Burun Ameliyatı Ne Kadar?

Burun yüz estetiğinin önemli bir parçasıdır. Yüze ilk bakıldığında burun dikkat çekmektedir. Burnun yapısı bazen kalıtsal bu bazen kazalar sonucu istenmeyen bir görüntüde olabilir. Bu sebeple de burun ameliyatlarına başvurulmaktadır. Burun kemerini düzeltme, burun delikleri küçültme, burun alın arasındaki mesafeyi ayarlama, burun ucu kaldırma gibi daha pek çok farklı burun estetiği uygulaması yapılmaktadır. Pek çok farklı uygulamanın yapıldığı burun ameliyatlarında son teknoloji kullanılarak en az hasarla en mükemmel burunlar yapılmaktadır.

 

Burun Ameliyatı Çeşitleri

Burun vücudumuzun göze çarpan ilk organdır. Yüzümüzde en dikkat çeken organ burundur. Estetik ameliyatlar arasında en çok özen isteyen ameliyat burun ameliyatıdır. Öncelikli olarak burunda rahatsızlık veren ne ise belirlenir. Belirlenen bu problemden sonra uygun olan tedavi yöntemi uygulanır. Bazı durumlarda estetik kaygının yanında sağlık sorunu sebebiyle de burun ameliyatı yapılması gerekmektedir. Geçmişte oldukça zorlu geçen burun ameliyatları öncesi ve sonrası gelişen teknoloji ile farklı yöntemler uygulanarak yapılmaktadır.

 • İzsiz ( Kapalı) burun ameliyatı
 • Kırmadan burun estetiği
 • Video Endoskopik burun estetiği
 • Dinamik Burun estetiği
 • 3D burun estetiği
 • Tamponsuz burun estetiği
 • Revizyon burun estetiği
 • Kompozit burun estetiği
 • Finesse burun estetiği
 • 3D mask burun estetiği
 • Hologram burun estetiği
 • Piezo ve Mikro motor burun estetiği
 • Liquid rhinoplasty burun dolgusu

Burun estetiği ameliyatlarından bir kısmıdır.

 

İzsiz ( Kapalı)  Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı ne kadar? Burun ameliyatları eskiden yapıldığı zamanlarda iz kalmaktaydı. Gelişen teknoloji ile artık yapılan burun ameliyatlarında dışarıdan görünen bir iz kalmamaktadır. Burun ameliyatı iki farklı yöntem ile yapılmaktadır. Kapalı ve açık burun ameliyatı şeklinde sınırlandırılır.

Açık burun ameliyatı; bu ameliyat sırasında burun delikleri arasına kesik atılır, burun derisi kaldırılır ve ameliyat öyle yapılır. Cerrahlar bu yöntemi daha kolay uygulanabilir olduğu için tercih etmektedirler. Burun derisi kaldırıldığı için cerrahlar daha kolay işlem yapabilirler. Yalnız bu işlem sonrasında burun ucunda yara izi kalma ihtimali vardır.

Kapalı burun ameliyatı; bu ameliyat sırasında burun delikleri arasına atılan kesi içeriden yapılır. Kapalı ameliyat yapılmasının iz bırakma ihtimali hiç yoktur. Kapalı burun ameliyatının uygulanması oldukça zordur. Bu ameliyatı uygulayan cerrahın alanında tecrübeli olması çok önemlidir.

Kırmadan Burun Estetiği

Kırmadan yapılan burun kemeri ameliyatlarından çekiç gibi herhangi bir alet kullanılmadan burun kemeri alınır. Kesici bir alet kullanılarak yapılan ameliyatlarda kontrolsüz müdahale ile istenmeyen bir sorun oluşabilir. Bu sebeple mikromotor yöntemi kullanılarak kırma işlemi yapılmadan ameliyat gerçekleşir. Video endoskopi ile de yüksek çözünürlükteki kamera ile ameliyat çok kolay gerçekleşir. Herhangi bir kırma işlemi olmadığı için ameliyat sonrası kanamalarda en aza indirilmiş olur. Burun ameliyatında milimetrik değişiklikler bile çok farklı sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden yüksek çözünürlükte kamera ile yapılan ameliyatlarda hata neredeyse sıfıra indirilmiş olur.

 

Video Endoskopik Burun Ameliyatı

Video endoskopi, yani iki boyutlu kamera ile ameliyat yöntemidir. Bu yöntem yıllardır birçok ameliyatta kullanılmaktadır. Burun estetiğinde kullanımı oldukça yarar sağlayan video endoskopi yöntemi ile dokular tüm ayrıntıları ile görüntülenebilir olduğu için başka bir dokuya zarar vermeden istenen dokuya müdahale etmek oldukça kolaydır.

 

Dinamik Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı yaptıran hastaların çoğunun en çok şikâyet ettiği konu hareketsiz burun ucu idi. İnsanlar konuşurken, uyurken, gülerken burun hareket eder. Burun estetiği ameliyatı sonrasında ise burun sabit bir yapıya sahip oluyordu. Estetik yaptıran kişiler bu durumdan çok rahatsızdı. Hareketsiz burun estetik ameliyatına sahip olduğunu hemen gösteriyordu. Bu şikâyetleri değerlendiren uzmanlar gelişen teknoloji ile birlikte dinamik burun ameliyatı yöntemini geliştirdiler. Dinamik burun estetiği ameliyatında eğer burun yapısı müsaitse burunun üçte birlik alt kısmına bir takım yapılar koyulur. Ve özel teknikler uygulanan ameliyat sonucunda kişi hareketli bir burna sahip olur.

Dinamik yani hareketli burun estetiği yapacak olan uzman, burun ucu ile kıkırdak dokunun yerini tam olarak analiz etmelidir. Ameliyat olacak kişinin birçok farklı açıdan burun fotoğrafı çekilir. Kişinin konuşurken, gülerken veya herhangi bir durumdaki burun hareketi ayrıntılı olarak incelenir. Yapılacak olan yeni burun buna göre tasarlanır. Günümüzde hareketli burun ameliyatı sonrası kişi normale yakın bir buruna sahip olur.

 

3D Burun Estetiği

Gelişen teknoloji sayesinde geliştirilen 3D similasyon cihazı burun estetiğinde çok önemli bir role sahiptir. 3D burun estetiği özellikle hasta ile doktor arasındaki iletişimi kuvvetlendirir. 3D similasyon cihazı ile doktor hastaya nasıl bir buruna sahip olacağını gerçeğe yakın gösterebilirken, hastada görüntüler üzerinden tam olarak nasıl bir buruna sahip olmak istediğini anlatabilir. 3D similasyon cihazına hastanın altı farklı açıdan çekilmiş fotoğrafları ile oluşturulan üç boyutlu görüntüsü üzerinden nasıl bir buruna sahip olacağını göstermek, istek ve önerilerine göre bir burun tasarlamak mümkündür. 3D similasyon cihazları estetik ameliyatların vazgeçilmez araçları olmuştur. Bu cihazlar hasta memnuniyetini oldukça arttırmıştır.

 

 

Tamponsuz Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı ne kadar? Burun ameliyatı yaptıran hastaların çoğunun çekindiği en önemli konu tampon kullanılmasıydı. Burun ameliyatı sonrası zaten oluşması muhtemel morluk, şişlik gibi durumlar hastanın burnuna tıkıştırılan sargı bezleri ile daha da artmaktaydı. Ameliyat sonrası yapılan bu tampon hastanın nefes almasını zorlaştırıyor, ağrı yapıp, morluk ve şişlikleri artırıyordu. Kuruyan tampon çıkarılırken ağrı şiddeti artıyor, kanamalar oluyordu. Bu gibi nedenlerden dolayı hastalar burun ameliyatından uzak durmayı tercih ediyordu.

Artık burun estetiği yapılırken burun içi zımbası denilen bir alet kullanılmakta. Tampon kullanılmadan estetik ameliyatı yapılabiliyor. Tampon kullanılmayınca hasta çok daha rahat nefes alabiliyor. Bu alet sayesinde burun içinde ek bir temizlik yapmaya gerek de kalmaz. Ayrıca operasyon sırasında eriyen dikiş kullanılır. Bu dikişler yaklaşık on gibi bir sürede kendiliğinden eridiği için dikiş alma gibi bir uygulamaya da gerek kalmaz.

 

Burun Revizyonu

Bu operasyonun yapıldığı hasta daha önce birden çok estetik geçirmiş oluyor genelde. Bir kaza veya isteğe bağlı olarak gerçekleştirilen ameliyatla istediği sonuca ulaşmayan hastalara uygulanan bir operasyondur. Bu operasyonun en önemli ayrıntısı daha önce ameliyat geçirmiş olan hastanın ne istediğinin doğru anlaşılmasıdır. Şikâyeti ve isteği tam olarak anlaşılan hastaya uygun operasyon tüm ayrıntıları ile anlatılır. Operasyon içerisinde hastanın tedavi veya estetik olarak istediği tüm uygulamalar yapılır. Diğer burun ameliyatı çeşitleri, kompozit, finesse, hologrom ve daha birçok ameliyat çeşidi vardır.

 

Burun Ameliyatı Fiyatları Hakkında Bilgi

Estetik güzelliğin en önemli parçası burundur. Bazen kaza sonucu, bazen kalıtsal olarak burunda istenmeyen bir görüntü olabilir. Bu sebeple görüntüsünden rahatsız olan kişiler burun estetiği ameliyatına başvurur. Peki, burun ameliyatı ne kadar? Yapılacak olan burun ameliyatının türüne ve kullanılacak yönteme göre burun ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Özel teknoloji kullanılarak yapılan birçok estetik ameliyatında çok özel teknikler ve cihazlar kullanılmaktadır. Operasyon süresi, istenen özelliklere göre ameliyat Fiyatları değişiklik gösterir. Bazı operasyonlar yüksek maliyetli olurken, bazı burun estetiği operasyonları uygun fiyata yapılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA