fbpx

Alın Dolgusu

Yeni Trend Alın Dolgusu

Son yıllarda güzellik algısının değişmesi bunun yanı sıra kadınların sosyal hayata daha çok atılarak kendilerine bakma istekleri ile birlikte dolgu ve estetik uygulamalar ön plana çıkmıştır. Bu aşamada en çok tercih edilen burun estetikleri olurken son yıllarda birçok kadın yüz üzerinde birçok operasyona yönelmektedir. Kaderimizin belirlendiğine inandığımız alın çizgileri belirli bir yaşın ardından belirgin hale gelmeye başlar ve bu durum birçok kadını aynı zamanda bakımlı erkeği rahatsız eder. yaşın ilerlemesi ile birlikte evre evre bu çizgiler belirgin hale gelmeye başlar. Yanı sıra kaşların hareketleri ile birlikte can sıkıcı bir çizgi söz konusu olur. Genetik faktörler etkili olsa da cilt tipi, cilt kalınlığı ve bakım alın çizgilerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Alın çizgileri kaderiniz olmasın diye yeni dönemde alın dolgusu birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Bu aşamada alın bölgesine yapılan işlem sayesinde çizgilerden büyük oranda kurtulmak mümkün oluyor. Ancak alın çizgisi için doktor onayı olması gerekmektedir. Şöyle ki eğer yüzde mimik yapılmadığı, sabit durulduğu anda belirgin bir çizgi ortaya çıkmıyor ise bu noktada alın dolgusu yapılmasına ihtiyaç duyulmaz. Bu gibi durumlarda takıntılı olan birçok hasta için krem ve belirli masajlar sunulabiliri.

Alın dolgusu yapılabilecek adaylara baktığımızda liste şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Mimik yapmadığı halde, kaşları ve göz bölgesi hareketsiz olsa dahi alın çizgileri belirgin bir biçimde ortaya çıkıyor ise,
  • Kaşları kaldırdığı an geçmişin izlerini taşıyan çizgiler ön planda ise,
  • Kırışık ve sık çizgi görüntüsü var ise bu kişiler alın dolgusu operasyonu için uygun adaylar olarak karşımıza çıkar.

Uygulama lokal anestezi altından yapılmakta olur ortalama 20-25 dakikalık bir işlem ile tamamlanır. Çizgilerin ve kırışıklıkların durumuna göre dolgu miktarı belirlenir. Uygulama ardından kızarıklık görülse de etkiler anında belli olur. En ideal görüntü bir hafta içinde tamamlanırken ortalama olarak 17-18 ay süre ile alın dolgusu kullanılabilir. Bu süreden sonra yenilenme ihtiyacı duyulur ve kişi yeniden işlemi gerçekleştirebilir.