyatı, uzun vadede tatmin edici sonuçlar elde edebilen güvenli ve etkili bir yöntemdir. Karın estetiği, fazla yağ, deri ve karın kaslarını germe ameliyatı ile ortadan kaldıran özel bir vücut şekillendirme 2021 ameliyatı türüdür. Karın estetiği tek başına ya da estetik cerrahi kapsamında yapılabilse de uylukların güzelliğinden dolayı uylukların uylukları vücudun geri kalanıyla orantılı olduğundan, bacaklar dışında kalçalar daha çekici hale gelmektedir. Bu operasyonda iç veya dış uyluktan fazla deriyi güvenle çıkarabilir ve bölgenin ana hatlarını çizebilirsiniz. 

Üst kol bölgesindeki fazla deriyi çıkarmak için kol germe ameliyatı yapılmalıdır. Doz aşımının nedeni genellikle yaşlanmanın doğal bir etkisi olsa da bazen hızlı kilo kaybı da yaşlanmaya neden olabilir. Fazla deri alınarak sıkılan kollar hastanın daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca liposuction, vücut şekillendirmenin en yaygın yöntemidir, çünkü liposuction cerrahlara vücut şekillendirme hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı verir. İnatçı yağ birikintilerini çok ince kesiler yaparak kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Liposuction birçok farklı şekilde uygulanabilir.

Vücut Şekillendirme Avantajları Nelerdir?

Belli bölgelere veya tüm vücuda uygulanan plastik cerrahi, hastaya hem psikolojik hem de fiziksel olarak birçok fayda sağlamaktadır. Vücudunun birden fazla yerinin görünmesinden rahatsızlık duyanlar, aynı anda çalışarak farklı bölgelerin görünümünü aynı anda değiştirebilirler. Hastalar tek bir ameliyatla vücudun farklı bölgelerini değiştirebilirler. Anestezi altında eş zamanlı olarak hastanın aynı sendromu tekrar etmesini engelleme ihtimali vücut şekillendirme operasyonları ile gerçekleşebilir. Bu anlamda hastanın operasyon sonrası hissedeceği ağrı ikiye katlanır. Uygulama sonrası vücut daha canlı ve genç görünür. Hastalara güzel bir görünüm kazandırın. Kombinasyon uygulamalarında vücuda bir bütün olarak davranarak  vücuda daha simetrik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Vücut Şekillendirme Nasıl Uygulanmaktadır?

Vazelin liposuction genellikle lokal olarak biriken yağların uzaklaştırılması için kullanılır. Vaser liposuction diyet ve egzersiz prosedürlerine direnebilen ve kısmi vücut deformitelerine neden olan yağ dokusunu vakumlayarak vücuda şekil vermektir. Vücudun hızlı, kolay ve doğal bir şekilde şekillenmesine izin veren tek seferde tek veya kombine bir tedavi işlevi gerçekleştirmeyi içerir. Hem erkekler hem de kadınlar, rüya figürünü gerçekleştirmek için bu operasyonla istenen figürü elde etmeyi umuyorlar. Kadınların en çok şikâyet ettiği karın, popo, çene, iç ve dış bacak, bel ve kol bölgelerindeki yağları almak için Vaser liposuction kullanmak en iyisidir.

Erkeklerde en büyük sorun jinekomasti ameliyatıdır. Yara izleri bu teknikle ağrısız olarak giderilebilir. Lokal yağlama için Vaser liposuction kullanan herkes vücut hatlarını genel veya lokal anestezi altında kolaylıkla düzeltebilir. Aynı zamanda kadın vücut yapısına göre meme büyütme, meme büyütme, meme küçültme ameliyatı veya yağ enjeksiyonu işlemleri ile istenilen şekli elde etmek için kullanılabilir. Hamilelik, emzirme, genetik koşullar veya yerçekimi nedeniyle kadınlar meme deformasyonu yaşayacaktır. Göğüslerin simetrisi ve dolgun yapısı iyi ise kadın kendini çok daha iyi hissedecektir. Vücut şekillendirme 2021 meme cerrahisinin önemi burada ortaya çıkar. Son zamanlarda aşırı kilo alıp verme nedeniyle mide küçültme ameliyatı geçirilen erkekler ve kadınlar için vücut şekillendirme ameliyatları uygundur.

Mide küçültme ameliyatı yapılmadan önce hastaya uygun bir beslenme planı uygulanmalıdır. Kişi mide manipülasyonunu ve yeme alışkanlıklarını azaltarak kiloyu kontrol edebilir. Bununla birlikte, bu adımlardan sonra, dramatik insan derisi kırışıyor ve sarkıyor. Germe egzersizleri, fazla deri ve fazla yağı almak ve kas onarımını sağlamak için tasarlanmıştır. İstediğiniz vücudu germeye çalışan kişilerin sonuçlarına göre hasta ve doktorların ameliyattan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlayabilirsiniz.

Vücut Şekillendirme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Vücut şekillendirmek için yapılan operasyonlarının gerçekleştiği bölgeye göre izler belirgin ya da belli belirsiz olmaktadır. Cerrahlar genellikle izler belli olmayacak şekilde ameliyatları gerçekleştirmektedir. Örnek vermek gerekirse karın germe operasyonlarında izler genellikle genital bölge sınırları içinde kalmaktadır. Bununla birlikte liposuction gibi operasyonlarda ise hiç iz kalmamaktadır. Ayrıca vücudun farklı bölgelerinde yapılan estetik ameliyattan sonra iyileşme süresi yönteme bağlı olarak değişecektir. Bazı ameliyatlardan sonra hastaların aynı gün taburcu edilmesi gerekirken, diğer hastaların 1-2 gün gözetim altında tutulması gerekir. Ancak dikiş atma, semptomların azaltılması ve izlerin bulanıklaşması gibi işlemler 6 ay gibi erken bir zamanda gerçekleşebilir.

Vücut Şekillendirme  Sonrası ve Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ameliyattan sonra hasta bir veya iki gün hastanede kalmaktadır. Hasta ameliyat sonrası aynı gün yataktan kaldırılmaktadır. Operasyona göre vücudunuzu destekleyen giysiler giymeniz gerekmektedir. İlk hafta giydiğim kıyafetler durmadı. İkinci haftadan itibaren günde 3-4 saat silinebilir. Genellikle hastalar 5. günden itibaren günlük aktivitelerini rahatlıkla yapabilir ve sonrasında işlerine devam edebilirler. Diğer tüm plastik cerrahi işlemleri gibi ameliyat bölgesini içermeyen egzersizler 3. haftadan sonra yapılabilir, 6. haftadan sonra tüm aktiviteler serbesttir. Ameliyattan önce hastanın yaşına ve mevcut sağlık durumuna göre ayrıntılı rutin muayeneler yapacaklar ve gerekirse bir akciğer hastalığı veya kardiyoloğa danışacaklardır. Diğer tüm cerrahi prosedürler gibi 3 haftadan önce sigara içmemelisiniz. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı ancak ilgili uzmanlar ile görüşülerek önemli ilaçlar ayarlanmalıdır.

Vücut Şekillendirme Riskleri Nelerdir?

Vücut şekillendirme prosedürlerinin riskleri, kullanılan prosedürün türüne bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bu riskler, genellikle basit enfeksiyonlar, kanama veya hafif deformiteler gibi tüm cerrahi işlemlerde ortaya çıkabilen ve hayatı tehdit eden risklerden şiddetli kanamanın neden olduğu anestezi risklerine kadar çeşitli riskler getirebilen küçük riskler olabilir. Ancak doğru planlama, doğru uygulama ve deneyimli personel ile bu riskler küçük bir dereceye kadar, yani çok düşük bir risk seviyesine indirilebilir. Operasyonel riskler bulunmasına rağmen birçok operasyon elz risk ihmal edilebilir seviyeye indirilmiştir. Liposuction genellikle kadın ve erkeklerin bel, karın, kalça, bacak ve kollarına uygulanır. Belirli bölgelerde uygulanmamalıdır. Bu alanlar, alt uylukları ve bacakların önünü içerir. Fazla yağın görülmediği bu bölgelerde, yağ dokusunun çıkarılmasına bağlı olarak cilt çökmesi gibi deformasyonlar görülebilir. Bu nedenle bu alanlarda yağ aldırılmaması tavsiye edilir.

Vücut Şekillendirme Ne Kadar Kalıcıdır?

Estetik cerrahinin sonuçları neredeyse aşırı kilo kaybından hemen sonra görülebilir. Bununla birlikte, önerilen ve beklenen tüm vücut çevresi ameliyatı sonuçlarının tamamlanması bir ila iki yıl sürebilir. Cerrahi yara izi kalacak, ancak ağırlık sabit tutulduğu ve egzersiz yapıldığı sürece genel etki devam edecektir. Vücudunuz yaşlandıkça doğal olarak bir miktar sertliğini kaybedecektir. Bununla birlikte, bu işlemle elde edilen iyileştirmelerin çoğu nispeten kalıcıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA